ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jún 5, 2006 - Fórum téma

Látogató ScreenSize

s_volenszki · 2006. Jún. 5. (H), 12.15
Sziasztok!

Néhány nappal ezelőtt olvastam itt a Weblaboron egy érdekes gondolatsort a weboldalunkat látogatók böngészője és monitor felbontásával kapcsolatban! Ezen agyalva rájöttem, hogy az oldalam jobb szélén található rovataimat, egy 800x600-as szinte észre sem veszi (lát belőle 1cm-t)!

Egy kicsit átstrukturáltam az oldalamat, így most már csak 1cm-t nem lát belőle (nem tudom jobban összehúzni a a baloldali és a középső hasábokat)!

Elmélkedtem azon, vajon a látogatóim milyen böngészőt használnak, mekkora felbontással! A böngésző inkább statisztikai adat, mert kemény küzdelmek árán függetlenítettem az oldalamat (99%) , de a felbontás az fontos! Mivel a jobb rovatomban a látogatók számára fontos információk vannak, ezért kel, hogy lássák! A mostani helyzet már nem veszélyes, de mégis érdekelne a látogatói képernyők mérete!

Sajnos nem ismerek olyan rutint ami php-vel megoldaná a képernyő méret változóba juttatását, ezért kombináltam php-t javascript-tel! DE van egy kis gond!

Mivel nem szeretném, hogy az oldalam újratöltődjön ezért sem POST sem GET nem jöhet szóba, ezért maradtam a sütinél. Js megszerzi a méreteket és beírja sütibe 5 másodperces lejárattal, az oldal php kódja meg $_COOKIE-val kihalássza! De ez is csak újratöltődés után veszi át az értéket!

Más már nem jut eszembe, kérlek segítsetek, hol keresgéljek!

s_volenszki
 

#1064-es hiba MySQL triggernél

mesi · 2006. Jún. 5. (H), 12.09
Nem tudok eligazodni a Mysql helpen a triggereket illetoen.
pl az en egyik triggerem:

CREATE TRIGGER kp_valtozik AFTER UPDATE ON `kiadas`
                     FOR EACH ROW
                     BEGIN
                        UPDATE `merleg` SET
                        `kp`=`kp`+ NEW.`vegosszeg`;
                     END;
a kiadas tablamban van vegosszeg mezo es a merleg tablamban van kp mezo.
Megis hibat ad ki; es amikor a help peldajat masoltam be arra is ugyanazt a hibat adta a #1064-est.
 

Különbség GET és a POST között

Anonymous · 2006. Jún. 5. (H), 12.05
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy az űrlap küldésnél mi a különbség a POST és a GET method között?

Köszi
 

cab fájl kicsomagolása, átírása és tömörítése, hogyan?

csillagocska · 2006. Jún. 5. (H), 01.35
Adott egy gnu rendszerű jvavas chat, aminek a grafikus felülete és a javas classok két cab fájlba vannak tömörítve, én win ace vel kicsomagoltam midne gond nélkül átírtam a fájlba nevket mivel a chat neve más és ezért a fájlokat is ezena néven tároltam le, átböngésztem az öszes class t és properties fájlokat és átnevztem a a tartalmát is ahol a másik chat neve volt átírtam, ennek ellenére mikor visszatömörítettem java része azt írja ki, hogy összeomlott. Egyszerűen nem igazán értem, valószínű ezeka cab fájlok nem így működnek, esetleg valaki tudna erre választ adni?


a hiba miket kiír:

load: class CLUB.class not found.
java.lang.ClassNotFoundException: CLUB.class
at sun.applet.AppletClassLoader.findClass(Unknown Source)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
at sun.applet.AppletClassLoader.loadClass(Unknown Source)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
at sun.applet.AppletClassLoader.loadCode(Unknown Source)
at sun.applet.AppletPanel.createApplet(Unknown Source)
at sun.plugin.AppletViewer.createApplet(Unknown Source)
at sun.applet.AppletPanel.runLoader(Unknown Source)
at sun.applet.AppletPanel.run(Unknown Source)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
Caused by: java.io.IOException: open HTTP connection failed.
at sun.applet.AppletClassLoader.getBytes(Unknown Source)
at sun.applet.AppletClassLoader.access$100(Unknown Source)
at sun.applet.AppletClassLoader$1.run(Unknown Source)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
... 10 more

Keres és nem talál, de valószínű ez az átírásom erdménye.:(

Előre is köszi a segítséget:
csillagocska