ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 19, 2005 - Fórum téma

Felhasználó követés munkamenetekkel

DevNULL · 2005. Júl. 19. (K), 23.06
Szóval most, hogy már megy a felhasználó regisztrálás (az óriási hiba kijavítása után :-) - Űrlap adatok fogadása csak elsőre megy - téma :-), még mindig ég a fejem, hogy ilyen hibát nem vettem észre és felraktam), csinálni akarok egy felhasználókövetést.
Csak néhány apróságot gyűjteni milyen IP-ről jött mikor volt utoljára, mennyi időt volt, stb....
A kérdésem az, hogy ugye minden egyes oldalletöltésnél az oldal legelején meg kell hívni a session_start();-ot, hogy a bejelentkezés esetén a rögzített változok elérhetőek legyenek. Ez eddig világos is.
Namost nekem minden esetben (bármelyik linkre kattint majd a felhasználó) letöltéskor minden oldalba legelőször egy include("header.php"); töltődik be.
Ebben az esetben elég, ha egyszer meghívom a header.php file legelején és akkor minden oldalon betöltődik????
És persze abban az egy fájlban elintézem az ellenőrzéseket az adabázisba írást stb...?
előre is kösz
 

Keresés bővítése

manocska · 2005. Júl. 19. (K), 21.48
Sziasztok, hogyan lehetne bővített keresést készíteni drupal rendszer esetén. Nekem arra lenne szükségem, hogy az adott oldalon vannak tanárok. Ezek közül a tanárok közül kellen kiválasztani a megfelelőt. Tantárgy, szint, ár, lakhely szerint.. Van erre lehetőség Drupal moduljainak a segítségével? (olyasmire gondolok, ami weblabor oldalán van, valamelyest lehet szűkíteni a kört..) Ha nincs ilyen modul, vagy valami hasonló, akkor hogyan érdemes nekiugrani a fejlesztésnek?

Köszi

Drupal 4.6.1, atw ingyenes tárhely.
 

A fórumom oldal frissítésre is bővül

Anonymous · 2005. Júl. 19. (K), 20.36
Üdv mindenkinek!


Az a problémám, hogy egy fórumot fejlesztgetek és egy hozzászólás után frissíteni akarom az oldalt, akkor ugyanazt hozzáadja az adatbázishoz, mintha megint beírtam volna. Ez mitől lehet? Az $uzenet változót kiürítem + minden amit a php hozzáad az adatbázishoz. Szerintem a probléma a postdata-val lehet.

Előre is köszi!

DaniL
 

Általam meghatározott könyvtár tartalmának időszakos törlése

Anonymous · 2005. Júl. 19. (K), 13.24
Kedves Mindenki,

egy térképszerver alkalmazásban (Windows 2000 + Apache + PHP + MySQL + mapserver) lenne arra szükségem, hogy egy tmp könyvtár tartalmát 4-5 percenként teljes egészében (vagy a könytár bizonyos méretén túl azonnal) töröljem.
Elvileg tudja ezt az apache? (órák óta küzdök egy mod_disk_cache életrekeltésével erre a célra sikertelenül)
Valahogy PHP Script-el?

Segítségetek előre is kösz,
Sirkan
 

Űrlap adatok fogadása csak elsőre megy

DevNULL · 2005. Júl. 19. (K), 13.08
Probáltam minél kevesebb kódot berakni, de eleget hogy átlátható legyen.