ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2005 - Fórum téma

július 24

Külső program futtatása HTML/JS -ből

oleslie · 2005. Júl. 24. (V), 10.20
Sziasztok

Hogyan lehet azt megoldani , hogy elindítsak a felhasználó gépén egy általa (input type=file -ban) kijelölt programot (.EXE) ?
Egyáltalán , megoldható ?
Találtam néhány példát , de nekem nem sikerült működésre bírni

Runtime.getRuntime().exec("cmd /c start myscript.vbs");

public class Test {
public static void main(String[] args) throws Exception {
Process p = Runtime.getRuntime().exec("c:/windows/notepad.exe");
p.waitFor();
}
}

Üdv
 

július 22

mysql_result() nem az elvárt módon működik

chronos · 2005. Júl. 22. (P), 19.57
Üdv mindenki
Ez az kódom, adatbázisból ellenőrizné egy felhasználó nevét és jelszavát, de valamiért a jelszót nem tudom ellenőrizni... (az alert() itt is a saját készítésű PHP fv-m)
dbconnect();

$pass = base64_encode($pass);

$query = "SELECT * FROM staff WHERE name='".$name."';";
$result = mysql_query($query);
$mb1 = mysql_num_rows($result);
if($mb1 == "0" || $mb1 == 0) {
alert('User does not exist!');
exit;
}
$pidb = mysql_result($result,0,'pass') or die(alert("Hiba..."));
if($pass != $pidb) {
alert('Wrong password!');
exit;
} else {
$ok = "ok";
}
mysql_close();
}


Megmondanátok mi ebben a hiba és hogy javítsam ki? (a dbconnect() is működő fv)
 

MySQL: had no or invalid character set

aries · 2005. Júl. 22. (P), 18.41
Sziasztok!

Frissítettem MySQL 4.1.9-ről 4.1.12-re, és az alábbiakkal van tele a mysql logja (rengeteg táblára ezt írja ki):

050722 18:30:47 [Warning] './london/counter' had no or invalid character set, and default character set is multi-byte, so character column sizes may have changed
050722 18:30:47 [Warning] './london/banners' had no or invalid character set, and default character set is multi-byte, so character column sizes may have changed

...

Mit szúrhatok el?

Üdv:
Aries
http://aries.mindworks.hu
 

CSS menü listával - működik, csak kis finomítás kellene

Anonymous · 2005. Júl. 22. (P), 17.32
Helló!

Gyártottam egy menüt lista segítségével:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">

<html>
<head>
	<title>Untitled</title>

<style type="text/css">

body
{
  behavior: url(csshover.htc);
}

#fomenu1, #fomenu1 ul, #fomenu2, #fomenu2 ul
{
  float: left;
  padding: 0;
  margin: 0;
}

#fomenu1 a
{
  color: #cc9966;
  display: block;
  background: #99ffcc;
  width: 3.6em;
  text-decoration: none;
  text-align: left;
  padding-left: 3px;
}

#fomenu2 a
{
  color: #cc9966;
  display: block;
  background: #99ffcc;
  width: 9.5em;
  text-decoration: none;
  text-align: left;
  padding-left: 3px;
}

#fomenu1 li ul a:hover, #fomenu2 li ul a:hover
{
  background: #00cc00;
  color: white;
}

#fomenu1, #fomenu1 ul, #fomenu2, #fomenu2 ul
{
  list-style: none;
}

#fomenu1 ul, #fomenu2 ul
{  
  position: relative;
  display: none;
}

#fomenu1 li:hover ul, #fomenu2 li:hover ul
{
   color: red;
   position: relative;
   left: 0px;
   display: block;
}
 
</style>
</head>


<ul id="fomenu1">
  <li><a href="#">Főmenü</a>
  <ul>
    <li><a href="#">item1</a></li>
    <li><a href="#">item2</a></li>
    <li><a href="#">item3</a></li>
    <li><a href="#">item4</a></li>
  </ul>
  </li>
</ul>

<ul id="fomenu2">
  <li><a href="#">Főmenü (de egy másik)</a>
  <ul>
    <li><a href="#">item1</a></li>
    <li><a href="#">item2</a></li>
    <li><a href="#">item3</a></li>
    <li><a href="#">item4</a></li>
  </ul>
  </li>
</ul>

</body>
</html>
Működik meg minden, csak az a gond, hogy az egyes menüpontok szélességét egyedileg kell szabályozni (fomenu1, fomenu2). Nincs valami ötletetek, hogy hogyan tudnám ezt egységessé tenni?
 

