ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2008 - Fórum téma

május 27

PHP5-re váltás után nem megy az oldalam

Termes · 2008. Május. 27. (K), 13.06
Sziasztok,

ismét egy egyszerű kérdést tennék fel:

A minap a szolgáltatóm egy új szervert üzemeltetett be, amelyen az alábbi paraméterek kerültek beállításra: MySQL 5, PHP 5 (global_registers OFF).

Mára az oldalaim közül kettő (eddig) erre a szerverre került, és azóta a főoldalon kívűl semmi sem jeleníthető meg. A linkekre kattintva mintha frissítene az oldal.

Mi lehet az oka?

Köszönöm a válaszokat előre is, üdv:
SZJ
 

csomópont mozgatása domxml segítségével

cworek · 2008. Május. 27. (K), 04.45
Sziasztok!

Egy nem túl bonyolult xml file feldolgozásánál akadtam el. A célom az lenne, hogy a gyökérből nyíló gyerekek sorrendjét változtatni tudjam azzal, hogy felcserélek közülük kettőt. pl.

<root>
  <child id="1">
    <valami />
  </child>
  <child id="2">
    <valami />
    <valami />
  </child>
  <child id="3">
    <valamimas name="dolog" />
  </child>
</root>
A módosítás után pl.:

<root>
  <child id="2">
    <valami />
    <valami />
  </child>
  <child id="1">
    <valami />
  </child>
  <child id="3">
    <valamimas name="dolog" />
  </child>
</root>
domxml-t szeretnék használni, úgy láttam, simplexml-lel körülményesebbek az ilyen feladatok. Viszont a domxml-lel elakadtam, még nem dolgoztam vele. Tudnátok segíteni, hogy merre induljak?
Köszönöm!
 

május 26

Webconf 2008 előadás anyagok?

carstepD · 2008. Május. 26. (H), 17.56
Üdv Mindenkinek,

tudja valaki, hogy elérhető bármilyen anyag a web konferencia 2008-ról? Bár regisztráltam, de nem kaptam értesítést, honnan lehet letöltnei az előadások videóanyagát vagy jegyzet kivonatot, ha lehet. Sajnos családi körülmények miatt nem sikerült elmennem :(

Üdv
Sanyi
 

DOM tree építés + DOM onclick feltöltése "on the fly" javascript-tel

carrizu · 2008. Május. 26. (H), 13.30
Helló GURUK!

Légyszi ne kövezzetek meg, ugyanis total kezdő vagyok és első weboldalamat készíteném!!
Ezek ellenére beletenyereltem pár számomra durva dologba: AJAX-Javascript-CSS-DOM-CrossBrowser-XHTML...
Szóval ameddig eljutottam az megtalálható itt:
http://www.aqua.freesite.hu
Vagyis még csak az index.html-t mondanám majdnem késznek!
Sok elvárásnak kéne, hogy megfeleljen az oldal, többek között "kereső barát"-nak kellene lennie!
Az összevadászott információk alapján és az AJAX-os megkötéseket figyelembe véve minden "tudásomat" belesűrítettem a
http://www.aqua.freesite.hu/test.html
http://www.aqua.freesite.hu/data/gacsit.js
file-okba.
Amit szeretnék elérni, hogy amennyiben az index.html menüjéből hívódik meg valamelyik html file, akkor az AJAX funkció a "loadin" div-be betöltse azt, keret nélkül!!!
(Ez gyakorlatilag működik)
De majd ha élesben lesz az oldal és a gugli találati oldalán a "harmadik:-)" helyen szerepel mondjuk a futestechnika.html és rákattintanak,
akkor "onload" a gacsit.js szépen építse köré az index.html-nek megfelelő DOM fát + csapja hozzá a futestechnika.html-ben fizikailag is jelen lévő
valós tartalmat (<div id = "real">) a dinamikusan fölépített fában lévő "loadin" div-hez.
("Nagyjából" ez is megvan)

Ahol többek között elakadtam az az egyes menüpontok onclick AJAX funkciójának hozzáadása javascript-tel a DOM-hoz !!!!
Valamint az index.html-nél ie5-ben is működő css menü almenüjeinek hiánya a dinamikusan fölépített esetben. (ie7 gond nélkül földobja az almenuket, biztosan a csshover.htc-vel lehet valami)

Azért fordulok hozzátok, mert igyekeztem a lehető legtöbb infót begyűjteni minden lehetséges helyről, de nem tudok tovább lépni.
Olvastam a javascript keretrendszerekről is, de ahhoz még sokat kell olvasnom!!! :-(

május 25

google maps marker mozgatása fájlból vett koordináta alapján

grais · 2008. Május. 25. (V), 21.51
Sziasztok. Van egy olyan problémám, hogy nem tudok rájönni, hogyan tudok az oldal teljes ujratöltése nélkül az első letöltéskor betöltött google maps-on egy jelolőt mozgatni.

