ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2005 - Fórum téma

július 19

A fórumom oldal frissítésre is bővül

Anonymous · 2005. Júl. 19. (K), 20.36
Üdv mindenkinek!


Az a problémám, hogy egy fórumot fejlesztgetek és egy hozzászólás után frissíteni akarom az oldalt, akkor ugyanazt hozzáadja az adatbázishoz, mintha megint beírtam volna. Ez mitől lehet? Az $uzenet változót kiürítem + minden amit a php hozzáad az adatbázishoz. Szerintem a probléma a postdata-val lehet.

Előre is köszi!

DaniL
 

Általam meghatározott könyvtár tartalmának időszakos törlése

Anonymous · 2005. Júl. 19. (K), 13.24
Kedves Mindenki,

egy térképszerver alkalmazásban (Windows 2000 + Apache + PHP + MySQL + mapserver) lenne arra szükségem, hogy egy tmp könyvtár tartalmát 4-5 percenként teljes egészében (vagy a könytár bizonyos méretén túl azonnal) töröljem.
Elvileg tudja ezt az apache? (órák óta küzdök egy mod_disk_cache életrekeltésével erre a célra sikertelenül)
Valahogy PHP Script-el?

Segítségetek előre is kösz,
Sirkan
 

Űrlap adatok fogadása csak elsőre megy

DevNULL · 2005. Júl. 19. (K), 13.08
Probáltam minél kevesebb kódot berakni, de eleget hogy átlátható legyen.

július 18

Kurzor megváltoztatása görgetősáv felett

Anonymous · 2005. Júl. 18. (H), 10.29
Sziasztok!

A problémám: Internet Explorer alatt a scrollbar-t lehet színezgetni, de vajon lehet rá tenni negyedi kurzort?

THX
 

július 17

Regisztrációs űrlap PHP-vel, nem megy

Anonymous · 2005. Júl. 17. (V), 19.07
Üdv!
Van egy HTML oldalam egy regisztrációs űrlappal, de valamiért nem működik.

CSS, div kozepen, es teljesen fenn

Anonymous · 2005. Júl. 17. (V), 13.17
Nos, egy <div>-ben levo menusort szeretnek elhelyezni az oldalamon, ugy, hogy teljesen fenn legyen, es kozepen. rengetegfelekeppen probaltam, de vagy teljesen fenn van, vagy kozepen. illetve most pl. opera-ban kozeptajon van ugyan, de firefox-ban valamiert egy csomo helyet kihagy.
kozvetlenul a <body>-ban van beagyazva. tippeltek mar, hogy body, html {margin: 0px; padding: 0px;}, de ez sem jott be.
jelenleg igy nez ki a kodja:
html, body {
        margin: 0px;
        padding: 0px;
}
#menu {
        width: 700px;
        background: #eee;
        text-align: left;
        margin: 0px auto 20px;
        padding: 0;
}


probaltam position: absolute-val, de ekkor meg nem tudtam kozepre igazitani, hiaba probaltam left: auto; right: auto;-t, es ezt a trukkot:
div#content {
   width: 600px; margin: 0 0 0 -300px;
    position: absolute; left: 50%;
}


mostmar teljesen kifogytam az otletekbol. van valakinek otlete?
 

.htaccess szerkesztése PHP-val

touristonline · 2005. Júl. 17. (V), 12.49
Sziasztok!

Egy nagyon egyszerű kérdésem lenne:

Ismer e valaki olyan megoldást, ahol egy PHP-val megírt menedzser felület alól lehet szabályozni a felhasználókat, és a jogosultságokat a .htaccess, .htgroup és .htpasswd állományokkal vannak beállítva? Itt új jelszavakat kellene kiosztani, illetve csoportokba kellene a felhasználókat besorolni, attól függően, hogy ki mihez férhetne hozzá... Esetleg van e olyan osztály, ami alapból kezeli ezeket az állományokat? Vagy érdemesebb e egy saját osztályt írni? Vagy az operációs rendszerrel kellene skriptezni, amit PHP alól futtathatnánk? Most hirtelen nekem ilyen ötleteim támadtak, de hátha van ennál sokkal jobb, és egyszerűbb... :)

Előre is köszönöm az építő jellegű javaslatokat.

Üdvözlettel:
TouristOnline
 

Fájl feltöltés és elmozgatás PHP-vel

attila0001 · 2005. Júl. 17. (V), 09.56
Hello lenne egy kérdésem

Szeretnék képet feltölteni a szervere és nem sikerül nem tudom hogy mi lehet az oka a PHP feltölti az ideiglenes mapába de az move_uploaded_file fals értéket ad vissza

kep

mapának pedig 777 atributuma van és a főkönyvtárban helyezkedik el


<?php
print $uploaddir = $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/kep/';
if (move_uploaded_file($_FILES['userfile']['tmp_name'], $uploaddir .
$_FILES['userfile']['name'])) {
print "File is valid, and was successfully uploaded.";
} else {
print "There some errors!";
}
?>
 

Automatikus görgetés keretek nélkül CSS-sel

Anonymous · 2005. Júl. 17. (V), 09.20
Valami ilyesmi típusú oldalra van szükségem:
http://magyar-irodalom.elte.hu/balassi/itart.htm

A jobb oldali frame fontos, hogy kézzel is végig görgethető legyen (hogy első blikkre lássam a különbségeket a források között), de az is, hogy gépileg tudjak ide-oda ugrálni.

Megpróbáltam egy scrollozható CSS-el, (FFben nem volt egérgörgőm :( ), de sehogy se sikerült megtalálnom, hogy hogy lehet scriptből szkrollozni az ablakot. Egyesek a top:-ot állítgatták, de az nekem nem jó, mert akkor kézzel nem tudok vissza scrollozni.

Mellesleg IFRAME-ben sem tudom, hogy mi van akkor, ha egy bizonyos elemet nem a keret tetejére (ez esetben anchor) hanem a közepére szeretnék scrollzatni.
 

július 17

Postgres rendszer felhasználó, debian sid

Anonymous · 2005. Júl. 16. (Szo), 22.40
debian sid, postrgesql 8 csomagból. Telepítés után, nem tudtam a postgres felhasználóra váltani su-val. root-ként nem írt ki semmit, mintha sikerült volna a user váltás (de a whoami rootnak mondja), sima userként meg jelszót kér. rootként hoztam neki létre jelszót, el is fogadja, de mintha nem is váltottam volna usert.
Egy faq-ban olvastam, hogy a pg_hba.conf-ban írjam át "local all postgres password"-re a "local all postgres ident-sameuser"-t. Megtörtént.
#createuser -U postgres -d -A -P pgadmin
A végén kérsi a postgres user jelszavat, megadom neki, aztan:
createuser: could not connect to database template1: FATAL: password authentication failed for user "postgres"
Ha visszairom a pg_hba.conf-ban az eredetire, akkor csak annyi változik hogy nem kér jelszót a creatuser után, de akkor is authentication failed. Minden faq-ot, tutorialt átnéztem, de nem találom a megoldást.

üdv.: Zsolt