ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2008 - Fórum téma

május 11

smarty foreach property indexeléssel

Szekeres Gergő · 2008. Május. 11. (V), 21.40
van két egymásba ágyazott foreachom smartyban. a belső ciklusban egy másik tömb n-dik indexelésű tömbjét szeretném kilistázni, ahol az n a külső ciklusból szármató adott sor egy tulajdonsága. valahogy így:

{foreach from=$data item=row key=key}
  {foreach from=$data2.$row->Id() item=row2}
  {/foreach}
{/foreach}
a probléma, hogy a "from=$data2.$row->Id()" kifejezésre hibát dob ("Illegal offset type"). ugye ez a $data[$row->Id()] utasításnak felelne meg phpban, de nem jövök rá, hogy smartyban hogy kellene megoldani...

tudom, hogy meg lehetne oldani máshogy, valószínűleg át is írom, de most már érdekelne, hogy ezt hogy lehetne implementálni. :)
 

.bat file futtatása .php-n keresztül

crysis · 2008. Május. 11. (V), 21.18
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet futtatni (.bat) filet php-n keresztül. ( Ha lehetséges-e ilyen ). Webes felületet készítek, amin lehet állítani a játék szervereket és (.bat)-file futtatja a szervert.

Kerestem már google-n ilyet de több, kevesebb sikerrel jártam.

Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e futtatni (.bat) filet php-n keresztül, úgy hogy Win32-ben elindítja azt egy külön ablakna! Ha van ilyen, akkor hol találok ilyet?

Köszönöm előrre is!

Üdv, CryS!S
 

Google Maps - PHP - AJAX - JavaScript stb...

grais · 2008. Május. 11. (V), 21.05
Sziasztok. Szeretnék, egy olyan oldalt létrehozni amelyen egy google térkép van. a térképnek annyit kellene tudnia amit nem sikerült megoldanom, hogy egy filebol kiolvasott GPS adatot megjelenit és mozgat egy pont képében anélkül hogy a már letöltött térkép ujra leöltődne. (a file tartalma folyamatosan változik)


Sajna nem vagyok nagy angolos, :-( Ha esetleg van valamiféle magyaros leírás azt is szívesen fogadnám.

Ide szurnám be, ha valaki tudna olyan kódról ami mondjuk javascript, saját gépen fut és a fent említett file tartalmát ami GPS adatokat tartalmaz emulálja GPS vevőként (com portra kuldi)kérem adjon iránymutatást.. Köszönöm mindenkinek....
 

Varációk több nyelven tárolt adatokra

kalamona · 2008. Május. 11. (V), 19.25
Sziasztok!

Saját keretrendszeremhez szeretnék többnyelvű adatok tárolását elegánsan megoldó megoldást fejleszteni. Mindegyik megfejtés valamilyen kompromisszumot jelentene, az eddigi búvárkodásom alapján. Szerintetek melyik módszernek legjobb a hatékonyság / teljesítmény aránya?

Firefox 2 Add-ons problémák Ubuntu alatt

killroy · 2008. Május. 11. (V), 18.47
Sziasztok!

feltettem az Ubuntu 8.04-et, amibe alapból Firefox 3beta van integrálva. Mivel még béta inkább letöröltem és felraktam helyette a FF 2.0.0.14-et. A 3-nál még működtek az ADD-onsok telepítése a mozilla.org-ról, már amelyik nekem kellett és kompatibilis volt a 3-mal (de ez nagyon kevés). A 2-nél pedig abszólút semmi Add-on nem működik, installálás közben "ismeretlen hiba".

Az a legszebb az egészben hogy elvileg telepítetva van a firebug meg a web developer toolbar a synaptic szerint, persze a FF-ben ez sehol nem jelentkezik :S

Találkozott már valaki ezzel a hibával, mi a megoldás?

Előre is köszönöm!
 

PHP + Frameset

Xrisz · 2008. Május. 11. (V), 16.45
Üdv!

