ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2005 - Fórum téma

február 10

preg_match_all féleség varázslása javascriptben

chx · 2005. Feb. 10. (Cs), 00.31
A scriptem összeállít egy regexet capturing parenthesesszel, legyen a neve search. Van egy string, legyen a neve somestring. PHP-ben azt mondanám preg_match_all($search, $something, $matches); Javascriptben a következő szörnyűséget sikerült előállítanom:

a= somestring.match(new RegExp(search, 'g'));
search = new RegExp(search);
matches = new Array();
for (i = 0; i<a.length; i++) {
  b=search.exec(a[i]);
  matches[matches.length] = b[1];
}


Csak van erre valami egyszerűbb, szebb...
 

február 9

felbontás - hogy is van ez?

Anonymous · 2005. Feb. 9. (Sze), 15.47
(Na, most lehet, hogy vihart fogok kavarni...)
Úgy tanultuk, hogy az oldalakat úgy kell tervezni, hogy minden böng.felbontással azt mutassa, amit láttatni akarunk. Tehát nem csak 800, 1024px-el, hanem mindig. Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy a lap mindig töltse ki a képernyő szélességét.
Magam általában 800-as felbontással szoktam böngészni. Múltkor kipróbáltam, a legtöbb oldal (nagy hírportálok, szakmai portálok, egyéb oldalak) nagyobb felbontással csak a képernyő 2/3-ad szélességét foglalja el - éppen a WebLabor is ilyen - tehát széltében nem tölti ki a teljes képernyőt.
A nagy szájtok sokszor trehányul vannak csinálva, ezt tudjuk, de a WL-nél mértékadó a hozzáállás, sokaknak minta.
Most akkor hogy van ez? Mennyire illik foglalkozni a felbontással, mennyire fontos a teljes képernyőszélesség kihasználására?
Érdekelne erről mások véleménye.

Üdv: Thom
 

PHP windwos freetye2 támogatás

carstephun · 2005. Feb. 9. (Sze), 14.02
Üdv Mindenkinek,

hogyan lehet Windows alatt PHP-Apache-ban, a freetype-ot aktiválni RTFM minden megvolt, de nemmegy GD2 aktiválva, exif, és mbstring aktivalva

Üdv
Sanyi

Typo3-hoz kell!
 

február 9

PHPBB 2.0.11 Kérdések

Anonymous · 2005. Feb. 8. (K), 23.11
Sziasztok!!

Nem volt türelmem mindent végigolvasni, ezért lámázok:

Most raktam fel egy ilyen fórumot, és kérdeznék a bövítésével kapcsolatban:

1; Hogyan tudom azt megoldani, hogy a regisztrált felhasználók egy adott helyre fel tudjanak tölteni anyagot (képek)?

2; Hogyan tudok statisztikákat belevinni (napi hozzászólások, legaktívabbak, legnépszerübb témák, stb...)?

3; Hogyan tudom azt módosítani, hogy a felhasználók a saját hozzászólásaikat mennyi ideig tudják szerkeszteni?


Még biztos felmerül néhány kérdés, egyenlöre kérlek Titeket, ezekre válaszoljatok, mert már 2 hete keresek hozzá anyagokat a neten, de igencsak reménytelennek tünik:(((( (nem igazán tudom, mit is keresek tulajdonképpen)
 

február 7

proxy es egyeb cache killl

Anonymous · 2005. Feb. 7. (H), 17.47
Hi

nyomjatok lecci valami random sid-et a linkek vegere, mert proxy mogul csak kinkeservesen tudom latogatni a dinamikus reszeket... pl a forumban nem latom a hozzaszolasokat stb... mindig oda kell irnom kezzel valami ?asdkjashdkj hogy lassan mi tortent az utobbi idoben. A rendszergazdankra nem tudtam hatni hogy ne cacheeltesse a weblabort a bordermanager**arjaval.

Vagy esetleg tudtok valami mas udvozito megoldast?

Koszi

Udv

ISTi
 

NOVELL fájlmegnyitás hiba

DPS · 2005. Feb. 7. (H), 11.59
Üdv!
Problémám: NOVELL 6-os szerveren fut egy apache szerver. Megnyitom a weboldalam valamelyik php vagy html fájlját, szerkesztgetem, elmentem, néha hagyja, néha pedig a fájl beragad, nem tudom elmenteni a változásokat, csak ha újra beloginolok a NOVELL-be. Ez így nem nyerő, nem tudja valaki miért lehet?
 

