ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2005 - Fórum téma

július 26

MySQL: Rendezésre végtelen ciklus

aries · 2005. Júl. 26. (K), 11.43
Sziasztok!

A MySQL 4.1.12-essel korábban már voltak gondjaim collation-kezelésével. Mostanában azt csinálja, hogyha rendeznie kell egy lekérést vmely szöveges oszlop szerint, akkor befordul:

Query  286  Sorting result


Mit ronthatok el?

Csak a MySQL újraindításával hajlandó a folyamat - az összes többivel - megszűnni.

Üdv:
Aries
 

mysql_list_dbs hiba free kiszolgálón

horvathc · 2005. Júl. 26. (K), 08.49
Sziasztok!

A következő egyszerű kódot akartam lefuttatni uw.hu oldalamon:

...
$kapcsolat = mysql_connect( $host, $felhasznalo, $jelszo );
//a három változó helyes értékre állítva
if ( ! $kapcsolat ) die( "Nem lehet kapcsolódni a MySQL kiszolgálóhoz!" );
$adatbazis_lista = mysql_list_dbs( $kapcsolat );
...

És erra a köv. hibaüzenetet kaptam:
Warning: mysql_list_dbs(): Unable to save MySQL query result in /mnt/ultraweb/h/ho/horvathc/proba.php on line 19

Ezt nem tudom mire vélni. Ui. a kapcsolat létrejött, 1 db adatbázis is volt adatokkal.

Mi lehet a gond?

Köszönöm
Csaba
 

július 26

Szövegösszefűzés SQL lekérdezésben

monghuz · 2005. Júl. 25. (H), 23.07
Hali!

A problémám a következő: van egy adatbázisom amelyben a köv. formában tárolom az adatokat =>
datum | kategoria | helyezes | nev | pontszam
(ez egy kapcsoló táblának csak a kis része)

Az adatokat egy adott dátumra kell visszakeresnem, majd kiiratnom, kategóriánként külön táblázatba ilyen formában

táblázat címe: kategória
helyezes | nevek | pontszam

ugyan az adatbázisban egy rekord egy nev, de kiirasnal az azonos kategóriaban es eredmennyel szereplőket ugyan abba a cellában kell felsorolnom (min: 2, max 16 nev)...

Addig már eljutottam hogy egy sima sql lekérdezéssel megfelelő sorrendbe rakva az adatokat kiiratom viszont a nevek egy cellába rakásával kicsit megtorpantam...
nincs sql-ben valami összefűző parancs szöveg tipusú mezőkhöz??

remélem aránylag érthető a probléma, ha mégsem akkor írjatok.. ja és előre is köszi a helpet...

bye Tomi
 

Apple Quicktime plugin

balazsgabi · 2005. Júl. 25. (H), 22.21
Üdv Mindenkinek!

A fenti pluginnal vannak gondjaim FF alatt. Egy aktív topicban ( http://weblabor.hu/forumok/temak/8295 ) valószínű ott a válasz, de ha jól értettem akkor az a konkrét oldal készítésénél megoldás. Nálam (win alatt) már többször előfordult, h a fenti plugint hiányolta FF, de automatikusan nem telepítette, mert szerinte a 6.2-es kellene, amit viszont kézzel nem érek el(apple.com).

?
 

DIV layer forgatása CSS-el

chronos · 2005. Júl. 25. (H), 19.56
sziasztok
ezúttal alaposan szétnéztem mielőtt kérdezek ^^
a gondom, hogy van egy div layerem, aminek teljes tartalmát képestül-szövegestül el szeretném forgatni 90 fokkal, mintha a képernyő jobb széle lenne neki a vízszintes. van erre valami mód? a writing-mode-on kívül, mert böngészőfüggetlen oldalt készítek. válaszotokat várom
chronos
 

Div overflow csak függőleges görgetővel

chronos · 2005. Júl. 25. (H), 16.26
sziasztok
van valami mód arra, hogy a DIV ovewflow-nál csak a függőleges scrollbar jelenjen meg, a vízszintes ne?
Válaszotokat várom
chronos
 

Fieldset alternatívák

ada · 2005. Júl. 25. (H), 14.18
Sziasztok!