Valami ilyesmit szeretnék: http://www.n2yo.com/?s=28474

Az oldalt látható frissülő koordináták itt nem úgy működnek ahogy nekem mivel az én esetemben egy GPS eszköz paraméterez fel egy php filet, ami ennek hatására létrehoz egy a legutolsó koordinátákat tartalmazó filet (ez akármilyen szerkezetü lehet ebból kifolyólag... erre a későbbiek miatt van nagy szükség). Ezt sikerült kilesnem, hogy AJAX-al meg legyen oldva. A koordináták ennek köszönhetően folyamatosan frissulnek, látszólag ugyan úgy ahogy a http://www.n2yo.com/?s=28474 -oldalon.

Akit érdekel itt a kód hogy én is segitsek valamit:

Az adatfileom tartalma (adat.csv)amit a php generál a GPS adatok alapján:

19.040745,47.498403,34.0,30.3,234.5,20070529,123445.234,seee,ARRR3ER */

Azon file tartalma ami kiolvassa és egy tombe helyezi a GPS adatait az adat.csv filebol:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<body>

<?php $fm = fopen("adat.csv", "r");
$adatertekek_tombje = fgetcsv($fm, 1000, ","); ?>
<?php
echo "<p>Legutóbbi Deódolt adatok:</p>
<p>Langitude:" . $adatertekek_tombje[1] . "</p>
<p>Longitude:" . $adatertekek_tombje[0] . "</p>
<p>Altitude:" . $adatertekek_tombje[2] . "</p>
<p>Sebesség:" . $adatertekek_tombje[3] . "</p>
<p>Heading:" . $adatertekek_tombje[4] . "</p>
<p>Dátum:" . $adatertekek_tombje[5] . " </p>
<p>Idő:" . $adatertekek_tombje[6] . " </p>
<p>Felhasználó:" . $adatertekek_tombje[7] . " </p>
<p>Azonosító:" . $adatertekek_tombje[8];
?>

overflow, relative, z-index nyalánkság

Zaphod Beeblebrox · 2008. Május. 25. (V), 19.32
Sziasztok

Túl hosszú idő múlva megint elővettem a css-t, és ebbe a problémába ütköztem:

Az oldalon adottak linkek, de néhány link túl hosszú ahoz, hogy beleférjen abba az oszlopba, ami én szeretném, ezért úgy döntöttem, hogy tördelés helyett egyszerűen csak levágom ott a végüket. amikor a felhasználó a hivatkozás fölé vinné az egeret, a szöveg teljes egészében megjelenne, egy sárgás háttérszínnel.
Itt akadtam el: z-index és absolute párosítás már majdnem ok, de akkor a link alatti szöveg egy sorral feljebb ugrik. relative pedig nem ugrik elő. overflox-x/y-nal ff alatt azt sikerült elérnem, hogy megjelent egy görgetősáv.
Egyik kérdésem a konkrét megoldásra vonatkozik, érdekelnének a böngészőfüggetlen megoldások, és hogy ti milyen hasonló problémával találkoztatok.
Másik kérdésem az, hogy egyáltalán illik csak úgy levágni egy szöveg felét?

A kódom nagyon leegyszerűsítve így néz ki:
[colorer=html]
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">
<html>
<head>
<style>
div#Wrapper1 {
width: 180px;
overflow: hidden;
background-color: yellow;
}

div#Wrapper2 {
width: 180px;
overflow: hidden;
background-color: #ddd;
}

a.overlay {
white-space: pre;
background-color: transparent;
}

a.overlay:hover {
white-space: pre;
background-color: #ffd;
}
</style>
</head>
<body>
<div id="Wrapper1">
<div id="Wrapper2">
<ul>
<li>
<a class="overlay">Ez egy link. A link vége kilóg a dobozból. Hover esetén azonban megjelenne a kilógó tartalom.</a>

Új honfoglaló

aendre · 2008. Május. 25. (V), 13.05
Sziasztok !

Szeretnek csinalni egy olyan online jatekot mint a honfoglalo. Emberek jatszanak egymassal (harman egy jatekban) kulonbozo 'szobakban', szeretnek kulonszobakat csinalni, toplistakat. A lenyeg ugyanaz, kerdesek jonnek, valaszolnak es le kell gyozzek egymast az ellenfelek jo valaszaikkal.

