ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2012 - Fórum téma

január 14

Modal box: gördítősávok okosan?

pkadam · 2012. Jan. 14. (Szo), 10.19
Sziasztok!

A probléma talán nem is igényel mintakódot, a kérdés a következő:

Hogyan tudnám elérni, hogy ha megjelenítek egy modal boxot, akkor a body scrollbarja eltűnjön, de a helye megmaradjon (tehát ne ugorjon vízszintesen az oldal)?

A body-nak overflow-y:scroll van beállítva, ha ezt a modal megjelenítésekor eltávolítom (vagy overflow:hidden-t adok meg), akkor az oldal ugye jobbra ugrik fél scrollbar-szélességnyit. Ha nem nyúlok hozzá, és a modal is kap overflow-y:scroll-t, akkor viszont a body scrollbarja mellett jelenik meg a modalé, ez szintén nem jó.

Van erre best practice?

Előre is köszönöm,
Ádám
 

január 13

PHP baráti osztályok vagy ilyesmi

kemmma · 2012. Jan. 13. (P), 15.20
Sziasztok, az a baj, hogy pontosan nem is tudom, hogy mit szeretnék, emiatt a Google egyelőre nem barátom... :(

Adott egy nagy osztály, benne több private tagfüggvénnyel. Egy átalakítás során viszont ezt szét kellene szedni több osztállyá. A bővíthetőség miatt néhány funkciót le kell választani. (az átalakítás után azt szeretném, hogy egyes funkciókat a Stratégia tervezési minta alapján külön osztályok felügyeljék)

A problémám, az új osztályok ne legyenek az eredeti osztály gyermekei, de néhány private függvényre mégis szükség lenne. Jelenleg ezt csak úgy tudtam orvosolni, hogy minden 1. átadom az eredeti objektumot, ez mondjuk nem is baj, 2. az összes private-ből public-ot csináltam, na ez nem tetszik.

class MyClass {
	public function __construct () {
		$a = new StrategyA($this);
		$a->foo();
	}
	private function foo () {
		return 'foo';
	}
}
class StrategyA {
	private $owner;
	public function __construct(MyClass $owner) {
		$this->owner = $owner;
	}
	public function foo () {
		echo $this->owner->foo();
	}
}
new MyClass();
Java-ban van valami olyasmi, hogy egyik osztályban hozom létre a másik osztályt és akkor ott a privát változókat elérem, C++-ben van valami baráti osztály, PHP-ben van valami ilyesmi?

Remélem nem nagyon kusza amit írtam. Merre induljak el keresgélni?
 

január 12

URL router osztály melyik?

Tanul0 · 2012. Jan. 12. (Cs), 19.45
Üdvözletem!

Szeretnék használni egy url router osztályt, csak nem tudom, hogy melyiket. Teljes keretrendszer nem játszik.

Amiket megnéztem eddig és a véleményem

Ez nem túl szimpatikus



Ez az egyszerűsége miatt, valamint az, hogy üresen hagyták nekem hogy hogyan hívom meg az adott kéréshez tartozó osztályt és metódust, eddig ez befutó



Abszolút nem szeretem azt ami a PEAR-el kapcsolatos, de ha nincs más út akkor ok.




Tudtok esetleg ajánlani valamit? Vagy fogjak bele egy sajátba? Véleményeket tapasztalatokat, tanácsokat, ötleteket várok :)

Üdv!
 

Társkereső oldalt vennék.

1moni · 2012. Jan. 12. (Cs), 12.32
Hello, megunt társkereső oldalt vennék. Ajánlatokat várok. Köszi, Móni
 

a weboldak hátterének és betüjének módosítása

spanok · 2012. Jan. 12. (Cs), 09.42
Sziasztok! szeretnék egy olyan oldalt összerakni, amit a felhasználók elvihetnek iframeben.

A lényege, hogy ők választhassák ki a háttérszint és a betű színét. Idáig el is jutottam, viszont nem működik. csak azon az oldalon ahova beírtam a stílust.

teszt

A kódot elkészíti de nem működik:

<iframe align="top" width="620" height="700" marginwidth="0" marginheight="0" hspace="0" vspace="0" frameborder="0" scrolling="auto" src="http://spanok.info/infusions/the_kroax/embed1.php?url=75?bgcolor=000000&textcolor=FFFFFF"></iframe>


teszt2

Hogy lehet eszt rendesen megcsinálni?

