ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 21, 2008 - Fórum téma

Hogyan lehet a weblapom egy részét exe-be átkreálni?

dc-hungary · 2008. Május. 21. (Sze), 16.16
Üdv!

Van a weblapomon egy rész (egy listázó , ami mindig frissül) és szeretném azt megoldani, hogy akinek fent van a gépén ez az exe, és elindítja akkor nála megjelenik a listázó, ami az én weblapomba is van, és persze friss adattal.
én ezt úgy tudnám elképzelni, mint egy iframe.
csak nem tudom hogyan tegyen át exe-be.
Később lehet hogy a weblapom többi részét is átraknám majd exe-be is..

Hogyan kell ilyet?
 

Kapcsolótáblák és SQL

foxmulder · 2008. Május. 21. (Sze), 03.52
Sziasztok!

Elnézést, ha triviális a kérdés, de nem találom a megoldást. Adatmodell szinten, ha létezik egy Személy és egy Zenei stílus egyedtípusom, akkor azt a kapcsolatot, hogy mely személyek mely zenei stílusokat kedvelnek, a két egyedtípus közötti M:N kapcsolattal, vagyis kapcsolótáblával fejezhetek ki. Vagyis van egy Személyek táblám: (id, név, egyéb adatok), egy Zenei stílusok táblám (id, név, egyéb adatok) és egy Személyek_Zenei stílusok kapcsolótáblám (id, személy_id, zenei_stílus_id, esetleges további adatok). Ugyanakkor SQL szinten sok dokumentációban olvashatok JOIN-okról, beágyazott SELECT-ekről, többtáblás lekérdezésekről stb. Csak arra nem találok példát, hogy hogyan kérdezhetném le a fenti példát felhasználva például azt, hogy kik milyen zenei stílusokat kedvelnek. Összefoglalhatnánk, hogy az adatmodellezésben használható 1:N és M:N, valamint rekurzív kapcsolattípusok hogyan valósulnak meg SQL szinten?