ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 16, 2005 - Fórum téma

Postgres rendszer felhasználó, debian sid

Anonymous · 2005. Júl. 16. (Szo), 22.40
debian sid, postrgesql 8 csomagból. Telepítés után, nem tudtam a postgres felhasználóra váltani su-val. root-ként nem írt ki semmit, mintha sikerült volna a user váltás (de a whoami rootnak mondja), sima userként meg jelszót kér. rootként hoztam neki létre jelszót, el is fogadja, de mintha nem is váltottam volna usert.
Egy faq-ban olvastam, hogy a pg_hba.conf-ban írjam át "local all postgres password"-re a "local all postgres ident-sameuser"-t. Megtörtént.
#createuser -U postgres -d -A -P pgadmin
A végén kérsi a postgres user jelszavat, megadom neki, aztan:
createuser: could not connect to database template1: FATAL: password authentication failed for user "postgres"
Ha visszairom a pg_hba.conf-ban az eredetire, akkor csak annyi változik hogy nem kér jelszót a creatuser után, de akkor is authentication failed. Minden faq-ot, tutorialt átnéztem, de nem találom a megoldást.

üdv.: Zsolt
 

Oldal újratöltése csak részben

attila0001 · 2005. Júl. 16. (Szo), 17.38
Hello!
Lenne egy olyan kérdésem hogy hogyan lehet megoldani hogy ha a weboldalon rákattintok egy linkre ne töltődjön újra a web oldal teljes egészében csak pl. a táblázat egy cellája vagy csak egy táblázat.
 

HTML keretek kiváltása PHP-vel

Anonymous · 2005. Júl. 16. (Szo), 14.49
Adott egy html oldal framekkel. Az egyikben vannak a linkek és a másikban hív meg oldalt. Hogyan lehet megoldani php segítségével, hogy ne kelljen framket hasznalni, de az oldal ugyanugy nézzen ki.
A segítséget előre is köszi.
 

Link divben beállított háttérképpel

Anonymous · 2005. Júl. 16. (Szo), 12.51
Van egy ilyen kód:

<style type="text/css">
.button1 {background: url('image1.gif') no-repeat; height: 40px;}
.button2 {background: url('image2.gif') no-repeat; height: 40px;}
</style>

-<div class="button1" onmouseover="this.className='button2'"
onmouseout="this.className='button1'">
</div>

Erre hogyan tegyek linket?