Az en kerdesem az lenne, hogy mit tanacsoltok, hogyan lehetne ezt megcsinalni?
1. java applettel. a javanak van egy csomo elore megirt package, cliens-szerver aplikaciora...de nem lenne olyan szep a jatek, es talan lassu is lenne.

2. flashben. az a baj, hogy a flash-et nem ismerem. Nem tudom miket lehet benne csinalni. Flashben hogyan lehet adatbazist kezelni? Hogyan lehet megcsinalni, pl. hogy ha az egyik jatekos elmozdit egy kockat a jatekasztalon, akkor aki vele jatszik annak is elmozduljon? Hogyan lehet csinalni cliens-szerver komunikaciot flashben? Milyen programozasi nyelvekkel lehet otvozni?

Koszi elore is a segitseget!
 

május 24

$_SERVER['REQUEST_URI']

Hoppáré · 2008. Május. 24. (Szo), 21.48
Sziasztok!

Sehogy nem tudok megoldani egy problémát. Ki szeretném íratni egy domain utolsó mappájának a nevét.

Tehát: http://www.domainneve.hu/teszt/teszt1/teszt2/

próbálkoztam mindenfélével.

pl: $_SERVER['REQUEST_URI'] ezt írja: /teszt/teszt1/teszt2/

De én csak azt szeretném, ha ezt írná ki: teszt2

Tudna nekem ebben valaki segíteni? Már átnéztem php.net ide vonatkozó részeit, kerestem fórumokban, google stb.. semmit nem találtam.
 

pg_connect autentikációs hiba

konoko · 2008. Május. 24. (Szo), 15.05
Sziasztok.

Lenne egy olyan kérdésem hogy van egy ilyen php scriptem.
$conncetion = pg_conncet("host=localhost post=5432 dbname=caparol user=prophet password=freedom) or die ("Nem megy.");
És erre amikor megnézem ezt a hibát dobja vissza.

Warning: pg_connect() [function.pg-connect]: Unable to connect to PostgreSQL server: FATAL: Password authentication failed for user "prophet" in /var/www/caparol/connect.php on line 3
Nem megy


És nem értem miért mert a postgresql-ben a usert létrehoztam meg jelszot is neki. :S

Elöre is köszi a helpet.

konoko
 

JavaScript újsor textareaban

Reactor · 2008. Május. 24. (Szo), 13.41
Sziasztok.

A problémás script egy olyan felületet mozgat meg, amiben van egy select menü, aminek bizonyos értékeinél további 1 illetve 2 textarea jelenik meg. Ez eddig oké, megcsináltam. De amikor 1 sornál több van az egyik textareaban, akkor visszalépéstnél meghal a JS. Nem írom le a html meg a php kódot, mert az sok oldal lenne. Egyedül az érdekelne, hogyan lehet ilyen környezetben új sort létrehozni a jscriptben? (???)-el jeltöltem a területet. Előre is köszönöm.
Üdv. Reactor

A script:
$replace['<head>'] = '
<head>
<script language="javascript">
function changetype(toid){
document.cq.selecter.selectedIndex = toid;
var title = document.getElementById(\'title\');
var title2 = document.getElementById(\'title2\');
var cell = document.getElementById(\'cell\');
var cell2 = document.getElementById(\'cell2\');

switch(toid){
case 0:
title.innerHTML = \'\';
cell.innerHTML = \'\';
title2.innerHTML = \'\';
cell2.innerHTML = \'\';
break
case 1:
title.innerHTML = \'\';
cell.innerHTML = \'\';
title2.innerHTML = \'\';
cell2.innerHTML = \'\';
break
case 2:
title.innerHTML = \'\';
cell.innerHTML = \'\';
title2.innerHTML = \'\';
cell2.innerHTML = \'\';
break
case 3:
title.innerHTML = \'Válaszok:\';
cell.innerHTML = \'<textarea cols="25" name="answers_cq">'."???".'</textarea>\';
title2.innerHTML = \'\';
cell2.innerHTML = \'\';
break
case 4:
title.innerHTML = \'Válaszok:\';
cell.innerHTML = \'<textarea cols="25" name="answers_cq">'."???".'</textarea>\';
title2.innerHTML = \'\';
cell2.innerHTML = \'\';
break
case 5:
title.innerHTML = \'Válaszok:\';
cell.innerHTML = \'<textarea cols="25" name="answers_cq">'."???".'</textarea>\';
title2.innerHTML = \'Értékelendők:\';
cell2.innerHTML = \'<textarea cols="25" name="rateth">'.$rateth.'</textarea>\';
break

}
}
</script>';