ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2008 - Fórum téma

október 16

PHP5-ön belüli verzióváltás kérdése

kalamona · 2008. Okt. 16. (Cs), 07.51
Sziasztok!

PHP 5-ön belüli legújabb stabil verzióra (5.2.6) frissítéskor van esély rá, hogy a korábbi (de már PHP5-ös) verzión működő oldalakkal bármi probléma felmerül? Tehát megváltozhatott velemilyen funkció működése? Vagy bátran megléphető ez? Vagy csak akkor nincs para, ha a második verziószámjegy is stimmel (tehát 5.2.0-től)?

Ha nem 110%, hogy nem lesz váratlan fordulat, akkor van kéznél egy link vagy ötlet, hogy hogyan lehetne az új verziót csak az újonnan készült oldalak számára biztosítani az régieknek továbbra is a régit?

Köszönöm szépen!
 

október 15

Pdf file tartalmának beolvasása és adott részének cseréje.

s_volenszki · 2008. Okt. 15. (Sze), 15.33
Sziasztok!

Szerveren létrehozott pdf-ekhez fpdf-et használok, de most felmerült egy érdekes kérdés, amire megoldást keresek.

Van egy letölthető pdf anyagom, amit CorelDraw-ból exportáltam. Kizárólag azért, mert így van esztétikus megjelenése, olyan, amit sem OOffice-val sem on the fly nem tudok létrehozni.

A gond az, hogy van benne egy kattintható hivatkozás és annak egy ?id= változója, amit akkor kellene véglegesíteni, amikor a letöltés elindul. Ez fpd-vel nem volt probléma, de most...

Odáig gond nélkül eljutottam, hogy a letöltés hivatkozás egy php-re mutat, ami elvégez egy-két statisztikai adatgyűjtést, majd kiolvassa a pdf tartalmát és olyan header-rel fejezi be a futást, amitől pdf dokumentum lesz belőle.

A gond az, hogy a beolvasott tartalomban nem tudok cserélni, mert gondolom valamilyen kódolás alatt áll. Ismertek valamilyen eljárást ilyen esetekre?

Várom válaszotokat, üdv,

s_volenszki
 

ORDER BY lassú

aspirany · 2008. Okt. 15. (Sze), 12.52
Sziasztok!

van egy lekérdezésem mysql-ben.

a kalkuláció táblában 238 ezer rekord van.
a marka táblában a márkák nevei kb 500 rekord.
a márka táblán az indexek markaID primary + markanev-re is indexelek

explain:
id  select_type  table type  possible_keys  key            key_len             ref   rows                                  Extra                            
1     SIMPLE     kalkulacio     ALL         NULL             NULL              NULL  NULL                                  238858  Using temporary; Using filesort  
1     SIMPLE     partner        eq_ref      PRIMARY          PRIMARY            4    april_utf.kalkulacio.partnerID        1                                                                
1     SIMPLE     marka          eq_ref      PRIMARY          PRIMARY            4    april_utf.kalkulacio.markaID          1                                                                
1     SIMPLE     termekcsoport  eq_ref      termekcsoportkod termekcsoportkod   4    april_utf.kalkulacio.termekcsoportkod 1


SELECT
  marka.markanev,
  termekcsoport.termekcsoportnev,
  kalkulacio.kalkulacioID,
  kalkulacio.ertekhatar_tol,
  kalkulacio.ertekhatar_ig,
  kalkulacio.szorzo,
  kalkulacio.fix,
  kalkulacio.evek,
  partner.partnernev,
  marka.markaID,
  kalkulacio.akcioszam
FROM
  kalkulacio
  INNER JOIN marka ON (kalkulacio.markaID = marka.markaID)
  INNER JOIN termekcsoport ON (kalkulacio.termekcsoportkod = termekcsoport.termekcsoportkod)
  INNER JOIN partner ON (kalkulacio.partnerID = partner.partnerID)  ORDER BY marka.markanev LIMIT 180959,22


gondolom az indexeléssel lessz baj.

Ha az ORDER BY kiveszem gyors a lekérdezés

Köszönöm a segítséget
 

október 14

Stringműveletek PHP-ban

miqlas · 2008. Okt. 14. (K), 21.52
Helló!

Szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy oldal ( ), amelyről szeretnék pár adatot, jelen esetben a folyamatjelzők százalékos értékeit átvenni az oldalamra. Találtam egy php forrást, amivel megoldható volna, de van vele egy kis gond, megtalálja az első keresett stringet, s ki is írja szépen, de a következőt már nem, ahelyett is az elsőt írja ki. Gondolom, valahol meg kellene mondani, hogy ne előről kezdje újra a keresést, hanem az utolsó találattól.

A kód:

<?
$handle = fopen("http://dev.haiku-os.org/roadmap", "rb");
$contents = stream_get_contents($handle);
fclose($handle);

$v=substr(strstr($contents, '<p class="percent">'),0);
echo substr($v,0,strpos($v,'</p>'));

$q=substr(strstr($contents, '<p class="percent">'),0);
echo substr($q,0,strpos($q,'</p>'));

?>
Sajnos én csak egy egyszerű gépész vagyok, de remélem, sikerült kiérteni a problémámat, s segíteni is tudtok.

Köszönettel:
miq
 

október 13

események "megelőzése" javascripttel

kalamona · 2008. Okt. 13. (H), 14.55
Sziasztok!

