ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2010 - Fórum téma

június 17

htaccess SEO URL

simisoma · 2010. Jún. 17. (Cs), 11.03
Sziasztok,

van nekem egy oldalam ahol is az url alábbiakként változik:

domain.hu/index.php?site=oldal1

domain.hu/index.php?site=oldal2

domain.hu/index.php?site=oldal3

domain.hu/index.php?site=oldal4&galery=12

ebből azt szeretném hogy akár htaccess segítségével így legen elérhető (de az oldal 4-nél a galery változó ugye mindig más):


domain.hu/oldal1

domain.hu/oldal2

domain.hu/oldal3

domain.hu/oldal4/galery/12

Köszi
 

június 17

Böngészőoptimalizálás

fledgling42 · 2010. Jún. 16. (Sze), 23.54
Sziasztok,

adott egy honlap (http://fledgling.hostoi.com/karate/index.html) és jelenleg azon ügyködök, hogy minden böngészőben ugyanúgy nézzen ki. A fő probléma, mondanom sem kell, IE 6 esetén van - sajnos még mindig 10% körül áll az én oldalaimon, szóval ignorálnom nem lehet, illetve egy apróságot az Opera (10.53) is másként jelenít meg, mint az IE 7, Firefox, Chrome-Safari együttes.

Az IE 6 esetében az egyik kissebb problémát a felső menü okozza: teljesen máshova rakja, mint az összes többi böngésző - nem tudom, talán hibás box-modelt alkalmaz, vagy mások az auto-marginok? Próbálkoztam az ilyesmik állítgatásával, de sok eredményre nem vezetett. Itt van az Opera hibája is, ő azonban csak vagy 10 px-lel magasabbra helyezi ezt a menüt.

Aztán a IE 6-ban a header kép teljesen szét van csúszva, nem tudom, azzal mi lehet - ez a legsúlyosabb hiba.

Aztán a baloldali menü (ul lista) behúzása sem stimmel (csak IE 6) alatt.

Az oldal szabványos XHTML (transitional) és CSS 2.1 - minden segítségért rendkívül hálás lennék!
 

TinyBrowser TinyMCE nélkül?

mahoo · 2010. Jún. 16. (Sze), 13.33
Sziasztok,

lehetséges a TB használata TMCE nélkül? Kellene nekem egy fájlkezelő és ha már a TMCE-be integráltam akkor jó lenne ua-t a fájlkezelőt használni csak külön modulként. Megoldató? Én már probáltam megoldani, de nem sikerült előcsalnom js-hívással?
 

Miért van alsó scrollbar?

YourSoft · 2010. Jún. 16. (Sze), 07.51
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy szótár oldalam.

A kódja elég "optimalizált". Ezért, ha valakit zavar az elemzésben, akkor elnézést. De a Firebug, Chrome fejlesztői eszközök alatt azért normálisan is látszik a dom.

Itt, ha pl. 1024x768-ban nézem, akkor alul megjelenik a scrollbar. Sokat nézegettem, de nem tudok rájönni, hogyan tüntessem el. Egészen pontosan azt szeretném, hogy csak akkor jelenjen meg, ha szükséges. Tehát pl. 800x600-asnál már látszódjon.

Köszönettel:
Feri
 

június 15

XUL - Tab-bezárás gomb

Endyl · 2010. Jún. 15. (K), 13.46
Ezt próbáltam annak elérésére, hogy `bezárás` gombok jelenjenek meg a tabokon, de nem működik, se firefox-ban (3.6.3), se különálló XULRunner-ben (1.9.2).
Vajon én rontok el valamit, vagy van más módja a gombok megjelenítésének? (Azon kívül persze, hogy duplikálnám a tabos XBL binding-okat)
 

Modern apache2 log analizáló szoftver

EdgarPE · 2010. Jún. 15. (K), 11.30
Szerver oldalon AwStats-ot használok hogy figyeljem a siteok látogatottságát. Alapvetően meg vagyok elégedve vele, bár van jónéhány hiányossága. Viszont volna most valami, ami nekem nagyon kellene, és AwStats nem tudja:

A Google a referer url-ben néha ad infót arra nézve, hogy hányadik találat volt az átkattintott url. Azok a sorok mesélnek ilyet, ahol a referer sorok így kezdődnek: "google.hu/url" és nem így: "google.hu/search".

Van ilyen log alaizáló szotver, ami erről is ad nekem statisztikát?
 

június 14

nagy méretű csv importálás

adee · 2010. Jún. 14. (H), 14.00
Sziasztok!

File (csv) megnyitásánál lehet valahogy szabályozni, hogy mettől meddig nyisson meg sorokat?
Pl 0-tól 1000-ig vagy 1001-től 2000-ig.
Több 10000 soros csv fileok importálásához lenne rá szükségem, mert nem tudja egyszerre feldolgozni a kb 120.000 soros filet. Gondoltam ajax-php párossal meg lehet valósítani, hogy mondjuk 1000 soronként importáljon így ne legyen php timeout. Ehhez mit szóltok?

Napi szinten lesz ilyenre szükségem, felhasználók bizonyos adatainak frissítésére (virtuális pontegyenleg csv alapján)

Elég sokat kerestem, pl php.net-en, de nem sikerült találni semmit, amivel a probléma megoldható lenne.

Előre is köszi.
 

június 13

Kisorolás

aeverest · 2010. Jún. 13. (V), 14.10
Sziasztok.
Az lenne a kérédésem,hogy szavakat hogyan tudok elő és utótaggal kisoroltatni?
A lényeg ez lenne:

Kutya
Macska
Egér

Patkány

És ezeket úgy kiíratni,hogy:

"Kutya",
"Macska",
"Egér",
"Ló",
"Patkány",
Próbáltam többféle módszerrel sehogy sem ment.
És azért nem ennyi szót kellene kiiratni így,hanem kb 2000-et..és azért annyit manuálisan kicsit nehéz..
Előre is köszönöm a segítséget.
 

Referencia munka, tippek

yasp87 · 2010. Jún. 13. (V), 09.27
Sziasztok!

Egy cég, ami referenciamunkát kér, mit néz elsősorban a honlapon? Mire figyeljek? Tippeket tudtok adni, hogy mivel növelhetném az esélyeimet? A referencia link alá lehet írjak olyanokat, hogy "utolsó karakterig én írtam az oldalt, nem pedig CMS-el készült", illetve felsorolni a kód jellemzőit: php +oop és ajax technológiát is használtam stb... Mi egyebet ajánlotok még?

Hálásan köszönöm a válaszokat! Sokan jelentenek.
 

június 12

Flashben irányítás + IE böngésző

Domingo_bp · 2010. Jún. 11. (P), 23.40
Sziasztok, érdekes a problémám. Van egy flash alkalmazásom amiben a felhasználó irányíthat egy dobozt a billentyűzetről. Kurzorokkal jobb bal fel le. Internet explorerben jön elő a hiba. Mozog az explorer görgető sávja ha a le vagy fel-t megnyomja a user, és így irányíthatatlan az applikáció mert legördül az oldal aljára az egész oldal ha valaki lefele akarja vinni a dobozt. Többi böngésző ezt nem csinálja. Ez hogyan küszöbölhető ki ? Köszönöm