ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 30, 2008 - Fórum téma

Fizetős weboldal költségei

Attus · 2008. Május. 30. (P), 19.35
Igazából nem tudom, hová tartozik, talán ebben a fórumban a legkevésbé idegen. Ha máshová való, nyugodtan helyezzétek át.

Van valakinek valami tudomása arról, hogy mennyibe kerülhet egy weboldalra
a) bankkártyás
b) sms
fizetős rendszert bevezetni?
Nem nekem kell, hanem egy ismerősömnek, és én a nagyságrenddel sem vagyok tisztában.
 

mysql separátor, dokumentáció?

VRobi · 2008. Május. 30. (P), 17.50
Sziasztok!

Évek óta dolgozok mssql-ben, most azonban mysql-lel kell megoldanom a feladatot és nem boldogulok. Épp azon vagyok elakadva hogy több insert-et akarok végregajttatni egyszerre és nem hajlandó. Tettem közé ;-t is, de nem megy. Elárulja valaki a megoldást?
Biztos lesz más fennakadás is, hol találok használható, áttekinthető dokumentációt? Asse baj ha angol.

multkor pl. bit mezőket nem tudtam visszaolvasni, de gyorsan átállítottam tinyint-re.

köszi!
 

php.ini cookie_time_limit (winXP, IIS, MySQL, PHP5)

sabee0809 · 2008. Május. 30. (P), 12.18
Helló!

Bocs, hogy ilyen átlagos kérdéssel állok elő, csak hiába kerestem nem találtam megoldást egyelőre.
A probléma a következő:
Egy winXP-s gépen fut IIS php, mysql, phpmyadmin... mindezek rendesen...
Viszont php.ini-ben nem tudom úgy beállítani a cookiekat, hogy a futtatott php állítsa be az érvényességi idejét. Mindenképpen az ini-ben meghatározott érték lesz a meghatározó. Ezt hogyan lehet kiküszöbölni?

Más: Lehet IIS alatt olyat beállítani, hogy ha több virtual directorym van akkor mindegyikhez külön php.ini fájl fusson? Jelenleg c:\windows mappából fut...

Köszi, Sabee
 

Checkbox elenorzese

zoliky · 2008. Május. 30. (P), 12.02
Mint kezdo, szeretnek egy tanacsot kerni.

* Van 5 checkbox egy HTML lapon. Az osszes egy click esemenyhez van csatolva (event listener).
* Ha raklikelek barmelyik checkbox-ra a "this" segitsegevel megtudom melyik volt kivalsztva.

Az elso checkboxot szeretnem elkuloniteni a tobbitol. Nem szeretnem a kodot terhelni felesleges esemenyekel ezert a kovetkezo modszert gondoltam ki:

- Ha lefut az esemeny megnezem melyik checkbox volt kivalasztva. Az elso checkbox egy kodot fog meghivni a tobbi meg egy masik kodot. A fuggveny amelyet a click esemeny meghiv:

function clickListener()
{
   var allCheckbox = document.getElementsByTagName("input");
		
   if (allCheckbox[0] == this)
   {
	alert("Az elso checkbox volt kivalasztva!");
   }
   else
   {
        alert("Valamelyik checkbox a tobbi kozul volt kivalasztva!");
   }
}
Azt szeretnem tudni ha jol elenoriztem le. Az if fugvenyben levo kodot: allCheckbox[0] == this sajat magam elkepzelese szerint irtam oda.

Barmilyen otlet jol jonne!
 

SESSION + COOKIE ellenőrzése

PredMan · 2008. Május. 30. (P), 10.59
Sziasztok!

van egy olyan űrlap, amit csak egy kód beírása után tud a felhasználó kitölteni. Ezt session segítségével oldottam meg úgy, hogy ha helyes kódot ír be a felhasználó, akkor a $_SESSION['nospam'] = "clear"; és a következő oldalra csak akkor engedem, ha "clear" a session tartalma.

A gond ott kezdődött, hogy a session érvényessége 20 perc után lejár, így ha az űrlapot sokáig töltik, akkor visszadobja a kódbeíró részhez. Ezt megoldottam cookie-val így:

session_start();

setcookie(session_name("nospam"), session_id(), time()+3600, "/", "", 0);
a probléma az, hogy ugye a cookie törölhető ill. tíltható is a böngészőben.

Azt szeretném megcsinálni, hogy ha a böngészőben tíltva van a cookie, akkor feldobok egy alert() ablakot amiben közlöm a felhasználóval, hogy ha nem engedélyezi a sütiket, akkor max 20 perce van az űrlap kitöltésére.
Hogyan tudnám ezt megoldani? le lehet ezt kérni a böngészőből egyáltalán?

-----

gondoltam egy olyan megoldásra is, hogy elhelyezek az oldalon egy rejtett iframe-et, amelynek a tartalmát mondjuk 5 percenként frissítem. A tartalom egy php fájl, aminek mindössze egy session_start() a tartalma, így gyakorlatilag 5 percenként újrafrissítem a session-ök tartalmát és cookie-ra se lenne szükség. Kérdés, hogy ez mennyire szép megoldás...


előre is köszönöm a válaszokat!