ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2012 - Fórum téma

január 10

Virtualbox és domain probléma!

atideath · 2012. Jan. 10. (K), 15.36
Sziasztok!

Már napok óta szenvedek a problémámmal de nem találok rá megoldást.

Van ugye a szerverem aminek mondjuk az IP címe: 81.82.83.84

Erre a windows 2008 serverre fel van rakva egy Virtualbox egy Deiban linuxal ami flottul megy is meg minden okés ennek az IPje: 192.168.10.1

Ha a 192.168.10.1-et beírom a windows 2008-on egy böngészőbe, szuperül működik az apache és látom a debiant. Tudok SSH-zni meg minden.

Hogyan tudok egy domaint átirányítani erre?
A lényeg hogy van mondjuk egy www.virtualgep.hu domainem amit ugye a 81.82.83.84-re van irányítva. "A" host és minden egyéb erre mutat a domain szolgáltatónál. De amikor megkapja a windows 2008 server ezt a domaint akkor az ő apache-ja fogja kiszolgálni, de én azt akarom hogy ezt a domaint a virtuális gép (192.168.10.1) szolgálja ki ne pedig a windows. Hogyan lehet ezt megoldani? DNS Szervert kellene telepíteni a windows-ra és ott kellene megadni hogyha ilyen domainről érkezik a kérelem akkor autómatikusan továbbítsa a Virtuális Debian-ra?

Valami olyasmi kellene ami megnézi a Windows Serveren hogy milyen domainről érkezett a kérés és ha mondjuk a www.virtualisgep.hu-ről akkor továbbítsa a kérelmet a 192.168.10.1-re. Ha meg www.virtualgep2.hu-ról akkor a 192.168.10.2-re. És így tovább..

PortForwarding működik, de nem akarom egyesével nyitogatni a portokat. Kompletten minden kérelmet egy adott domainről az adott Virtuális gép szolgáljon valahogy ki.
 

Outlook levél létrehozása (create outlook email)

szaky · 2012. Jan. 10. (K), 12.48
Sziasztok

Egy érdekes problémába ütköztem, hátha valaki el tudja vágni a gordiuszi csomót.

A feladat a következő: egy oldalon van egy gomb/link, amire kattintva meg kell nyílni az user outlookjának, benne egy adatokkal, formázással, címzettel, stb-vel megpakolt email, amit ő módosítás után el tud küldeni. Tehát valami olyasmi, mint a "mailto:", csak sokkal több lehetőséggel.

Amire én gondoltam, hogy a kattintásra letöltődik egy *.msg vagy *.oft filet. Ez szép is lenne, de nem találtam erre megoldást. De még csak olyat se, hogy hogyan épülnek fel ezek a file-ok.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy merre induljak el?

Előre is köszi

Krisztián
 

Php függvény szerver teljesítmény

react · 2012. Jan. 10. (K), 00.30
Szerintetek mennyiben jobb, ha a következő függvényben az sql lekérdezés eredményét a cím szerint átadott paraméterbe töltöm, mint ha return-el küldeném vissza az eredményt? Nagyobb adatmennyiségnél (gondoljunk pl nagy TEXT típusú mezőkre) jelentős memóriamennyiséget foglalhat el egy komolyabb lekérdezés eredménye, főleg ha nagyon sok sor is van. Emellett egyetlen lapletöltésnél sok sql lekérdezés is lefuthat. Nem cím szerinti átadásnál egyszer létrejön ez az adat a függvényen belül egy változóban, majd létrejön a visszaadott változóban (pl $x = sql("SELECT * FROM a") fgv-en belül és utána $x-ben is, míg cím szerinti átadás esetén, ahogy a példában van csak egyszer kerül betöltésre a megadott változóba). Véleményetek szerint van ennek érdemleges hatása, vagy egyszerűbb lenne a minimálisan jobb kezelhetőség kedvéért simán return-el visszaadni az értéket? A függvény lényege, hogy roppant egyszerű módon egyetlen php sorban feltölthetjük pl egy select option elemeit közvetlenül az adatbázisból, de bármilyen egyéb lekérdezés is gyorsan és egyszerűen elvégezhető vele (validálást stb nem végez).

