ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 2010 - Fórum téma

június 11

Panoramio-n leválogatott képeket hogyan...?

cworek · 2010. Jún. 11. (P), 18.42
Sziasztok,

egy hete kűzdök ezzel a problémával, hátha valaki már belefutott:

panoramio-ról szeretnék képeket kirakni egy oldalra javascript beillesztést választottam, mert a képeket egyenként szeretnénk beválogatni. Az api szerint erre van is lehetőség:
panoramio api


[{'photoId': 1000, 'userId': 187}, {'photoId': 1001, 'userId': 1}, {'photoId': 1003, 'userId': 187}]

Hát ez nem megy, mindenhol default képeket kapok.
Az ahogy a behívást elkészítettem, így néz ki:


<script type="text/javascript" src="http://www.panoramio.com/wapi/wapi.js?v=1&amp;hl=hu"></script>
<h2>Hévíz helyszín a Panoramio-n</h2>
<br />

<div id="wapiblock">
  <a href="http://www.panoramio.com">Panoramio - Photos of the World</a>
</div>

<script type="text/javascript">
$(document).ready(function () {

// panoramio init

var myOptions = {
  'width': 300,
  'height': 200
};

var myRequest = {
  'lds' : [{'photoId' : 13117790, 'userId' : 372574}]};


var wapiblock = document.getElementById('wapiblock');
var widget = new panoramio.PhotoWidget(wapiblock, myRequest, myOptions);
widget.setPosition(0);

	
});
</script>


Erre kapom az itt látható képeket:
panoramio lentebb

Tudnátok segíteni?

Köszönöm!
 

Fórumok listázása kommentek alapján

Tanul0 · 2010. Jún. 11. (P), 16.08
Üdv!

adott 2 Mysql tábla



Ebből a két táblából szeretnék egy olyan lekérdezést csinálni, ami az utolsó komment alapján listázza ki az utolsó 5 topikot, de 1 topik maximum csak 1x szerepelhet (like weblabor forum)!

Jelenleg a lekérdezésem:

$sql=sql_safe_query("SELECT topic.id, topic.name, comment.topic, comment.uid, comment.date FROM topic, comment WHERE topic.id=comment.topic ORDER by comment.date DESC LIMIT 5");
Ez sajnos többször is kiír egy topikot.
Mi lehet a megoldás?

( Jelenleg nem használok összefűző táblát, későbbiekben tervezem: topic_comment {id, topicid, commentid} tehát nem optimalizálásban kérek segítséget)

Előre is köszönöm!
Üdv!
 

Ügyfél kérésére ronda design

gabesz666 · 2010. Jún. 11. (P), 12.07
Sziasztok!

Többször is belefutottam már ebbe a dologba, mégpedig: az ügyfél ragaszkodik a honlap-design kialakításakor a saját elképzeléséhez, ami természetesen néha nagyon otromba kinézetű végeredményt szül. Konkrétan most egy olyan kérés érkezett felém, hogy header képbe egy három mondatos (!!) szöveget kéne beraknom arial betűtípussal "nagyon nagy" méretben. Hogyan magyarázzam el neki, hogy ezt így nem csak, hogy nem szokás, de még ronda is? Persze, ha nagyon ragaszkodik hozzá, akkor megcsinálom így, de szeretem, ha az ügyfeleim a tőlem telhető legjobbat kapják, és most ez nem lenne az.
 

június 11

Session rekord lockolás MySQL-ben (innoDB)

tisch.david · 2010. Jún. 10. (Cs), 23.19
Sziasztok!

Régi motoros vagyok az SQL területén, most mégis a segítségeteket kérném $subject témában.
Bizonyos kiegészítő session információkat a session rekordba szerializálva tárolok. Hogy valaki párhuzamos hívásokkal ne üthesse agyon ezeket, a kérés kiszolgálásának elején SHARED LOCK-ot teszek a rekordra. Ha viszont egy admin indít egy termék betöltést, az akár 30 percig is futhat. Ha közben egy másik böngésző ablakban is kattint, akkor mi történik? Frissítenem kéne az "utolsó használat ideje" mezőt a rekordban, amihez exkluzív lock kéne. Ekkor vár 30 percig? Vagy dead lock lesz, amikor a másik is a végén vissza akar írni a rekordba?
A dolog azért érdekes csak, mert a session kezelés háza táján a logban rendszeresen felbukkannak dead lock hibák, és ennek szeretnék a végére járni.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv:

Dávid
 

Több adat visszaküldése Ajax-ban

rZoltan · 2010. Jún. 10. (Cs), 19.49
Egy olyan gondom lenne, hogy Ajax-ban a php-m ból 2 adatot akarok visszaküldeni 2 különböző div-be. Hogyan lehetne ezt megvalósítani?

