ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2005 - Fórum téma

július 21

CSS kérdés: szöveg nagyobb mint a hely. Mitől lesz ilyen? szöveg vé...

Kenguru · 2005. Júl. 21. (Cs), 13.24
A kérdésem a címben. Melyik az a CSS paraméter amivel megmondom, hogy ha a kiírandó szöveg nagyobb mint a hely akkor levágásra kerüljön és ... legyen a vége.

Tudtam, de elkevertem. Most meg nem jut eszembe.
Segítség!!!
 

Session adatbázissal

Anonymous · 2005. Júl. 21. (Cs), 11.50
Helló!

Az oldalamhoz szeretnék egy beléptető, regisztráló rendszert nem mással mint session-nel. A gond ott kezdődik, hogy nem cookieval vagy fájllal, hanem adatbázissal. Addig még meg tudom csinálni, hogy a sessionid-t meg az egyéb adatokat eltárolom egy táblában, de hogyan fogom 'kiszedni', hogy minden oldal megkapja a sessionid-t? Van erre valami gyári függvény, vagy nekem kell megírni?
 

XHTML 1.1 + videó az oldalba

Anonymous · 2005. Júl. 21. (Cs), 01.32
Kérdésem gyors és egyszerű: Létezik valid XHTML 1.1 kód, ami megjelenít és lejátszik videót (és/vagy audiót)? Ha igen, linket vagy kódot kérnék szépen, mert neten semit nem találtam...
Köszönöm.

Ps.: JS trükközést mellőzném, ha lehettséges, és persze fontos lenne, hogy minél több böngiben működjön a kód.
 

július 20

Localhost VS Internet connection

DevNULL · 2005. Júl. 20. (Sze), 14.56
Hello

Újabb kérdésem van :)
Nekem itthon a gépen winXP van és ezen Appserv 2.4.1 van telepítve, hogy a PHP-vel tudjak játszani :)
De felmerült bennem a kérdés, hogy ha aktív az internetkapcsolatom és közben az apache is megy, hogy elérjem a localhost-ot, akkor ez nem ad egy plussz bejutási pontot a gépemre??????? (illetéktelen behatolóknak)
Esetleg nem egészségesebb, ha megy az apache, akkor addig az internet kapcsolatot kikapcsolom????
Vagy mindegy???
 

unexpected $ hibaüzenet

Corvus · 2005. Júl. 20. (Sze), 13.18
Sziasztok!

Egy regisztrációs ürlapot dolgoz fel a script.
A következő hibával áll le:
Parse error: parse error, unexpected $ in ...

Rendszer:
Fedora Core3
Apache 2.0.54
PHP 4.3.9

editor: gedit

A hiba az utolsó utáni sorra hivatkozik, amiben nincs semmi.
Miután kitörlöm az üres? sort és visszamentem, a gedit újból elhelyez egy üres sort. Mi a hiba?
Ami még érdekes: a többi forrással is ezt teszi a szerkesztő de azok nem szállnak el ezzel a hibával.
Mit csinálok rosszul?

Üdv.: Corvus
 

UTF-8 adat konvertálás Excel-be

carstephun · 2005. Júl. 20. (Sze), 11.50
Üdv Mindenkinek,

olyan kérdésem lenne, hogy UTF-8 adatot, hogyan lehet úgy CSV kiterjesztésű fájlba kiírni, hogy az Excel is tudja fogadni és rendesen megjeleníteni az ékezeteket! Gogli-ban nem találtam érdemlegeset...

Üdv
Sanyi

Adatbázisban is UTF8-ként vannak eltárolva az adatok (MySQL)
 

űrlap mezők formázása

Anonymous · 2005. Júl. 20. (Sze), 10.09
Üdv mindenkinek!

Néhány űrlapmezőt nem tudok formazni, ezek a következők:
A legördülőmenü-t formázni tudom, csak kurzort nem tudok rá rakni, az is zavaró, hogy ha formázom más színmre, akkor az oldalán lévő lefelé mutató nyíl nem változik.
A jelölőnégyzetre és a választógombra viszont tudok kurzort tenni, de csak a kűlsejét tudom formázni, a belsejét nem.

Tudtok nekem segíteni?
Köszönöm a válashzokat.
 

Form kezelés localhost-on - nem megy

Anonymous · 2005. Júl. 20. (Sze), 08.11
Sziasztok!

Olyan problémával találtam magam szemben, hogy egy élesített szerveren (pl. freeweb) jól futó form-ot használó kód a localhost-on nem működik.

A köv. kódrészlet (ami a "24 óra alatt PHP" vagy ilyesmi c. könyből lett kimásolva) sem igazán megy:
<form action="<?php print $PHP_SELF?>" method="POST">
Ide írja a tippjét: <input type="text" name="tipp">

localhost-on a böngésőbe kiírt forrásasban az action="" és a $tipp sem állítódik be.

A PHP fájljaimat a http://localhost/... módon érem el.
Apache 2.0.54 (win32) és PHP 4.3.11 van a gépen XP Professional fölött.
Minden más jól megy, kivéve ezt.

Mi lehet az oka?
Tudnátok segíteni?

Köszönöm
Csaba
 

július 20

Felhasználó követés munkamenetekkel

DevNULL · 2005. Júl. 19. (K), 23.06
Szóval most, hogy már megy a felhasználó regisztrálás (az óriási hiba kijavítása után :-) - Űrlap adatok fogadása csak elsőre megy - téma :-), még mindig ég a fejem, hogy ilyen hibát nem vettem észre és felraktam), csinálni akarok egy felhasználókövetést.
Csak néhány apróságot gyűjteni milyen IP-ről jött mikor volt utoljára, mennyi időt volt, stb....
A kérdésem az, hogy ugye minden egyes oldalletöltésnél az oldal legelején meg kell hívni a session_start();-ot, hogy a bejelentkezés esetén a rögzített változok elérhetőek legyenek. Ez eddig világos is.
Namost nekem minden esetben (bármelyik linkre kattint majd a felhasználó) letöltéskor minden oldalba legelőször egy include("header.php"); töltődik be.
Ebben az esetben elég, ha egyszer meghívom a header.php file legelején és akkor minden oldalon betöltődik????
És persze abban az egy fájlban elintézem az ellenőrzéseket az adabázisba írást stb...?
előre is kösz
 

Keresés bővítése

manocska · 2005. Júl. 19. (K), 21.48
Sziasztok, hogyan lehetne bővített keresést készíteni drupal rendszer esetén. Nekem arra lenne szükségem, hogy az adott oldalon vannak tanárok. Ezek közül a tanárok közül kellen kiválasztani a megfelelőt. Tantárgy, szint, ár, lakhely szerint.. Van erre lehetőség Drupal moduljainak a segítségével? (olyasmire gondolok, ami weblabor oldalán van, valamelyest lehet szűkíteni a kört..) Ha nincs ilyen modul, vagy valami hasonló, akkor hogyan érdemes nekiugrani a fejlesztésnek?

Köszi

Drupal 4.6.1, atw ingyenes tárhely.