ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 1, 2005 - Fórum téma

Probléma a HTML oldalak képeinek megjelenítésével Win XP alatt

Chaos_bacsi · 2005. Feb. 1. (K), 21.43
Nagy a mi problémánk...

Előljáróban annyit, informatikus létemre nem vagyok nagy programozó, inkább grafikával foglalkozom, de azért mindent megpróbálok töviről hegyire leírni, lehet, hogy hosszú lesz. Bocsika...

Nem tudom jó helyen írok-e a fórumba, de az történt, hogy 3 másik barátommal fejlesztettünk egy keretprogramot CD-re (a témája most mindegy, egy oktató CD-ről van szó), ami Visual Basic 6-ban íródott, és idő hiányában úgy döntöttünk, a szövegek megjelenítésére az oktatóprogramban a HTML tökéletesen megfelel, így a Visual Basic az Internet Explorer motorját használja (értsd: a keretprogramon belül az explorer egy ablakban fut).

Ebben CSS-el van megoldva a szövegek, képek formázása, a különböző felhasználói beállításokra gondolva pedig, a programot 7 olyan felbontásra optimalizáltuk, ami gyakori lehet, 800x600-tól, 1600x1200-ig (a program indulás előtt figyelmeztet, ha a 4:3-as aránytól eltérő felbontást talál, tehát ez sem volt gond).

A programban a HTML oldalak kigenerálását Javascript-ek is végzik, merthogy oktatóprogramról lévén szó, tesztkérdéseket dobál a felhasználónak.

Mielőtt a master anyag elindult volna a gyárba, megírtuk a
szoftver-hardverkövetelményeket (p3 633 Mhz, hangkártya, win2000 és win XP). Aztán leteszteltük, a lehető legtöbb gépen, ami csak elérhető közelségben volt és nem tapasztaltunk hibát, (1-2 helyesírási hibát leszámítva persze) futott.

Az a baj, hogy most is fut tökéletesen...nálunk.

Csakhogy kb. 3000 példányban lett kiadva és az első hetekben 10-15 vásárló jelezte (a 200 eddigiből), hogy amikor betöltődik a program, a szövegekből semmi nem látszik, sőt a képeket sem tölti be helyesen a program (se a háttérképek, se az egyéb képek nem látszanak, max a kép kerete, mert azt érzékeli az explorer motor.) Egyébiránt a Visual Basic keretprogramunk jól végzi a dolgát, ott jók a háttérképek, lejátssza a videókat, megszólalnak a hangok is a programban, csak hát a tartalom....

dbaseből ékezetek MySQL-be

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 21.16
sziasztok
van egy kérdésem...
jó helyre írom?
dbaseből olvasok be adatokat egy mysqlbe. gondok adódtak a magyar ékezetekkel. á helyett egy szóközt látok... és a többi is valami furcsa karakterként töltődik be...
meg tudnátok mondani mit keressek? esetleg mi a gond?

edi
 

CSS hover emulálása IE-ben

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 21.11
Hali! Nemrég olvastam olvastam hogy hogyan lehet CSS hover effektet emulálni IE-ben. Gondoltam kipróbálom. Én CSS szerkesztéshez a TopStyle 3 pro-t használom. Átállítom a CSS szintet IE6-ra és működik is. Sőt, ha a Browsers listában kiválasztom az Internet Explorer-t akkor is megy.

Viszont ha már az oldalt nézem, amelyikhez a css fájl van 'csatolva' ott már nem jó. Egyébként minden más működik.

A CSS fájl tartalma:

input
{
border: none;
background-color: #F1963F;
height: 16px;
width: 101px;
font-size: 10px;
font-family: Arial;
color: White;
padding: 1px;
}

input.hover
{
background-color: #CD853F;
}

input
{
behavior: url(hover.htc );
}

Tehát egy input mezőt szeretnék a hoverrel kicsit jobbá tenni.

A hover.htc tartalma:


<attach event="onmouseover" handler="hoverRollOver" />
<attach event="onmouseout" handler="hoverRollOff" />
<script type="text/javascript">
//
// Simple behaviour for IE5+ to emulate :hover CSS pseudo-class.
// Experimental ver 0.1
//
// This is an experimental version! Handle with care!
// Manual at: http://www.hszk.bme.hu/~hj130/css/list_menu/hover/
//

function hoverRollOver() {
element.origClassName = element.className; // backup origonal className
var tempClassStr = element.className;
tempClassStr += "Hover"; // convert name+'Hover' the last class name to emulate tag.class:hover
tempClassStr = tempClassStr.replace(/\s/g,"Hover "); //convert name+'Hover' the others to emulate tag.class:hover
tempClassStr += " hover"; // add simple 'hover' class name to emulate tag:hover
element.className = element.className + " " + tempClassStr;
//window.status = element.className; // only for TEST
}
function hoverRollOff() {
element.className = element.origClassName;
}

</script>

Ha vkinek működik ez a megoldás az szóljon.

Kösz!!
 

DHTML/Firefox/Flash esete

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 17.59
Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem.
Adott egy fejlesztési cím http://studytime.insms.net
Olyan problémám lenne, hogy a flash kitakarja a legördülő dhtml menüt. IE alatt egyszerű megoldás kínálkozott.
<param name="WMode" value="Transparent">
Így a flash felett jelent meg a menü. Firefox-ot, istennek se tudom rávenni. Így viszont nem jó.
Bármilyen megoldás érdekelne. Segítségeteket előre is köszönöm.
 

php proxy

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 10.49
okosoktól segítséget kérek:

Van egy windózos alkalmazásunk. Azt tervezzük, hogy valamilyen még nem körvonalazott technikával /SOAP? HTTP?/ kéri el az adatokat a kisvállalkozás szerverétől.
Hanemde a bökkenő az, hogy ezek elég érzékeny ügyfél adatok, és nem szeretnénk kirakni őket a webre. Ezért azt tervezzük, hogy egy 'php proxy' szerűséget raknánk ki egy publikus webszerverre:

WinApp <===> Webszerver <===> Céges szerver

A webszerveren egy egyszerű PHP szkript futna, ami minden kérést szépen továbbítana a céges szerver felé, és minden választ visszaküld a felhasználók programjai felé.
Tehát a felhasználó így azt hiheti, hogy a webszerverrel kommunikál, pedig ott csak egy buta adattovábbító PHP szkript csücsül.

Na egy ilyen szkript-re kellene nekem ötlet, link, doksi stb
- több egyidejű kapcsolatot kell kezelnie /max 1-2 tucat nagyságrend/
- jó lenne ha SOAP-ot tudna adni-venni
- https nem feltétlenül kell bele

előre is köszi
bocs
 

Újabb biztonsági kérdés

Anonymous · 2005. Feb. 1. (K), 09.54
Sziasztok!

Csináltam egy beléptető oldalt és egy admin oldalt. Úgy oldottam meg a bejelentkezés ellenőrzését, hogy a sikeres belépés után van egy session_register('nev'); a beléptető oldalon. Ezután az user-t átirányítom az admin oldalra, ahol ellenőrzöm a 'nev' meglétét a session_is_registered('nev'); függvénnyel. Ha létezik, akkor megjelenik az admin felület.
Ez a megoldás szerintetek mennyire biztonságos?