ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 4, 2008 - Fórum téma

AJAX vs üzleti weboldal

Max Logan · 2008. Május. 4. (V), 23.18
Nem igazán tudtam jó címet adni a témának. A kérdésem arra irányul, hogy eljött-e már az az időszak, amikor egy részben üzleti megfontolásból létrehozott honlapot lehet teljes mértékben JS-re alapozni?

A közeljövőben tervezem egy weboldal elindítását, ami valamilyen formában bevételt termel. Mivel az AJAX és úgy általában az JS használata a felhasználók szempotjából nagyon jó eszköz, ezért azon gondolkodom, hogy bevállalható-e már 2008-ban egy JS based weboldal, tekintve azt, hogy valamilyen mértékű közvetlen bevételre számítok.

Ami a célközönséget illeti, nem kell, hogy felolvasószoftvereknek látható legyen a tartalom, és valószínű, hogy a majdani célközönség még hírből sem ismeri a karakteres böngészőket. Sőt, fogalmazhatunk úgy, hogy a célközönség nagyon fogékony a látványos dolgokra.

Kinek mi a véleménye, bevállalható már egy üzelti alapon működő JS based honlap?
 

isset + checkbox

walko · 2008. Május. 4. (V), 12.14
Sziasztok,

Szeretném segítségetek kérni, most ismerkedem a PHP gyönyöreivel és már rögtön az elején...
A probléma a következő:
egy urlap html oldalon vizsgálom, hogy egy checkbox ki van-e pipálva és a feldolgozo.php pedig ez alapján írja -azaz írná ki- mi a helyzet.
Tehát a kódrészletek:
html:

<b>Checkbox:</b> Pogácsa? <input type="checkbox" name="etel" value="pogacsa">
php:

<b>Étel:</b> <?php
		if (isset($_POST["etel"]))
		{	
		print($_POST["etel"]);  <br>
		}
		else
		{
		print "-"; 
		}
		?>
Segítségeteket előre is köszi.
 

Függvény végrehajtása egy változón egy adott részen

vtsoftware · 2008. Május. 4. (V), 11.12
Sziasztok

Sokmillió bocsánatot kérek előre is ha már van ilyen téma, de sajnos nem találtam meg ami nekem kéne'.
$text="SZÖVEGSZÖVEGSZÖVEG[noref]email##kukac##domm.thd[/noref]SZÖVEGSZÖVEGSZÖVEG";
A problémám az lenne hogy egy adott szöveg ami $text változóban van tárolva abban kellene nekem minden e-mail címen egy funkciót végrehajtanom.

Sajnos nem értek preg_replace()-hez - pedig ezzel sztem meg lehetne csinálni - ezért kérem a segítéget.

Előre is köszönöm
 

Egy weboldal biztonságos kialakítása

dc-hungary · 2008. Május. 4. (V), 10.20
Üdv!

Egy olyan weboldalt szeretnék kifejleszteni, amely biztonságos.
Szóval nem lehet könnyen bejutni a rendszerbe, a config.php-ban a jelszót egy hacker config.php scanneléssel ne tudja megnézni stb.
Szóval arról kérnék információt, hogy hogyan építsem fel a weboldalam, hogy az biztonságos legyen?
Mindent amit ezzel kapcsolatba tudni kell, osszátok meg velem légyszives!

válaszaitokat előre is köszönöm :)