A problémám a következő: Van egy oldal amin Frameset használatával készítettem egy flash fejlécet. A másik lapon szeretnék használni PHP parancsokat (legfőkébb include-ot) viszont ha elindítom a frames index fájlt a Netserverben nem észleli a PHP parancsokat. Valaki tudna segíteni nekem? Itt vannak a kódok:
A frames index fájl

<HTML>
<HEAD>

<TITLE>nev</TITLE>

<FRAMESET ROWS="40,*" BORDER=0>
  <FRAME NAME="FEJLEC" SRC="fejlec/fejlec.html" SCROLLING=NO>
  <FRAME NAME="TORZS" SRC="torzs/torzs.html" SCROLLING=AUTO>
</FRAMESET>

</HEAD>
<NOFRAME>
<BODY>
</BODY>
</NOFRAME>
</HTML>
A PHP-s oldal
[colorer=html]
<html>
<head>
<link rel="stylesheet" href="kulso.css" type="text/css">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
<title>
nev
</title>
</head>
<body>

<div id="lap">
<div id="all">
<div id="arnyek_felso">
<div id="a_f_bal">
</div>
<div id="a_f_kozep">
</div>
<div id="a_f_job">
</div>
</div>
<div id="egesz">
<div id="a1">
.
</div>

<div id="torzs">
<div id="fejlec">
<object type="application/x-shockwave-flash"
data="img/header.swf" height="175"
width="750">
<param name="movie"
value="img/header.swf" />
</object>
</div>
<div id="elvalaszto">
</div>
<div id="kozep">
<div id="menusav">
<div id="hullam">
</div>

<?php include("menu.html");?>

</div>
<div id="tartalom">
tartalom
</div>
</div>
<div id="also">
<br>
Tel: 00000000 <br>
Cím: xyz <br>
E-mail: xyz##kukac##valami.hu <br>
</div>
</div>
<div id="a2">
</div>
</div>
<div id="arnyek_also">
<div id="arnyek_bal">
</div>
<div id="arnyek_kozep">
</div>
<div id="arnyek_job">
</div>
</div>
</div>

Doctrine tapasztalatok?

vbence · 2008. Május. 11. (V), 14.33
Erről lenne szó:
http://www.phpdoctrine.org/

Szépen átgondolt, használható cuccnak tűnik. Van valakinek tapasztalata vele?
 

május 10

Statisztika script

dc-hungary · 2008. Május. 10. (Szo), 21.44
Üdv
olyan scriptle lenne szükségem ami vagy mysql adatbázist használ vagy txt.. és a következőket tudja:

számolja, és kiírja a mai látogatókat, a tegnapi látogatókat és a heti látogatókat.

köszi!
 

Linux Ubuntu Apache2 PHP5 probléma

killroy · 2008. Május. 10. (Szo), 18.24
Sziasztok!

Gondolom, már kitaláltok, hogy azzal a problémával fogok jönni, hogy amikor be akarok tölteni localhoston egy php fájlt, nem lefuttatni akarja a szkriptet a böngésző hanem le akarja tölteni.

Rengeteget kerestem az internetes fórumokon a megoldást. Nagyon sokat szenvednek evvel a problámával, de kézzelfogható választ egyik sem kapott.

Nem vagyok egy nagy linux guru az tény, de több leírást is lépésről lépésre követtem és nem akar működni a dolog. Sokan írták erre hogy nincs feltelepítve a php5, különben működne.

De igen fel van telepítve:
Hiba nélkül telepítődött a php5 erre a parancsra:
sudo apt-get install php5

és igen ezt a parancsot lefutattam:
sudo install libapache2-mod-php5

Gondolom sokan jöttek már ezzel a problémával, kérlek titeket áruljátok el hogy mi a megoldás.
 

május 9

IE vs FF box model

ksgy · 2008. Május. 9. (P), 13.34
hali

Egy, az alabbi kepen lathato layoutot szeretnem megcsinalni.
Ffox alatt tokeletesen mukodik a dolog, viszont IE, mivel a sotetkek div szelesebb, mint a zold parent div, igy a zold divet letori a piros ala.
Az lenne a kerdesem, hogy melyik mukodes a helyes? Nekem a ffox mukodesere lenne szuksegem, de logikusan gondolkozva, az ie mukodeset tartom "jonak". Sajnos a zold div folyamatossagat nem tudom megtorni. Probalkoztam azzal is, hogy a kek div kap egy position:abosolutet, de akkor a zold divben levo szoveg fole tud csuszni a tablazat.