ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2005 - Fórum téma

február 26

MySQL-ből PostgreSQL-be

Anonymous · 2005. Feb. 26. (Szo), 14.42
Sziasztok,

MySQL tábla struktúrákat szeretnék átvinni PostgreSQL-be. A kérdésem az lenne, hogy létezik-e olyan eszközt ami a CREATE TABLE utasítást és a mezők típusait (pl. az autoinc mező-nél SERIAL-ra stb.) automatikusan átalakitja. Előre is köszi.
 

Kereső

Perex · 2005. Feb. 26. (Szo), 00.15
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Megtudná mondani valaki, hogy a most nemrég elkészült weboldalunkat hogyan lehet megjelenítettni mindenféle keresőkben..?
Mert például a goliaton már regisztráltam az oldalt majd 1 hónapja, de még mindig semmi... van esetleg valami más mód arra, hogy regisztrálás nélkül menjen a dolog?
Köszi Perex
 

február 25

onclick firefox alatt jo IE alatt nem megy

Anonymous · 2005. Feb. 25. (P), 16.11
Miert nem mukodik IE alatt, firefox alatt jo.

$result=mysql_query("SELECT nev FROM tg_festok ORDER BY nev") or die(mysql_error());
while ($row = mysql_fetch_array($result)) {
?>
<option onClick="location.href='festo_admin.php?szerzo=<?=$row['nev']?>'"><? echo $row['nev']; ?> </option>
<?
}
 

GD

Anonymous · 2005. Feb. 25. (P), 16.05
Kérlek írjátok le hogy lehet a GD fügvénytárat telepíteni windows alá.
 

Spamrobotok azonosítása

Anonymous · 2005. Feb. 25. (P), 14.50
Már másodjára merült fel problémámként, hogy spamrobottal, vagy letöltésvezérlővel látogatnak. Azaz egy robot végigmegy az összes oldalam minden belső linkjén és minden oldalt letölt. Ezzel elég nagy fölösleges forgalmat generál, nagyobb baj, hogy így használhatatlanná válik az oldalak elérési statisztikája (egyes oldalakra semmi, másokra sok belső link mutat). Már több védőrutint beépítettem, persze ezeket is ki lehet tapasztalni és alapvetően nehéz megállapítani egy kérésről, hogy mi a célja.
Kérdésem: meg lehet-e valahol az ilyen spamrobotok/letöltésvezérlők UserAgent stringjeit találni? Úgy azokat már a kód elején elhajthatom a halálba:
if (stristr($USER_AGENT, "valami")) die("szívjál gázt!");
Párat már levadásztam a netről, de még elég hiányos...
Esetleg más ötlet a fenti célra?

Üdv: Thom.
 

Fálj csatolása

Anonymous · 2005. Feb. 25. (P), 11.30
Üdv minden segítőnek!

Az lenne a nagy problémám hogy meg kellne azt oldanom hogy egy form által átadot fálj felkerüljön a kiszolgáló gépére.

Hasonlót akarok mint a levélküldésben a fálj csatolása. Csak nem levelet akarok küldeni.
 

Eplanet adatbázis kapcsolódási adatok?

Anonymous · 2005. Feb. 25. (P), 10.54
Sziasztok!
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy az eplanet-hez miket kell beállítani a drupal rendszer conf.php-ben?
különösen ez a sor érdekel, ugyanis nem tudom, mi is a hostname:
$db_url = "mysql://user:password@hostname/database";
 

február 24

Valoszinüleg csak számomra nehéz kérdés....

Anonymous · 2005. Feb. 24. (Cs), 18.25
Sziasztok, a következöben szeretném a segitségeteket kérni:
Van egy többdimenzios tömbömés szeretném táblázatban megjeleniteni, d enem tudom:(
Na most jön a naiv része:
mivel <br><i>.....stb-ket be lehet print-be irni én gondoltam igy müködni:
print ("<table>foreach($adatok as $adat)
{
foreach($adat as $kulcs => $ertek)
{
print ("$kulcs: $ertek<br>"); <----ebbe a sorba irja a hibát
}
print "<br>";
}
</table>");

nos, nem müxik

Tehát a kérdés:
Hogy tudok php-be táblázatot csinálni???
Elöre köszönöm a segitséget
 

Helyi file elérése

Anonymous · 2005. Feb. 24. (Cs), 17.33
Sziasztok,

A következő problémához kérnék segítséget:
- a user gépén adott könyvtárból kellene egy PHP scriptnek kiszedni a legfrisebb file nevét.
Az első lépéssel van gondom. Hogyan tudja a PHP elérni a user gépén mondjuk a "C:/test_results" könyvtárat? Ne a user-nak kelljen kiválasztani!
Előre is köszi!

ren
 

SESSION változó értékvesztésének figyelése

Agi · 2005. Feb. 24. (Cs), 15.54
Problémám a következő: Miután definiálok egy session változót a session.cashe_expire-ben megadott idő után elveszíti értékét. Ezt szeretném valahogy figyelni, hogy ha elveszik az érték, akkor automatikusan a kezdőoldal töltődjön be. Csak nem tudom van-e olyan függvény, amivel követhető, hogy mikor jár le.