ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2005 - Fórum téma

február 21

file törlése (unlink?)

gizmo · 2005. Feb. 21. (H), 20.16
Sziasztok!

A már feltöltött file-ok törlését szeretném elkészíteni, de semmi szín alatt nem sikerül. Ez van a forrásban:
unlink($feltoltes_url."/".$tfajl);

és ez a hibaüzenet:
Warning: unlink(http://www.****.hu/forumkep/onyx.jpg): No such file or directory in /hosting/www/www.***.hu/k.php on line 18

Pedig ha kiiratom a file nevét/helyét (print ($feltoltes_url."/".$tfajl);), akkor az a létező file-ra mutat, böngésző szépen be is hozza... valami ötlet? Vagy nagyon hülye vagyok?:)

gizmo
 

MySQL kapcsolat elvesztése

Anonymous · 2005. Feb. 21. (H), 17.48
Sziasztok!

A problémám a következô: Nemrég telepítettem fel xp alá az 5.1-es mysql-t. A webserver Apache, ja és PHP. Rögtön valami komolyabb feladattal kezdtem, de a mysql #2013-as hibával elszált. Leredukáltam a hibát odáig, hogy létrehoztam egy adatbázist ez ok, majd egy mezôt és itt akad ki. Most nem vagyok a gépem közelében, nem tudom pontosan a hibaüzenet szövegét, de ha jól emlékszem ez volt: Lost connection to MySQL server during query. Próbáltam a konfigot állítgatni, de semmi. Van valami ötletetek?
 

két tizedes.00

Lestat · 2005. Feb. 21. (H), 17.33
két tizedesig kiterjedő lebegőpontos számokkal végzek műveleteket és jelenítem meg őket. Hogy tudnák kiíratni két nullát akkor ha egész a szám?
pl. 34.93
+ 45.00 <- ide
=79.93
 

február 20

valtozo valtozo smartyban

Anonymous · 2005. Feb. 20. (V), 21.37
Sziasztok!

Nem tudok rajonni, hogy kell. Lehet egyaltalan?
{$$myvar} ez nem jo
{${$myvar}} ez -persze - megint nem.

Aki tud legyszi segitsen! Surgos lenne. koszi

Bongyi
 

Szótári szavak kiemelése a szövegben

tiny · 2005. Feb. 20. (V), 19.33
Sok helyen láttam, hogy a CSS, HTML, stb. A webszótáratokban szereplő szöveg szagatottan van aláhúzva, s ha fölé viszem az egeret, kiír egy szöveget. Engem is érdekelt, s megnéztem a lap forráskódját. Ebben láttam 2 eddig számomra ismeretlen TAG-et, s ki is próbáltam. Gondoltam csak arra működik, ha föléhúzom, s ki is próbáltam. Nekem nem működött. Ezért szeretném megkérezni, hogy hogyan csináltátok, mert én is szeretnék egy bővebb webszótárat, s azokban a dokumentumokban, amit eddig megírtam ezzel a módszerrel jó hasznát venném.
 

TXT-s regisztráció hiba... 1 órája keresem a hibát, de nix meg. PLZ Segítsetek!

Anonymous · 2005. Feb. 20. (V), 15.07
A következő a php program:
<?php
if (file_exists($fhnev))
{
echo"A felhasználónév már foglalt";
}
else
{
//változók: fhnev, pass, mail, hlevel igen, nem
// változók létrehozása
$fhnev1=$fhnev.'.lnl'; //utoljara nezett lap
$fhnev2=$fhnev.'.dpl'; //hozzaszolasok
$fhnev3=$fhnev.'.wtr'; //webszotar
$fhnev4=$fhnev.'.cks'; //cikkek
$fhnev5=$fhnev.'.psw'; //jelszo
$fhnev6=$fhnev.'.mlc'; //mail
//fajlok letrehozasa
for ($szam=1, $szam<=6; $szam++)
{
print($szam);
print(". fájl létrehozása");
$now=($fhnev . $szam);
touch($$now) or die("Hiba a fájl létrehozásakor");
}
//adatok beírása
$passw=fopen($fhnev5, 'w');
fwrite($passw, $pass);
fclose($passw);
$open=fopen($fhnev6, 'w');
fwrite($open, $mail);
fclose($open);
//hírlevél
if ($hlevel == "igen")
{
mail('tiny##kukac##atw.hu', 'hírlevél_manuálisan', $mail);
}
}
?>
Egy html űrlapból adatokat küldtem, s most hozná létre a regisztrációs fájlokat kül kiterjesztéssel. A jegyzetek remélem segítenek megérteni a dolgot. A php futtatásakor a következő üzenetet kapom:
Parse error: parse error, unexpected ')', expecting ';' in [weblapom címe]/reg.php on line 18
Előre is köszi a segítséget:
Mr.Tiny
 

Miért nem működik IE-ben?

airwalker · 2005. Feb. 20. (V), 03.20
Az oldalamon nem működik a line-height CSS beállítás csak , ha Firefoxal nézem. Ha IE-vel nézem az oldalt valami egész más érték szerint jeleníti meg a sorközöket, és hiába változtatom a %-ot mindig ugyanaz a rossz távolság lesz látható.
Ha tudjátok miért van ez kérlek írjatok!
airwalker
 

február 18

MySQL lekérdezés MSSQL-bôl

Tamtam · 2005. Feb. 18. (P), 15.12
hali!

Milyen lehetôség van mssql adatbázist mysql-bôl lekérdezni? A kapcsolat érdekelne a két rendszer között. Egyébként win alatt és apache szerveren.

Elôre is köszi!
 

február 17

Segítség, kezdő vagyok!

Anonymous · 2005. Feb. 17. (Cs), 16.44
Hello mindenkinek!
Légysz aki tud segítsen nekem mert soha nem leszek kész,
egy weblapot kellene csinálnom PHP-val de még hozzá sem tudtam kezdeni. A PHP kézikönyvben meg mindenféle fügvények vannak mikor
nekem csak egy háttér kellene gombokkal meg egy két belső meg külső link de ilyeneket sehol nem írnak.
Aki tud segíteni bárhogyan az írjon nekem...
Előre is köszi mindenkinek!
 

statisztika nem sütikkel

Anonymous · 2005. Feb. 17. (Cs), 14.13
sziasztok,

milyen lehetőség van még sütiken kivül stat készitésére (csak annyit tudjon hogy az uj látogatokat számolja)?
sokan tiltják sütiket, mennyire torzitaná a statisztikát a sütis verzio?
ha db-be raknám a $_SERVER["HTTP_REFERER"]-t vagy a _SERVER["REMOTE_ADDR"] -t és minden letöltésnél összehasonlitanám (persze vmi időtartamon belül) az jol müködne? kevésbé torz mint a sütis?
illetve mijen egyéb modszerek vannak még?
köszi