Javascriptben hogyan lehet valamilyen böngészőbeli történést megelőzni? Például egy mezőbe csak bizonyos karaktereket szeretnék engedni bevinni, és azt szeretném, hogy be se kerüljön a szövegmezőbe ami nem engedélyezett. Hogyan előzhetem meg, hogy a böngésző megjelenítse? Tudom, hogy létezik erre több kész megoldás, de most engem az elv érdekelne elsősorban, mert más hasonló problémákat is szeretnék megoldani és szeretném érteni, hogy hogyan lehetséges ez.

Tehát bármilyen esemény előtt futtatatni js kódot, és bizonyos feltétel nem teljesülése esetén megszakítani még mielőtt bekövetkezne. (legyen az checkbox bejelölése, szövegmezőbe írás, vagy bármi...)

Tudtok adni egy kis támpontot ezzel kapcsolatban?

Köszönöm!
 

Adobe AIR gondok

gabesz666 · 2008. Okt. 13. (H), 10.33
Sziasztok!

Nem kissebb feladatra vállalkoztam, minthogy elsajátítom az Adobe AIR nyelvezetét. A tegnapi tudásommal át is írtam egy ajaxos oldalamat asztali alkalmazássá, de két problémám akadt, amire nem találtam megoldást: a request során visszakapott html-ben a javascript event-ök és úgy egészében a javascript nem fut le. (tehát pl. egy gomb amire klikkeléskor az add függvénynek le kéne futnia, nem csinál semmit - ahol persze az add függvény nem a visszakapott kódban van definiálva, hanem a főoldalon, ahonnan indul a request). Másik problémám, hogy amikor az air-es programban egy szövegmezőre focus-olok, akkor kék keretet rak köré és ez elég idegesítő. Hogyan tudnám e két problémát megoldani? Köszönöm a segítséget!
 

AJAX egy menuhoz

zoliky · 2008. Okt. 13. (H), 09.31
Egy oldal beolvasasahoz erdemes AJAX-ot hasznalni ? Peldaul ha raklikelek egy linkre a menubol, a lekert tartalmat be tudom olvasni "jQuery load"-al ?

Persze gondolok azokra a felhasznalokra is amelyek nem hasznalnak Javascript-et. En ugy gondoltam, hogy ez talan gyorsitana, nem kene mindent ujra betolteni! az en esetemben csak a tartalmat kerem le.

Lehet, hogy kicsit tulzok es nem ilyen celra talaltak ki az AJAX-ot :) talan csak urlapokra.
 

október 13

PHP file kitömörítés

simisoma · 2008. Okt. 12. (V), 22.52
Mi a probléma az alábbi kóddal?

$filenev=$_FILES['galery_file']['name'];
$fileeleres=$_FILES['galery_file']['tmp_name'];

move_uploaded_file($fileeleres,'./tmp/' . $filenev);

$tmp="./tmp/";

$rar_file = rar_open($tmp . $filenev); // itt áll meg a felfolgozás!

$list = rar_list($rar_file);
foreach($list as $file)
{
$entry = rar_entry_get($rar_file, $file);
$entry->extract("./user/" . $_SESSION['username'] . "/galery/");
}

rar_close($rar_file);
 

PHP 5.3-ra fejlesztés korai?

nullstring · 2008. Okt. 12. (V), 01.58
Sziasztok,

A téma nagyjából lefedi a kérdésem lényegét. Amit még hozzá tennék, hogy
decemberben kéne élesíteni egy rendszert, amit legszívesebben már most 5.3 alapokon fejlesztenék. Ez nagyjából egy új keretrendszert jelent, amit nem írnék újra, ha végre kidobják az új verziót, de azon túl, hogy a névterekkel nagyjából kompatibilisen lehet írni már most a kódot, amit később viszonylag kevés munkával javítani lehet, pl. a late static binding, overloading (__callStatic) lehetőségeit is kihasználnám, ami azt jelenti, hogy a későbbiekben mélyebben érintené a rendszer frissítését, amit értelemszerűen nagyon jó lenne, ha már most (annak tudatában, hogy lesz rá lehetőség, és majdnem a kezemben van az eszköz) el tudnék kerülni célirányos fejlesztéssel...

Az itt leírtak alapján: http://wiki.php.net/todo/php53
októberre tervezik a stabil verzió kiadását.

Szerintetek? Érdemes kockáztatni?
 

október 11

háttérkép css-sel

paal · 2008. Okt. 11. (Szo), 13.57
Sziasztok!

Egy oldalon ismeretlen számú előnézeti képet jelenítek meg soronként négyet.
Ha egy sorban nincs 4 elem, akkor a 4-ig fennmaradó helyet/blokkot, egy háttérképpel kellene feltöltenem. Ez táblázatos kialakításnál simán megoldható, de felsorolásnál nem, hiszen ott pontosan annyi eleme lesz, mint amennyi tartalom.
Elvileg el is készítettem egy hátteret, amit az <ul> hátteréhez raktam be de FF-ban (!?) valamiért nem jelenik meg. IE(6)-ban teljesen rendben van. Már kinéztem a szememet is, de nem jövök rá, hogy mit rontok el.

Itt megtekinthető

Úgy kellene, mint ahogy IE-ben megjelenik.

Köszi, Pali