function sql($sql,&$data,$id="", $no_array_value = "")
{
    $data = array();
    $result = mysql_query($sql);
    if (mysql_num_rows($result)) {
	    while($row=mysql_fetch_assoc($result)) {
	    	if ($id == "") {
	    		if ($no_array_value)
	    			$data[] = $row[$no_array_value];
	    		else
					$data[] = $row;
			}
			else {
				if ($no_array_value)
					$data[$row[$id]] = $row[$no_array_value];
				else
					$data[$row[$id]] = $row;
			}
	    }
    }
}
 

JQuery + iframe gond chrome es opera alatt

SySERR · 2012. Jan. 10. (K), 00.16
Adott egy már régóta működő oldal, az http://www.rtvstat.hu/ .
Az 5. és a 6. helyezett közé bannerek kerültek iframe-be
Az itt lévő többcsatornás rádiókat pedig le lehet nyitni és vissza lehet csukni (JQuery).
Pár hete észrevettem, hogy Chrome és Opera alatt ha az oldal alján lévő rádiót szeretnék lenyitni akkor a lenyitás pillanatában felugrik a bannerhez. Firefox és IE alatt nem csinálja, ezekkel tökéletesen működik.
Milyen paramétert adjak meg az iframenek hogy ne legyen köze a JQuery-hez?
 

január 9

Facebook api kérdések

gabesz666 · 2012. Jan. 9. (H), 20.50
Sziasztok!

Felmerült két probléma a facebook sdk használata közben.
1. Az egyik oldalamon a főoldalt betöltve lekérném a bejelentkezett felhasználókhoz tartozó adatokat, de amíg a kliens oldalon úgy tűnik, hogy be van jelentkezve a user (a Kijelentkezés gombot rendereli a megfelelő helyre), addig a szerver oldalon azt mondja a fb, hogy nincs bejelentkezve senki. A facebook doksijából kiindulva ez a kód állapítja meg, hogy be van-e jelentkezve a felhasználó (szerver oldalon):

try {

	$user = $facebook->api('/me','GET');
	$userId = $user['id'];

} catch(FacebookApiException $e) {

	$userId = false;

}   

if($userId) { /* A user bejelentkezve */ }
Tehát a kérdésem az volna, hogy mi miatt van kliens oldal szerint bejelentkezve, míg szerver oldal szerint nem a user?

2. A másik alkalmazásomban a bejelentkezés után érdekes módon meghívódik az auth.logout eseményre definiált függvény is. Oké, kis netes keresés után rábukkantam, hogy másnál is előfordul ilyen. Gondoltam, hogy ha lekérem a login status-t, akkor azzal letudom kezelni a "login logout" eseteket. A következő kódot próbáltam:

FB.Event.subscribe('auth.logout', function() {
	FB.getLoginStatus(function(response) { 
		console.log(response.authResponse);
	});
});
Nem értem ez hogyan lehetséges, de a konzolra először kiír egy tök üres objektumot, majd 2-3 mp elteltével megjelenik az authResponse (ugyanabban a konzol sorban, ami az előbb még teljesen üres volt). Természetesen így meg nem tudom leellenőrizni, hogy be van-e még jelentkezve a felhasználó vagy sem. Találkozott már valaki ilyennel? Miért fut le a callback függvény a válasz megérkezése előtt?

Köszönöm a válaszokat!
 

Ékezetes betű probléma

frostywarrior · 2012. Jan. 9. (H), 08.11
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy ékezetes betűt a localhost(Xamp) jól megjelenít, de az nt-hosting szerver ékezetes betűket kérdőjeleké alakítja ha feltöltöm oda.

Mi lehet a gond?

Egyébként ez egy php file (index.php).

kódrészlet:
<?php echo '<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-1"?>'; ?>
<?php session_start();
header('Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1');  
include "login.php";
$login = new Login();



if ($_GET["kilepes"] == 1) {

    $_SESSION['isLogin'] = false;

    unset($_SESSION['user']);

}

?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="hu" lang="hu">
<head>
<title>WizardSoft Kft. - Kezdőlap</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" />
<meta http-equiv="Content-Style-Type" content="text/css" />
<link href="style.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<link href="layout.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script src="rollover.js" type="text/javascript"></script>
</head>


Előre is köszi.
 

január 9

Osztálymetódos meghívása példányosítás nélkül

chop · 2012. Jan. 8. (V), 23.48
Épp a statikus osztálymetódusokról olvasgattam, amikor egy érdekes dolgot vettem észre:

class Foo {
	public static function bar() {
		print 'Egy bar vagyok.';
	}
}

print Foo::bar();
Itt ugye szépen kiírja a várt szöveget, ami rendben is van: statikus tagfüggvénynél működik a példányosítás nélküli függvényhívás.