Pár napja a <fieldset> tagot a hozzá tartozó <legend> taggal használom, <form> tagon kívül is, mivel elég szépen lehet vele rendezni blokkokat. Utánajártam hogy ez szabványos-e, mert ugye a nevében is benne van a field szó, ami a formokra utal. W3C és számos HTML4 könyv szerint is a <fieldset> elem formelemek csoportosítására való, ugyanakkor a W3C validator sem szól érte.

Ezen felbuzdulva kitaláltam hogy megoldom 2 div-el. De rögtön problémába is ütköztem, ugyanis aki ismeri a legend működését, az tudja hogy a border-top-ból mindig eltűnik a legend szöveg szélességének megfelelő csík. A div-es megoldásnál ezt csak úgy tudtam megcsinálni, ha beállítottam a legend div-nek szélességet, és fehér hátteret. De ezt nem tudhatom hogy hány karakter fog belekerülni, és így a szélességet sem tudtam univerzálisra megadni..

Kérdéseim a következőek lennének:
  • Használható-e a fieldset, nem formelemek rendezésére, <form> tagon kívül?
  • Ha nem, akkor milyen alternatívát tudtok javasolni?
 

JavaScript által generált HTML-nek stílus CSS-sel

Anonymous · 2005. Júl. 25. (H), 10.36
Üdv!

Van egy javascriptes kódrészletem, ami egy javascript menünek megadja a stílusát. A kódrészlet a következő:

YOffset=150;
XOffset=0;
staticYOffset=30;
slideSpeed=20
waitTime=100;
menuBGColor="black";
menuIsStatic="yes";
menuWidth=150;
menuCols=2;
hdrFontFamily="verdana";
hdrFontSize="2";
hdrFontColor="white";
hdrBGColor="#170088";
hdrAlign="left";
hdrVAlign="center";
hdrHeight="15";
linkFontFamily="Verdana";
linkFontSize="2";
linkBGColor="white";
linkOverBGColor="#FFFF99";
linkTarget="_top";
linkAlign="Left";
barBGColor="#444444";
barFontFamily="Verdana";
barFontSize="2";
barFontColor="white";
barVAlign="center";
barWidth=20;
barText="SIDE MENU";
Ezt szertném én úgy megcsinálni, hogy az aktuális stílust, pl. a 'hdrBGColor' a .hdrBGColor értékkel lehessen stíluslapba (CSS-be) beálítani. Ezt hogyan lehet megoldani, ha lehetséges-e? Talán valahogy a 'this.className'-el.

Köszönöm mindenkinek az infót.
 

július 24

Egymás után adatlekérések mysqlből

lamase · 2005. Júl. 24. (V), 18.20
PafileDB-t (www.phparena.net/pafiledb.php) használok, és szeretném lekérni mysqlből az utoljára hozzáaadott fájlok listáját. Ezzel nem is lenne gond, csak van benne egy kis csavar..

pafiledb_cat tartalmazza a kategóriák listáját, itt van nekem egy X ($cat_id=1) és egy Y ($cat_id=2) főkategóriám. Ugyan ebbe a pafiledb_cat -be vannak az alkategóriák is, hat darab, de amire nekem szükségem van azok a következő alkategóriák: A ($cat_id=3), B ($cat_id=4), C ($cat_id=5). Az alkategóriákat úgy különbözteti meg a főkategóriától, hogy a cat_parent-nek értéket, ad, az-az melyik cat_id -jű főkategóriához tartozik. Jelen esetben az A, B és a C alkategóriának a cat_parentje 1.

Ezekbe az alkategóriákba kerülnek a fájlok, a fájlokat a pafiledb_files -ba írja bele. Azt, hogy egy-egy fájl melyik ALkategóriához tartozik azt file_catid sor tárolja.

Szabványos linkek

Anonymous · 2005. Júl. 24. (V), 11.41
Sziasztok!

Hogyan lehet megoldani, hogy szabványos linkjeim legyenek, aminel a validator nem akad ki hibával. Lehet, hogy rosszul fogalmazok, erre gondolok:
Jelenleg igy nez ki egy linkem:
http://localhost/test/?mod=news&id=4


Ennél a validator egy ilyen hibat ad vissza:
Line 86, column 46: cannot generate system identifier for general entity "id"
...div class="title"><a href='?mod=news&id=4' title='blablabla' alt='...

Hogyan lehetne megoldani ezt szabvanyosan?