ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 9, 2008 - Fórum téma

IE vs FF box model

ksgy · 2008. Május. 9. (P), 13.34
hali

Egy, az alabbi kepen lathato layoutot szeretnem megcsinalni.
Ffox alatt tokeletesen mukodik a dolog, viszont IE, mivel a sotetkek div szelesebb, mint a zold parent div, igy a zold divet letori a piros ala.
Az lenne a kerdesem, hogy melyik mukodes a helyes? Nekem a ffox mukodesere lenne szuksegem, de logikusan gondolkozva, az ie mukodeset tartom "jonak". Sajnos a zold div folyamatossagat nem tudom megtorni. Probalkoztam azzal is, hogy a kek div kap egy position:abosolutet, de akkor a zold divben levo szoveg fole tud csuszni a tablazat.
 

Egy Apache telepítésre több cím

vtsoftware · 2008. Május. 9. (P), 04.45
Van a gépemen egy AppServ telepítve.
Eddig egy "címem" volt a localhost, de most már utálom hogy mindig "stop apache, átír DocumentRoot, start apache stbstbstb...".
Namost azon gondolkodok hogy lehet-e több címet létrehozni egy Apache-hoz.
Nekem egy "localhost" és egy "mysqladmin" cím kellene.

Ez alapján ( http://weblabor.hu/cikkek/tobbphpegygepen ) próbálkoztam.
Addig eljutottam hogy sikerült létrehoznom mindkét címet, csak az a baj hogy ugyanazt a könyvtárat olvassák ki.
Viszont ha bármelyik cím mellé odaírom a portot, pl. 85 akkor a másikat olvassa ki.
A DocumentRoot-ot állítgattam már mindkét fájlban, sikertelenül.

Próbáltam a második (mysqladmin) címet próbáltam akkor a parancssorban kaptam egy hibaüzenetet:

C:\........>"...Apache.exe" -w -n "phpmyadmin" -f "...Apache\conf\phpmyadmin.conf" -k install
[Fri May 09 04:29:24 2008] [error] (OS 11001)Nincs ilyen ismert ßllomßs.  :
  Cannot resolve host name phpmyadmin --- ignoring!
[Fri May 09 04:29:26 2008] [error] (OS 11001)Nincs ilyen ismert ßllomßs.  :
  Cannot resolve host name phpmyadmin --- ignoring
Egyáltalán halványlila fogalmam sincs hogy miért így van, hogy is kéne.
Ezért ha lehetne egy ááállati-szájbarágós leírást kérnem hogy mit-hova írjak/csináljak mert tényleg át-túrtam az összes G00gle találatot, de egyikkel sem sikerült dűlőre jutnom...

Nagyon szépen kérlek titeket mentsetek meg mert már nagyon ki vagyok vele és már elegem van hogy stop Apache ... állítgatom a DocumentRoot-ot ... start Apache...

Előre is nagyon köszönöm, üdv, Tamás