ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2011 - Fórum téma

december 8

Php - sms script ára

Pallosi Péter · 2011. Dec. 8. (Cs), 18.05
Sziasztok,érdeklődnék hogy egy php programozó mennyit kérhet egy php srcipt elkészítésére,gondolok itt erre"Sms script",
tehát arról lenne szó hogy van egy oldal,(nem az enyém csak ha megtudom valkivel csináltatni akkor kapok érte pénzt)
az oldal az lényegtelen hogy mi csak azt szeretné a tulaja hogy egy emelt díjas sms-t elküld valki a megadott számra és kap vissza egy sms-t egy kóddal,és azt a kódot be kell írni a honlapon található mezőbe,és ha ezt beütötte akkor a díjcsomagjához megfelelően a rendszer kiossza a jutalmat!
Ára?????kb
 

<? vagy <?php

richie85 · 2011. Dec. 8. (Cs), 17.00
<richie>
Sziasztok,

Egy erdekes dologgal szembesultem, es nem tudom mi lehet a baj, vagy hogyan kerulhetem ki a problemam a legegyszerubben.
Roviden, uj gepem van. Felraktam Apache 2.2.21, PHP 5.3.8 MySql 5.5.18 + phpMyAdmin. Ezek futottak regebben is, csak regebbi kiadasok, nem tudom a verzioszamokat. Kb. 3-4 evesek.

Csinaltam az elmult evekben par weboldalt, amik futnak rendesen a kulonbozo szolgaltatoi host-okon.

Nah, most az en problemam, a sajat gepen nem futnak megfeleloen. Nem ker le a sql-bol, nem fogadja el a connect-et, nem irja ki amit ki kene irjon.

Szoval apro hulyeseg:
A regi anyagaimnal a php beillesztes es persze mindennek az alapjakent a <? hasznaltam a gyors irasom miatt. A most a gepemen futo verzio csak akkor hajlando barmit is olvasni, ha igy kezdem: <?php. Tudom, hogy ez reges-regen igy volt de ezzen konnyitettek a <?-val.

Oke, menjunk tovabb. Rengetegszer hasznalom ezt: <?= $valtozo ?>, most csak igy fogadja el: <?php echo $valtozo ?> vagy <?php print $valtozo ?>

Connect-em ugyszinten baszakszik, csak egy felekeppen akar kapcsolodni a sql-ez.

Azzal is talalkoztam hogy a $valtozot nem viszi at tovabb a masik oldalakra. A while ciklusom is baszakszik.

De a linkek mukodnek megfeleloen. ?p=

Szoval nem tudom mi lehet a baj.

A host-okon minden mukodik rendesen, ahogy azt annak idejen megcsinaltam, de a sajat gepemen nem... Tul nagy melo lenne az egeszet at irnom a sajat gepemre, mert nem eleg "replace <? to <?php"

Valakinek valami otlete? megkoszonnem!

</richie>
 

Űrlap ellenőrzés

kasza68 · 2011. Dec. 8. (Cs), 13.42
Sziasztok!
Abban kérném segítségeteket, hogy csinálok egy holnapot amiben adatbázisból kérdezek le 1-2 adatot és ahány adatot lekérdezek annyi inputmezőt hozok létre az adatbázisban szereplő név alapján, tehát ha van egy olyan adatom, hogy "valami", akkor az inputmezőnek is az lesz a neve hogy valami.
Kérdésem a következő lenne:
Hogyan tudom ellenőrizni azokat a mezőket amiket mondjuk egy ciklussal hoztam létre?
Mert mondjuk azzal kapcsolatban ki akarok tölteni egy másik mezőt és kell az inputban lévő szöveg.
Előre is köszi a választ.
 

Közösségi szerepvállalás

Max Logan · 2011. Dec. 8. (Cs), 00.55
Azon gondolkodtam, hogy milyen jó lenne az, ha minden webfejlesztéssel foglalkozó freelancer és cég végezne közösségi munkát. Értem ez alatt, hogy pl. a Google féle 20%-os „szabályszerű” megoldásban (vagy ahogyan éppen jól esik) lenne minden freelancer developernek (a.k.a. egyszemélyes webstudio) és webfejlesztéssel foglalkozó cégnek egy-egy aktuális projektje (évi mondjuk 1-2), melyben olyan munkát csinál (ingyen és bérmentve), mellyel tud segíteni a közösségnek.

Például kiválaszt egy számára kedves alapítványt, csoportosulást, magán honlapot, bármit és ahhoz adja az évek alatt megtermelt tudást, kapcsolatrendszert stb.

