ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 7, 2010 - Fórum téma

Tervezés bonyolultabb oldalnál

unregistered · 2010. Jún. 7. (H), 22.57
Hello!

Olyan gondom van hogy mostanában egyre bonyolultabb (php) oldalakat kell csinálnom. A technikai megvalósítással nincs gond, de már néha hosszú perceket töltök azzal hogy megértsem, hogy mi merre meddig. Használok kommenteket a kódban de néha csak jól jönne valami, amire ránézek és látom hogy pl mi az "útja" pl egy kép feltöltésnek. Milyen változókat használok, milyen táblába íródik stb stb... egyszóval a kód böngészése nélkül egyben/részletekben látni a dolgokat.

Eddig egyszerűbb folyamatábrákat készítettem, de ez is sok időt vesz el (mivel nem erre kitalált software-t használok) Nincs valami program direkt ilyenre (még jobb ha speciálisan webeseknek) hogy egyszerűen és gyorsan dokumentálható legyen az oldal? Ti mit használtok ilyen esetekben? Mac-es programok előnyben.

Előre is köszönöm!
 

Milyen fontos hibákra kell figyelni fejlesztéskor?

yasp87 · 2010. Jún. 7. (H), 20.40
Sziasztok!

Elsősorban tapasztalt programozókat szeretném megkérdezni (de nem csak!), hogy php-ben fejlesztéskor milyen hibákra kell nagyon figyelni, ami biztonság szempontjából veszélyes lehet? Input adatok szűrésére használt függvényekkel tisztában vagyok, de például olvastam már a bizonyos globális változókról, ami valamiért problémát jelent, de elvileg a php5-ben már megoldották ezt. Ezzel már nem kell foglalkozni?

Milyen kevésbé ismert buktatók lehetnek még? Linket is írhattok.
 

Session

newyorkerboy · 2010. Jún. 7. (H), 19.16
Üdv!
Az miért van, hogy ez a kód localhoston bejelentkezéskor nem jelzi ki a felhasználó nevét, de a tárhelyen, ahol majd használva lesz, igen. Ehhez kellene valamilyen Apache beállítás? httpd.conf?

<?
ob_start();
session_start();
include("../config.php");

if($_GET["function"]=="logout"){
	session_unset();
	session_destroy();}

if(isset($_POST["name"])){
	$name=$_POST["name"];
	$password=md5($_POST["password"]);
	$query=mysql_query("select * from ".$table_prefix."users where name='$name' and password='$password' and certified_user='1'");
	$result=mysql_num_rows($query);
	if($result==1){
		session_register("name");
		$query=mysql_query("update ".$table_prefix."users set last_log=now() where name='$name'");
		header("Location: login.php");}
	else{
	print "<form action='login.php' method='post'>
		Név:<input type='text' name='name'><br/>
		Jelszó:<input type='password' name='password'><br/>
		<input type='submit' value='Belépés'><br/><br/>
		Rossz név vagy jelszó, vagy még nem hitelesítetted a regisztrációdat!";}}
else if(session_is_registered("name")){
	print "Üdvözöllek ".$_SESSION["name"]."!<br/><a href='login.php?function=logout'>Kilépés</a>";}
else{
	print "<form action='login.php' method='post'>
		Név:<input type='text' name='name'><br/>
		Jelszó:<input type='password' name='password'><br/>
		<input type='submit' value='Belépés'>";}

ob_end_flush();
?>
Előre is köszönöm!
 

CSS top frame with full scroll

KolosThor · 2010. Jún. 7. (H), 09.29
Üdv!

Meg próbáltam bele sűríteni a téma címbe a problémám.
Tehát adott egy frames oldal, szeretném, hogy ha az alsó "main" hosszabbra sikeredett, akkor a teljes oldalt lehessen "scroll"ozni. Milyen megoldások lehetségesek?

Ilyen alaphelyzetbe:
http://www.dynamicdrive.com/style/layouts/item/css-top-frame-layout/

Köszönöm!