Köszönöm előre is.
 

január 11

Foreach, osztályok, publikus adattagok

therest · 2012. Jan. 11. (Sze), 16.59
Adott egy egyszerű osztály:

class cPerson {
	public $first;
	public $last;
	function __construct($first,$last) {
		$this->first=$first;
		$this->last=$last;
	}
}
Ha simán példányosítom akkor működik ahogy kell, tehát $instance->short -on keresztül elérem az adatot.

A gondom azzal van ha párat bepakolok egy session tömbbe:

$_SESSION['persons'][]=new cPerson('valami','név');
$_SESSION['persons'][]=new cPerson('másik','név');
A későbbiekben szeretnék végig menni a tömbön, és a publikus tagokat elérni:

foreach($_SESSION['persons'] as $person) {
  echo $person->first . ' ' . $person->last . '<br />';
}
Üres stringeket ír ki. Ha megnézem a cikluson belül $person-t var_dumppal, akkor látszik hogy benne van az adat, de nem tudom elérni.
Mitől lehet ez?
 

Listázás

weber · 2012. Jan. 11. (Sze), 14.53
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehetne megoldani PHP-val hogy MySQL-ből kilistázom a képeket és azt <div id="">-be tenni külön-külön.
Két táblába van a MySQL-ben pl: photo tábla, login tabla. a photo táblából összehasonlítom login táblába melyik névhez melyik kép tartozik photo.Uid=login.id és ezeket külön id div-be kéne tegyem. Egy felhaszáló egy div (persze ciklussal ha bővülne) <div id="1"> az első felhasználó az összes kép neve bele, <div id="2"> második felhasználó. Ez azért kéne hogy jquery-vel változzanak a képek.
Köszi szépen a segítséget.
 

Hírlevél készítés

kalikim · 2012. Jan. 11. (Sze), 11.55
Sziasztok!

Kérlek ne haragudjatok, hogy új témát nyitottam, de sajnos sehol sem találtam a kérdésemre választ.
Egy hírlevelet szeretnék készíteni, vagyis már elkészítettem html-ben, de nem tudom, hogy hogyan küldjem el a partnereknek.
Eddig azzal próbálkoztam, hogy a teljes kódot beraktam az e-mail küldő szöveg mezőjébe, de az egy az egyben csak a kódot küldte tovább.
Szerintetek mi a megoldás? A választ előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
Tamás
 

ASIDO Vízjel

simisoma · 2012. Jan. 11. (Sze), 03.20
Sziasztok,

ASIDO-t használok képméretezésre illetve vízjelezés céljából.
Az a nagy gondom vele, hogy a vízjel nem egyformán jelennek meg a képeken, hol kisebb-hol nagyobb....
watermark='vizjel.png';
$i1 = asido::image($file,$uj);
Asido::watermark($i1, $watermark, ASIDO_WATERMARK_BOTTOM_RIGHT, ASIDO_WATERMARK_SCALABLE_FACTOR);
Asido::width($i1, 500);
$i1->save(ASIDO_OVERWRITE_ENABLED);

Mitől van ez és hogyan tudom kiküszöbölni?
 

január 10

Hogyan működik?

iddqd · 2012. Jan. 10. (K), 21.42
Sziasztok!
Tanulás közben egy kisebb oldalon ügyködök és próbáltam egy kis ihletet meríteni és nézelődtem, belefutottam közben 1-2 oldalba aminek nem teljesen értem a működését. Pl a Cylex! ( sablonszerű megközelítéssel próbálom összehozni a gyakorló oldalam php-vel úgy jutottam ide.. ) Itt több ezer valós html oldal van elkészítve valóban, minden egyes "névjegyhez" külön? Ezt gondolom nem php "kezeli" vagy mégis? Vagy hasonló az Origo is, ott is mindenhez külön .html állományt látok.
Hogy vannak ezek felépítve?
Sorry ha nem a legpasszolobb topic!
Üdv