ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2008 - Fórum téma

május 15

VP6 vs. H.264

sirkalmi · 2008. Május. 14. (Sze), 22.47
Szervusztok!

Flash video tartalmat kell megjeleníteni egy honlapon. Dilemmmában vagyok, hogy VP6 vagy H.264 -el legyen tömörítve a video. Van tapasztalatotok? Melyiket érdemes hasznáni? Melyik a jobb képminőségű?

Válaszokat előre köszi!

--
sirkalmi
 

Adat elérése JOIN-olt MySQL lekérdezés után.

s_volenszki · 2008. Május. 14. (Sze), 08.51
Sziasztok!

Ha van egy olyan mysql lekérdezésem, amiben JOIN-nal összekapcsolok két táblát, és szerencsétlenül vannak azonos nevű mezők a táblákban, akkor az azonos mezők adatait ezidáig így adtam át változónak:

...
$tabla_1 = "tabla1";
$tabla_2 = "tabla2";
$query = mysql_query("SELECT * FROM `$tabla_1` JOIN `$tabla_2` ON $tabla_2.id = $tabla_1.id_tabla2");
...
for($i=0;..){
    $azonosmezo_1 = mysql_result($query,$i,$tabla_1.".azonosmezonev");
    $azonosmezo_2 = mysql_result($query,$i,$tabla_2.".azonosmezonev");
}
...
Most viszont egy már kialakított lekérdezésben kellene hasonló atrakciót végrehajtanom, de ott ez a helyzet:

...
$tabla_1 = "tabla1";
$tabla_2 = "tabla2";
$query = mysql_query("SELECT * FROM `$tabla_1` JOIN `$tabla_2` ON $tabla_2.id = $tabla_1.id_tabla2");
...
while($item = mysql_fetch_array($query, MYSQL_ASSOC))
{
    $item_id = $item['id_item'];
}
...
Ilyen esetben hogyan tudom elérni az azonos nevű mezőket? Így próbáltam, de mindíg üres marad a változó:

...
while($item = mysql_fetch_array($query, MYSQL_ASSOC))
{
    $azonosmezo_1 = $item[$tabla_1.'.azonosmezonev'];
    $azonosmezo_2 = $item[$tabla_2.'.azonosmezonev'];
}
...
Bizonyára van elképzelésetek a megoldásról, kérlek osszátok meg velem!

s_volenszki
 

május 14

select elem css formázása

Fedor · 2008. Május. 13. (K), 22.12
Sziasztok!

Van egy select elemem:

<select id="list" name="picslist" size="3">
Ez egy kvázi menüként működne (egy javascript miatt kéne ragaszkodnom ehhez a megoldáshoz). Szeretném, hogy minél kevésbé látszódjon rajta, hogy egy form elem. Sajnos Firefox alatt a gördítősávot, IE alatt a keretet nem tudom eltüntetni (a style="border: none;" nem hatja meg). Van esetleg valakinek tippje, mi lehet a megoldás?
 

Szinkronizáció, hogyan?

halee · 2008. Május. 13. (K), 18.43
Sziasztok,

A következő témában lennék kíváncsi a véleményetekre:
Teljesen általánosan, adott egy rendszer, ahol elég jelentős mennyiségű adat keletkezik, módosul, és törlődik nap, mint nap. Ezt az adatot több külső - számunkra gyakorlatilag fekete doboz - alakalmazás számára kell biztosítani.
Jelenleg egy webservice-el kérjük el az adott rendszertől az utolsó szinkronizáció időpontját és az ahhoz képest történt változást adjuk vissza válaszként.
Ezzel a megoldással az egyetlen probléma, hogy a kommunikációs folyamat nem ott indul, ahol az adat keletkezik.

Tehát egy olyan általános megoldást szeretnék találni, ahol függetlenül a programozási nyelvtől, platformtól, mindentől, a mi rendszerünk indítaná el a kommunikációt.
A lehetőségek amik erre eszembe jutottak:
- TCP-n vagy UDP-n keresztül küldök egy csomagot (egy nálunk regisztrált ip adott portjára) amiben jelzem, hogy új adat érhető el.
- a másik oldal számára biztosítunk egy webservice-t (SOAP) amit futtatnia kell
- előírjuk, hogy a kommunikációhoz a másik oldalon rendelkezni kell MQ szerverrel (illetve egy adott queue-kezelő rendszerrel) és azon keresztül küldjük az üzenetet
- a változásról mailt küldünk szintén regisztrált címre (ezt igazából már most elvetném, csak mintegy lehetőség felsorolom)
- vagy nagyon csúnya megoldás, adott URL-t meghívni, ha változás történik

Igazából a lista lefelé kb. azt tükrözi, hogy melyik megoldás felé hajlok leginkább...

Ha van valakinek ilyenben tapasztalata, akkor pls adjon ötletet, illetve, ha valaki használta valamelyik módszert, érdekelnének a buktatók, limitációk.

