ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 3, 2010 - Fórum téma

top:0px pozíció "ugrál"

reagenross · 2010. Jún. 3. (Cs), 22.15
Sziasztok!

Mi lehet annak az oka, hogy a 0 pozíció néha lejjebb jelenik meg a böngészőben pár pixellel? Kb úgy néz ki a dolog, hogy lejjebb tolja tizenegynéhány pixellel az egész lapot.
 

Smarty probléma a linkekkel

Trudy · 2010. Jún. 3. (Cs), 18.16
Valamiért problémásan jellennek meg nálam a linkek ,konkrétan a böngészőben linkek után megjelenik egy zárójel a href tartalmával ,pl ilyesmi: Vissza(index.php)
Ha a href-et üresen hagyom akkor csak egy üres zárójel jelenik meg pl Vissza()
Már átnéztem többszőr a HTML kódot nem-e egy tag-et véletlenül nyitva hagytam de a Validator nem jelez semmilyen hibát.
Smarty-t használok és Blueprint CSS-t.
 

Karakter kódolás gond (RTF, MSSQL)

TIV · 2010. Jún. 3. (Cs), 09.32
Sziasztok!

Egyszerűen meghalt a tudományom, kérlek segítsetek. Linux szerver, ODBC (FreeTDS driver)-el kapcsolódok egy távoli MSSQL szerverre. Az ottani karakterkódolásokat nem ismerem. Tárolj eljárást hívok, kapom az adatokat. UTF-8 van beállítva a freetds.conf-ban a client charset-nél, UTF-8 a lapok karakterkódolása és ezt mutatja a firefox is. minden mezőt sikeresen ki tudok írni, jók az ékezetek. van azonban egy mező, aminek tudni lehet, hogy RTF fájl a tartalma. Sajnos ez így néz ki firefoxban:

{�\�r�t�f�1�\�a�n�s�i�\�d�e�f�f�0�{�\�f�o�n�t�t�b�l�{�\�f�0�\�f�n�i�l�\�f�c�h�a�r�s�e�t�2�3�8� �M�S� �S�a�n�s� �S�e�r�i�f�;�}�}� � �\�v�i�e�w�k�i�n�d�4�\�u�c�1�\�p�a�r�d�....

Az RTF ANSI kódolást használ, ez viszont úgy néz ki, mintha UTF-8-as lenne. Egyszerűen nem tudom belőle eltüntetni a kérdőjeleket. Próbáltam azt, hogy kivettem a freetds-nél az UTF-8at, de nem segített. Az utf8_decode() érintetlenül hagyja, ha ráuszítom. Az iconv-ben is próbáltam már utf-8 ról ansira, asciiire, iso-8859-1re, fordítva, de semmi. vagy így jelenik meg, vagy sehogy. van valakinek ötlete, hogy lehetne rávenni a műküdésre? az mb_detect_encoding ASCII-t válaszol vissza ha ráküldöm.

Köszönöm!