Tanulom, de nem megy.... HELP ME PLEASE

Anonymous · 2005. Feb. 7. (H), 10.48
Sziasztok...
Én még csak tanulom a php-t, a mysql-t stb.....
És van egy ki gondom...
Méghozzá az, hogy csináltam egy ürlapot form elemekkel meg minden, csináltam egy adatbázist/táblát...
Az a probléma hogy ha felviszek a PhpMyAdminban adatoto a táblára akkor az ki is tudom iratni de valamiért (nem tudok rájönni) nem akar a táblába adatod felvenni....
Mi lehet a probléma???

<?php

	mysql_connect("localhost","root","");
	mysql_select_db("regadatbazis");

	if($_POST[vnev] != "" and $_POST[knev] != "" and $_POST[email] != "" and $_POST[vegzettseg] != "" and $_POST[nickname] != "" and $_POST[password] != "" and $_POST[repassword] != "" and $_POST[varos] != "" and $_POST[utca] != "" and $_POST[hazszam]  != "" and $_POST[szolgaltato]  != "" and $_POST[number] != "" ) 
{
	mysql_query("INSERT INTO regtabla SET v_nev='".$_POST[vnev]."', k_nev='".$_POST[knev]."', e_mail='".$_POST[email]."', vegzettseg='".$_POST[vegzettseg]."', nick_name='".$_POST[nickname]."', /*password='".$_POST[password]."', repassword='".$_POST[repassword]."', varos='".$_POST[varos]."', utca='".$_POST[utca]."', hazszam='".$_POST[hazszam]."', szolgaltato='".$_POST[szolgaltato]."', number='".$_POST[number]."'"); 
}


	$sorok = mysql_query("SELECT * FROM regtabla ORDER BY nick_id");
	if (mysql_num_rows($sorok) == 0) {
		echo "<p>Kérem tőltse ki a megadott mezőket.<br>";
	}
	 else echo "<p>";
	while($sor = mysql_fetch_assoc($sorok)) {
		echo $sor[v_nev]." ".$sor[k_nev]."<br>".$sor[e_mail]."<br>".$sor[vegzettseg]."<br>".$sor[nick_name]."<br>".$sor[password]."<br>".$sor[varos]."<br>".$sor[varos]."<br>".$sor[utca]."<br>".$sor[hazszam]."<br>".$sor[szolgaltato]."<br>".$sor[number]."<br>";
		}
		

	mysql_close();
?>
Kérlek ha tudsz segíteni akkor tedd meg.... Fontos lenne...
Köszönöm szépe...
Szia..
 

február 6

Honnan érkezik a felhasználó?

airwalker · 2005. Feb. 6. (V), 18.20
Nem tudja valaki, hogy php nyelv segítségével hogy lehet megtudni, hogy melyik másik oldalról érkezik a felhasználó. Mert a böngésző fajtáját könnyű megtudni a HTTP_USER_AGENT-tel. Nincs valami hasonló, amivel meg lehet tudni, hogy melyik másik lapról érkeznek hozzám?
Előre is köszi
 

menusor

noocx · 2005. Feb. 6. (V), 17.36
Hello!

A menusort nincs kedvetek atalakitani, egy kicsit hasznalhatobba ?
Szerintem sokkal jobban mutatna egy "web standard" menusor egy ilyen iranymutato oldalon mint a weblabor.
pl.: http://www.homelesspixel.de/tabs/tabs.html

--
noocx

ui.: Szerintem egy ilyen oldalnak mint a weblabor, maximalisan jo peldaval kellene eloljarnia. (Bocs ha tul szokimondo voltam.)
 

február 5

Tábla feltöltése, hiba!

Anonymous · 2005. Feb. 5. (Szo), 17.04
Elég kezdő vagyok még ilyen téren ezért kérem a segítségeteket.

Van egy kis php scriptem amivel egy táblába szeretnék adatokat bevinni. Egyszer már működött, de miután letöröltem a táblázatot , majd úrageneráltam már nem működött. Nem tudom miért!
Természetesen az előző és a mostani tábla egyforma.

Ezt a hibát kapom:
You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1.

Ime a script:
<?php
$nowido = date("Y-m-d H:i:s");

$connection = mysql_connect("localhost", "root", "") or die ("Nem tudok csatlakozni az adatbázishoz'");
echo "A csatlakozás sikerült<br><br>";
$db = mysql_select_db("teszt",$connection) or die ("Nem todom kiválasztani az adatbázist!");
echo "Kiválasztottam az adatbázist!<br><br>";

$sql = mysql_query("INSERT INTO user_members VALUES ('','papsajt','a','a','a##kukac##a.a','1','0000-00-00','a','a','a','0','kérek','a','a','papsajt','alap','$nowido' ",$connection) or die (mysql_error());

echo "A felhasználó elkészült!";
mysql_close($connection);
?>