Minden új ötlet érdekel, mivel egyelőre tervezés előtti fázisban van a dolog...

Remélem nem írtam tele helyesírási hibákkal, de ha sokat gépelek és az nem kód és nincs highlight, akkor hajlamos vagyok rá... ;)

köszi,
Halee
 

GetElementsByTagName működése

merlin6b · 2008. Május. 13. (K), 08.23
Van egy HTML kod:

<html>
<head>
  <title>My title</title>
</head>
<body>
   <ul class="my class">
     <li>one</li>
     <li>two</li>
   </ul>
</body>
</html>
es van egy JavaScript kod:
var mynode = document.getElementsByTagName("ul");
A Javascript a "mynode" valtozoban tarolja csak az "ul" element nevet vagy tartalmaza a class adatokat is, peldaul "my class" ?
 

május 12

jQuery custom event: csak DOM elemhez lehet kötni?

Hodicska Gergely · 2008. Május. 12. (H), 20.28
Sziasztok!


Épp bütykölök egy kis tesztelő cuccot, ahol ha a megfigyelés beindul, akkor több elemnek egymástól függetlenül el kéne kezdeni ügyködni. Gondoltam, hogy a start gomra kattintva dobok egy saját eseményt, amire a beregisztrált listenerek reagálnak, így ha épp szeretnék hozzáadni valamit, akkor a "bootstrap" kódot nem kell módosítani, az új cucc is regisztrálja magát az eseményre.

Újabb probléma: jól látom, hogy jQueryben csak DOM elemhez lehet eseményt kötni? A fentihez nekem az lenne logikus, hogy 1-1 osztály listener metódusát regisztrálom, de egyenlőre úgy tűnik, hogy kénytelen vagyok valamilyen elemhez kötni ezt.

Így most kb. azt tudom elképzelni, hogy minden egyes "valami" az úgyis mondjuk egy DIV-ben lesz, így ehhez a DIV-hez bindoom az eseményt, és minden ilyen DIV-nek adok mondjuk egy "monitoringListener" classt, és a trigger()-nél meg ezt használom. Tényleg ennyire macerásan lehet csak?


Üdv,
Felhő
 

jQuery: a this az eseménykezelő metódust tartalmazó osztály legyen

Hodicska Gergely · 2008. Május. 12. (H), 19.24
Sziasztok!


Ezt tényleg csak így lehet jQuery esetében?
$(document).ready(function () {
	monitoring = new Monitoring();
});

var Monitoring = function()
{
	var thisClassHack = this;

	this.isRunning = false;

	$('#toggleMonitoring').click(function(event) {
		return thisClassHack.toggleMonitoring.apply(thisClassHack, [event]);
	});
}

Monitoring.prototype = {
	toggleMonitoring: function(event) {
		alert(event);
		alert(this.isRunning);
	}
}
Üdv,
Felhő
 

Portnyitás a routeren lassít?

pink_pittbull · 2008. Május. 12. (H), 19.01
Mindenki azt mondja hogy a port nyitás 1 routeren belassítja a routerem de az a kérdésem már ha igaz, hogy menyire lassul a dolog és hogy a többieknek a net belassul e a net ha nincs adatforgalom a webszerón ???:S
smc7004vbr 512net :$
(web szerót szeretnék házilag tanulás képpen jelenleg Apache_2.2.8-win32-x86-no_ssl.msi php-5.2.6-Win32.zip mysql-essential-5.0.51b-win32.msi phpMyAdmin-2.11.6-all-languages.zip és hát routr ami portnyitásra vár...)
 

vízszintes scroll

aakosska · 2008. Május. 12. (H), 01.29
sziasztok
hogy oldható meg, hogy egymás mellé rakott 10 db képet (css: owerflow: scroll, display: block) stb. által ne függőlegesen, hanem vízszintesen scrollozza.
köszi
Ákos
 

május 11

HTML e-mail, Content-Type beállítás

másik anna · 2008. Május. 11. (V), 21.42
Sziasztok,

egyszerű html fájl (nincs css kód, body nem formázott) beolvasása után a

$fejlec = "From: felado<felado##kukac##forras.hu>" . "\r\n";
$fejlec .= "MIME-Version: 1.0" . "\r\n";
$fejlec .= "Content-Type: text/html; charset=\"iso-8859-2\"" . "\r\n";
$fejlec .= "Content-Transfer-Encoding: 7bit" . "\r\n";

mail($cimzett,$tema,$tartalom,$fejlec);
küldést követően citromail-re érkező levél jól megjelenik, gmail-re érkező levél html tag-eket ír ki.

Mi az általános levélküldési mód, ami mindenhol jól működik?

Egyáltalán illik-e html levelet küldeni alternativ szöveges rész nélkül?

Tudja valaki? (...nyilván mindenki rajtam kívűl:( ezért kérdezem....)

Köszi a segítséget, Anna