Mit gondoltok? Működhetne egy ilyen kezdeményezés itthon? Van ennyi empátia és segítőkészség az itthoni web közösségben?
 

december 7

PHPMailer hiba hiba nélkül

aky22 · 2011. Dec. 7. (Sze), 21.27
Kicsit fura a cím, de jobban nem tudtam megfogalmazni. Van egy honlapom amin van egy üzenetküldő. Ma jelentették be, hogy nem működik. Ránéztem, és meglepő hiba fogadott. Fehér kép a forrásban sincs semmi. Utána ránéztem a kódra bekapcsoltam minden hibakijelzést, de semmi változás. Nem tudom hol induljak el. A beállítások jók a HTML jó és csak egyik pillanatról a másikra behalt. Az oldal http://atvaltoztatjuk.net Ha van időtök lécci nézzetek rá. Köszi.
 

jquery .width(); és div tartalom float-tal

therest · 2011. Dec. 7. (Sze), 17.16
Adott egy div (slider), amihez javascript-tel adok gyermekeket egy cikluson belül, és beállítom a pozíciójukat:

cr=document.createElement('div');
cr.className='mybox';
$(cr).css('left',cleft);
$(cr).css('top',ctop);
slider.appendChild(cr);
A css-ek:

.mybox{
	position: absolute;
	height: 100px;
	width: 100px;
	cursor: pointer;
}

#slider {
	position: absolute;
	height: 250px;
	left: 0px;
	top: 0px;
}
A későbbiekben szeretném elérni a slider szélességét, tehát azt hogy mekkorára nyúlik a gyermekek hozzáadása miatt. Itt minden adat amit el tudok érni, 0-át ad vissza. Ha a slidernek megadok fix értéket, akkor pedig azt kapom.

Természetesen amikor a hozzáadom a gyermekeket, akkor beállíthatnám a slider szélességét a megfelelő értékre, de gondolom, ennek automatikusan is meg kell történnie (vagy nem?), és tisztább lenne ha így lenne.

Mi miatt kapok mindig fix értéket, a valós szélességgel szemben?
 

Abszolút középre pozícionálás

Creative · 2011. Dec. 7. (Sze), 15.25
Üdv

Újabban kezdek (részint hála az egész WL közösségnek, részint Poetronak) egyre stabilabb oldal-buildeket készíteni és sorra alakítom át saját, kb éve fejlesztés alatt álló alkalmazásom is. azonban most belefutottam egy érdekes problémába, ami ezerszer előfordul kismillió oldalon, mégis, valahogy egyik eljárás se tökéletes hozzá.

Karakterkódolás

makezdtem · 2011. Dec. 7. (Sze), 11.54
Sziasztok!
Az lenne az én problémám, hogy van egy sablonom, tudom gáz meg ciki, de ez nem ide tartozik... az ékezetes karakterek nem akarnak megjelenni rajta. Nem ? jelek lesznek hanem szimplán nincsenek ott, kihagyja őket. Próbáltam utf 8 akkor iso 1, iso 2 vel is de egyiknél sem teszi ki. Nem tudjátok mi lehet a probléma?
Köszi a segítségeteket!
 

december 6

JQuery animate() dinamikusan

whiteman0524 · 2011. Dec. 6. (K), 18.56
Sziasztok!

Próbáltam a címmel is kifejezni a problémámat, de máris mondom hogy mit szeretnék pontosan megvalósítani. Szóval Az animate(...); függvény mint tudjuk "alapértelmezetten" idő és végállapot által van vezérelve, tehát megadsz egy időtartamot meg a végállapoto(ka)t és ezek alapján animálódik az attribútum(halmaz). Viszont! Én azt szeretném valahogy megvalósítani, hogy az animáció hosssza/időtartama (majd később a sebessége is, de ezt egyelőre hagyjuk) dinamikus legyen, mégpedig attól függően hogy az animálandó tulajdonság mikor ér el egy olyan értéket ami közben dinamikusan változhat. Megpróbálom érhetőbben is. Tehát animáljuk például egy div konténer scrollTop attribútumát, magyarul görgessük a tartalmát. A görgetést szabályozza egy (a görgetés animációja alatt) dinamikusan változó x érték ami a görgetés végállapotát adja meg (tehát ha az animálandó scrollTop érték eléri ezt az x értéket akkor fejeződjön be az animáció). A példa kedvéért ez az x érték kezdetben legyen mondjuk 700. Az animációt elindítjuk, de miközben az animáció folyik, ez az x érték 700-ról, 800-ra változik.

Ezt a problémát egyszerűen meg lehet oldani például úgy, hogy kezdetben $(div).animate({scrollTop: 700}); majd minden esetben amikor az x változik $(div).stop().animate({scrollTop: x}); ahol x az új koordináta. Ezzel a megoldással az a probléma, hogy ahányszor változik az x annyiszor lesz leállítva az animáció majd újraindítva, és ha az x érték viszonylag kis idő ( pl.1 másodperc) alatt elég sokszor megváltozik, akkor ez az egész animáció eléggé "darabos" lesz, a sok .stop(), meg újraindítás miatt, nekem pedig az kéne hogy ez nem legyen észrevehető.

Remélem hogy sikerült világosan megfogalmaznom a problémát. A segítséget előre is köszönöm.