Eddig ezt próbálgattam:
display.html

function talalatmutatas1(sText) {
var talalat1 = document.getElementById("verscim");
talalat1.innerHTML = sText;
}
function talalatmutatas2(sText) {
var talalat2 = document.getElementById("strophe");
talalat2.innerHTML = sText;

sql.php

<script type='text/javascript'>
window.onload = function () {
var visszaadas1 = document.getElementById('visszaadas1');
top.frames['displayFrame'].talalatmutatas1(visszaadas1.innerHTML);

var visszaadas2 = document.getElementById('visszaadas2');
top.frames['displayFrame'].talalatmutatas2(visszaadas2.innerHTML);
};
</script>
</head>

<body>

<div id='visszaadas1'><?php echo $out1 ?></div>
<div id='visszaadas2'><?php echo $out2 ?></div>

</body>

Így ha futtatom egyszerűen ?eltünik mind a 2 div, ha 2.-at kiiktatom akkor megy szépen az első.
 

Gyermek elem szülő mögé pozicionálása... lehetséges?

csla · 2010. Jún. 10. (Cs), 16.50
Sziasztok!

<div id="_window_...">
  ...
  <div id="_shadow_...">
  </div>
  ...
</div>
Lehetséges-e valamilyen furmányos módon "shadow"-t "window" mögé pozicionálni?

Webalkalmazásban ablak árnyéka lenne (IE esetében), és elegáns és praktikus (mozgatáskor, bezáráskor stb.) lenne, ha - a többi ablakelemhez hasonlóan - gyermeke lenne az ablaknak.
 

MI lehet a gond?

rZoltan · 2010. Jún. 10. (Cs), 16.42
Adott az alábbi kódrészlet:

$NR=mysql_escape_string($_GET['id']);
$con = mysql_connect("localhost","root");
//mysql_selectdb("movedb",$con);
@mysql_selectdb("movedb") or $out = 'Unable to open database';
$lekerdezes="SELECT * FROM hu WHERE Nr#=$NR";
$result=mysql_query($lekerdezes,$con);
$row=mysql_fetch_array($result);
$out=$row['Titel'];

A kérdésem az, hogy a $out változóm miért nem kap semmi értéket? Illetve kap csak üreset. Az $NR ellenőrizve, kap jó értéket. hu a tábla, Nr# az oszlop neve amiben keresek(egy szám), Titel pedig annak az oszlopnak a neve amit keresek.
 

Fájlvédelem lejáró jelszóval

marosics · 2010. Jún. 10. (Cs), 15.35
Sziasztok!

Mivel designer vagyok, a PHP tudásom meglehetősen korlátozott, ezért szeretnék tanácsot kérni ebben a témában. Egy jelenlegi megrendelőm úgy szeretne védeni az oldalán bizonyos fájlokat (főleg PDF és RTF formátum), hogy e-mailben küldene néhány kiválasztott ügyfelének generált jelszavakat, amikkel letölthetik őket, majd pár napon belül a passok lejárnak. Tudnátok ehhez ajánlani valami jól működő, korszerű scriptet?

Előre is köszönöm,
Csabi
 

Greasemonkey alatt futó script

Kgyorgy · 2010. Jún. 10. (Cs), 06.47
Sziasztok!

Sajnos nem értek a programozáshoz,a kérdésem-kérésem is elég laikus formában tudom feltenni.

Másodállásban egy cég megbízásából emailokat küldök cégeknek.Hírlevél,reklámlevél,stb.Mind ez a cég honlapján keresztül történik,így levelezőprogramot nem tudok használni.Sajnos csak így tudják megoldani az elszámolást.
Greasemonkey alá szeretnék egy olyan scriptet,ami "X" mappában lévő txt fájlból egyesével kiveszi a címeket,/állandó levelezési listám van,amiben 1 sorban egy email cím van/ és ezeket a címeket egyesével behelyettesítí a mezőbe,és elküldi.Egy olyan hely van az oldalon,ahova az emailokat be lehet másolni. Próbáltam végignézni a fórumot,előtte sokáig böngésztem a neten,de nem találtam ilyen tipusú bejegyzést.

Előre is köszönöm.
 

június 10

Egy nagy adag insert script

ujtordai · 2010. Jún. 9. (Sze), 23.21
Hello

Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy kb 250000 soros script halmaz, mely egy-egy sora egy insert script.
Mi a leggyorsabb módja annak, hogy az bekerüljön egy táblába?

A problémám ott kezdődött, hogy magyar ékezet is van benne s MySql console-ról nem tudom betenni, mivel hiába állítom utf8-ra default, kiakad amikor megtörténne az insert. Ha az inserten belül convert-et használok és megadom neki hogy utf8 ra konvertálja akkor bekerül, de ki nem az jön /by select/ amit betettem.

A második róbálkozásom a workbench-el történt, sajnos nem szereti a Magyar ékezeteket.
A következő esetben jött az eclipse, letöltöttem hozzá a Data Source Explorer-t s 10000-es csomagokban próbáltam futtatni az insert-et, de lassú, 1 perc alatt kb 60 sort szúr be.

Tudnátok valami tippet adni hogyan futtathatom le szélsebesen eme 250000 soros insert script halmazt?

köszi.