Munkamenet azonosító továbbítása, törlése

DevNULL · 2005. Júl. 22. (P), 16.28
Az érdekelne, hogy beraktam a minden egyes letöltött oldal elejére a session_start(); fv-t. Ebben az esetben minden egyes látogató, ha be van jelentkezve, ha nincs megkap egy munkamenet azonosítót. A különbség csak annyi, hogy a belépetteknél ugye vannak benne változók amik alapján bizonyoz részekhez más joguk lehet mint egy sima oldalnézegetőnek (pl:név, jogok, ilyesmi).
Kipróbáltam és ha bezárom a böngészőt és újra elindítom, akkor újra be kell lépnem, ha visszatérek az oldalra. Így nem marad meg az azonosítóm. De ha átlépek egy másik oldalra és onnan vissza, akkor ugyanúgy megmarad az azonosító és nem kell belépnem újra. Gondolom ekkor érvényes a session lejárati idő és csak akkor kell újra belépnem, ha lejárat után megyek vissza.
Van rá mód, hogy ebben az esetben is (átlépés másik oldalra és vissza) töröljem a munkamenetet, ha elhagyják az oldalt (PHP-ben)?? Gondolom a php.ini-ben meg tudom oldani, de mi van az ingyentárhelyekkel?

A másik dolog meg: Ha a session_start(); ad egy azonosítót egy felhasználónak (mindegy, hogy belépett vagy sem), akkor azt minden oldal letöltésekor cookie-n keresztül kapja vissza a felhasználótól?????
Az egyetlen módja a felhasználókövetésnek úgy, hogy ne vegyem igénybe a gépét(cookie) az, hogy minden linkemhez hozzáteszem az SID-t.
És ha nem linkkel megy tovább, hanem egy űrlap gombjával, akkor az SID-t továbbküldhetem egy "hidden" űrlapelemmel

Kb így:
<input type=\"hidden\" name\"PHPSESSID\" value=".SID.">

vagy így nem okés???
 

paraméter átadás a hivatkozás nevében

Anonymous · 2005. Júl. 22. (P), 09.33
Tiszteletem az Uraknak/Hölgyeknek!

A következőt szeretném megoldani. Van egy hivatkozás a lapon, aminek a neve pl: kicsikocsi
és ezt szeretném átadni egy php rutinnak.

Valahogy így gondolom pl: <a href="/keres.php?kicsikocsi">kicsikocsi</a>

Ezt a keres.php-t hogyan tudom úgy meghívni, hogy abban aztán el is tudjam érni a kicsikocsi értéket

Előre is köszönöm!
 

Szövegszerkesztő fejlesztése textarea-hoz

mcleod · 2005. Júl. 22. (P), 03.20
Hali Mindenki!

Az a kérdésem, hogy hogyan tudok beszúrni pl. egy <b>...</b> tag-et egy textarea-ban kijelölt szöveg elé és után?

Az én elképzelésem az, hogy csinálok egy button-t, aminek az onClick-jére lefut egy függvény, ami a textarea-n belül kijelölt/highlighted szövegrész elé és mögé beteszi a kívánt tag-et (példámban a <b>...</b> -t ).

Ennek a megvalósítása érdekelne. Ha volna valakinek megoldása erre a problémára vagy más elképzelése/ötlete, azt megköszönném!

Sziasztok!
 

július 21

Saját függvények betöltése

Anonymous · 2005. Júl. 21. (Cs), 15.00
Ti hogyan szoktátok megoldani, hogy a saját függvényeiteket használjátok. Én eddig egy indlude() fv-nyel csináltam. Ez jó, vagy gagyi megoldás? Tehát az lenne a lényeg, hogy a html-em nem lenne tele fv-nyel, hanem lenne egy header-em, és onnan bármikor hívható lenne.
 

Program futtatás a felhasználó gépén

Gábor · 2005. Júl. 21. (Cs), 13.32
Sziasztok !

Hogyan tudnék a kliens oldalon egy .EXE -t futtatni (pl. WORD) akár Javascripttel vagy Java -val.
 

Webfelületen futó szerkesztő beillesztési funkció nélkül

Anonymous · 2005. Júl. 21. (Cs), 13.29
Sziasztok!

Végignéztem egy pár editort (pl. FCKeditor) és nem sikerült olyat találni, amelybe ne lehessen copy-paste-el Wordböl beilleszteni adatokat. Namost, ugye, amit el lehet rontani, azt az ügyfél el is rontja és az FCKba olyan frameseteket copyzott be, hogy csak néztem. És ezt nem szeretném, azonban azt igen, hogy képeket tudjon beilleszteni.

Nagy segítség lenne, ha tudnátok valamit mondani. Már azon is gondolkodtam, hogy Flash-ben íródott editorokat nézek, de nem nagyon találtam.

Köszönöm

ProClub
proclub##kukac##karinthy.hu