ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2005 - Fórum téma

július 15

ActiveX biztonsági üzenet Flash miatt

Anonymous · 2005. Júl. 14. (Cs), 22.06
hello mindenki!
Azért indítottam ezt a fórumot mert pályakezdő flash programozó vagyok és készítettem jónéhány flash animációt, de az explorerben ha megnyitom mindig kapok egy biztonsági riasztást "az ön biztonsága érdekében ..." ezt a hibaüzenetet hogy lehet eltüntetni? pls! Nagyon fontos lenne, aki tud segíteni írjon nekem, sürgős.Mail:iwan85##kukac##freemail.hu Köszönöm szépen előre is!
 

Urlap adatok mentese MySQL-be

juhasztibi · 2005. Júl. 14. (Cs), 21.26
Sziasztok!Most kezdtem ismerkedni a mysql adatbázissal,és szükségem lenne egy olyan tuti php kódra amivel el tudom küldeni a formok tartalmát az adatbázisba.Nekem nem jön össze.Köszönöm a segítséget!
 

Jelszavas fájl letöltés másik gépről

Jano · 2005. Júl. 14. (Cs), 17.40
A következő problémához kérnék valamilyen útmutatást, vagy hogy milyen irányba nézelődjek:

Van egy webshop ahol letölthető fájlok a termékek. Ha ki van fizetve a cucc akkor kap egy számsort amit a letöltő oldalon beírva a rendszer kiadja neki a fájlt. Természetesen a fájlok a webről elérhető könyvtáron kívűl vannak, hogy a közvetlen letöltés ne legyen lehetséges.

(LAMP szerver.)
A kérdés: megoldható-e a letölthető fájlok másik gépre helyezése úgy, hogy a PHP proginak ez ne tünjön fel. Tehát valamilyen Linuxos okosságra gondolok ami fájlrendszer szinten rejti el a fájl igazi helyét.

Mennyire gány megoldás ez?

Másik megoldás gondolom az, hogy a másik gépre is fel kell tenni egy webszervert meg valami PHP logikát és átadni neki a kérést, hogy szolgálja ki. El lehet-e ezt kerülni? Mi lehetne a legegyszerűbb konfiguráció a fájlokat kiszolgáló gépen?
 

div-nek src attrib...

Anonymous · 2005. Júl. 14. (Cs), 15.53
Sztem tudom a választ, de hátha tud vki vmi trükköt! Megoldható e vhogy, hogy egy <div> tagnek a tartalmát kívülről töltsük be? Vmi olyasmi dolog érdekelne, mint ahogy egy framesetes oldal egyes frame-eit külön lehetett betöltögetni, és megcímezni!
 

Link megnyitása új ablakban

Corvus · 2005. Júl. 14. (Cs), 15.13
Milyen tulajdonság beállításával érhetem el, hogy az oldalamon levő link ne a tartalmazó oldalon, vagy lapon nyíljon meg, hanem egy újon?
 

Zöld menüsor animációja

Baranyai László · 2005. Júl. 14. (Cs), 12.04
Nem tudom, hogy beállítás függő-e, de WinXP alatt futó Opera 7.54-el nézve nem működik nekem a menü animációja. Fixen csak azt a második sort látom, amelyik oldalon éppen vagyok. Hiába viszem az egeret az első sor pontjai fölé, a második sor nem változik.

Version 7.54 (Build 3865); Platform Win32; System Windows XP
És természetesen Javascript enabled (F12).
A 'right click' és az 'open console on error' tiltott csak, minden mást enged (Preferences > Multimedia > JavaScript options...).

Másnak működik Opera7.54win32-vel?

Üdv.: Laci
 

Bongeszo meretenek valtozasat koveto oldalstruktura (CSS)

carstephun · 2005. Júl. 14. (Cs), 11.07
Udv Mindenkinek,

olyan megoldast keresek, ahol az oldal meretenek megfeleloen valtozik egy tablazat, vagy div?

Ami adott egy 160px szeles menusor a baloldalt egy fejlec a tetejen (55px magas).

Ti hogy oldanatok meg? (heigth 100% ,width 100% nem mukodid kiveve, ha megadod a body-nak is width, heigth 100%-ot)

mintaoldal, ami elkeszult az a athomebudapest.hu/teszt

Udv
Sanyi
 

Hogyan kérhetek pénzt legálisan egy oldalért?

molnigee · 2005. Júl. 14. (Cs), 10.53
Hello!

Az lenne a szitu, hogy készitek egy oldalt, amin sok kicsi szórakozóhely lenne megtalálható adatokkal stb. Magáért a portálért nem kérnék pénzt, de havonta szeretnék egy kisebb összeget elkérni a frissítésekért, karbantartásért.
Megtehetem ezt magánszemélyként? Még tanuló vagyok...
Szóval ha nem, akkor mi a legegyszerűbb módja hogy legálissá tegyem?
Felmerült a BT alapítás, de annak a havi költségei elvinnék simán a bevételet...

Segítségeteket előre is köszönöm!
 

Quick Card, rossz kosár szám

Anonymous · 2005. Júl. 14. (Cs), 10.08
Quick Card webaruhaz hibaja? Ki valasztom a termeket es a kosarban nem 1, hanem 2 db jelenik meg. Hol a hiba? Kosszi a segitseget!
 

július 14

OO.org webtündérrel a képek nem jelennek meg

Sanya72 · 2005. Júl. 13. (Sze), 23.44
Segítséget kérnék. Open Office szövegszerkesztö weblap tündérével szerkesztenék honlapot. Már minden stimmel, csak a képek nem akarnak átmenni.
Ennek külön weblap sablonjai vannak, HTML be menti át. Valaki segítsen légyszi. Köszönöm.