Azonban ha kihagyom a static kulcsszót a függvény meghatározásából, akkor is meg lehet azt hívni objektumpéldány nélkül. Tehát kvázi direktben lehet hívni egy osztálymetódust (amelyik persze public vagy protected), anélkül, hogy mondjuk a konstruktor is automatikusan lefutna.

class Foo {
	public function __construct() {
		throw new Exception('Itt le kéne állni!');
	}
	
	public function bar() {
		print 'Egy bar vagyok.';
	}
}

//$foo = new Foo();

print Foo::bar();
Csak nekem fura ez a viselkedés?:)
 

PHP SESSION --> JavaScript

simisoma · 2012. Jan. 8. (V), 21.02
Sziasztok,

lenne egy olyan kérdésem, hogy egy PHP-ben generált $_SESSION változót miként tudom alkalmazni egy JavaScript kódban?

PHP --> $_SESSION['user'];

ezt szeretném alkalmazni Js-ben:
ezt a sort szeretném módosítani:
'folder' : 'tmp'

így:

'folder' : 'tmp/$_SESSION[username]/'

Teljes kód:
<script type="text/javascript">
$(function() {
$('#custom_file_upload').uploadify({
'uploader' : 'lib/uploadify/uploadify.swf',
'script' : 'lib/uploadify/uploadify.php',
'cancelImg' : 'lib/uploadify/cancel.png',
'folder' : 'tmp',
'multi' : true,
'auto' : true,
'fileExt' : '*.jpg;*.gif;*.png',
'fileDesc' : 'Image Files (.JPG, .GIF, .PNG)',
'queueID' : 'custom-queue',
'queueSizeLimit' : 3,
'simUploadLimit' : 3,
'sizeLimit' : 10240000,
'removeCompleted': false,
'onSelectOnce' : function(event,data) {
$('#status-message').text(data.filesSelected + ' files have been added to the queue.');
},
'onAllComplete' : function(event,data) {
$('#status-message').text(data.filesUploaded + ' files uploaded, ' + data.errors + ' errors.');
}
}); });
</script>
 

Mysqlben szürés a join egyik oldalán álló rekordok száma alapján

therest · 2012. Jan. 8. (V), 19.40
Sziasztok!

Elakadtam egy lekérdezésnél: Adott két tábla egyikben albumok, másikban a hozzájuk tartozó képek.
Elegánsan hogyan lehet lekérdezni azokat az albumokat, amikhez több kép tartozik mint egy?
Szörnyeteg módon meg tudtam oldani, de amikor ránéztem a "művemre" elborzadtam. :)
 

php weblap őű megjelenítési probléma

frostywarrior · 2012. Jan. 8. (V), 13.14
Sziasztok!

Tudom hogy már nagyon sok ilyen őű megjelenítési problémás fórum indult.Böngészve se találtam problémámra orvosságot.

Segítségeteket szeretném kérni.

Olyan problémám lenne mi szerint készítettem egy HTML oldalt index.html néven. Ahol az ékezetek normálisa müködtek, de mivel hogy php kód is szerepel az oldalamon ezért az index.php-vá alakítottam át. Az ékezetes betűk ez után kérdőjelek sorává alakultak.
Charset-et már többször átállítottam,de nem csinál semmit.
Milyen megoldásokat próbáljak ki rajta, hogy az ékezeteket is vegye és ne essen szét?

Kód részlet:
<?php session_start();
include "login.php";
$login = new Login();


if ($_GET["kilepes"] == 1) {
    $_SESSION['isLogin'] = false;
    unset($_SESSION['user']);

}
?>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="hu" lang="hu">
<head>
<title></title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<meta http-equiv="Content-Style-Type" content="text/css" />
<link href="style.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<link href="layout.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<script src="rollover.js" type="text/javascript"></script>
</head>