ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 7, 2008 - Fórum téma

JS töbdimenziós tömb

gtoma · 2008. Okt. 7. (K), 18.09
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Beletört a bicskám a js töbdimenziós tömb létrehozásába.

phpből szeretném generálni a var-t:
Jelenlegi kód:

	$Datas = DatasFromSQL('files', '*', $where." order by files_name", '');
	if(is_array($Datas)) {
		$Resp = '
		var tinyMCEImageList = new Array(';
			
		while(list($DB, $Data) = each($Datas))
			{
			$Resp .= '
			["'.$Data['files_group'].'", ["", ["'.$Data['files_name'].'_100", "'.$WEBPAGE.'/files/'.$Data['files_sename'].'_100.'.$Data['files_type'].'", "'.$Data['files_alt'].'"] ] ],
			["'.$Data['files_name'].'_250", "'.$WEBPAGE.'/files/'.$Data['files_sename'].'_250.'.$Data['files_type'].'", "'.$Data['files_alt'].'"],
			["'.$Data['files_name'].'_500", "'.$WEBPAGE.'/files/'.$Data['files_sename'].'_500.'.$Data['files_type'].'", "'.$Data['files_alt'].'"],
			["'.$Data['files_name'].'_800", "'.$WEBPAGE.'/files/'.$Data['files_sename'].'_800.'.$Data['files_type'].'", "'.$Data['files_alt'].'"],
			["'.$Data['files_name'].'_1024", "'.$WEBPAGE.'/files/'.$Data['files_sename'].'_1024.'.$Data['files_type'].'", "'.$Data['files_alt'].'"],';
			}		
		$hossz = strlen($Resp)-1;
		$Resp = substr($Resp, 0, $hossz);
		$Resp .= '
		);';
	}
Ez valami ilyesmit generál (php-űl :)):
tinyMCEImageList[0][0] = fájl név
tinyMCEImageList[0][1] = url;
tinyMCEImageList[0][2] = title;

De amit szeretnék:

tinyMCEImageList['asszociativ'][0][0] = fájl név
tinyMCEImageList['asszociativ'][0][1] = url;
tinyMCEImageList['asszociativ'][0][2] = title;

Az asszociatívon belül pedig "automatikusan" nőjjön a "számozás" - a példában az amelyik mindhárom esetben 0-a.

Ez lenne a következő:
tinyMCEImageList['asszociativ'][1][0] = fájl név
tinyMCEImageList['asszociativ'][1][1] = url;
tinyMCEImageList['asszociativ'][1][2] = title;


Előre is köszönöm a segítséget.
 

Nagyon tudatlan ASP kérdés...

dfcwolf · 2008. Okt. 7. (K), 17.00
Sziasztok!

A cégnél megkaptam az Intranetes oldal átszerkesztésének lehetőségét. Nem egy fakultatív program... Egy finn srác fejlesztette. Ilyen ASP-vel van tele. :)

Első gondom az, hogy ő frame megoldással rakta össze a lapot én meg DIV-ekkel. Az, hogy egy ilyen valami.asp-t kiírassak egy frame-be az megy gond nélkül. (Milyen ügyes vagyok) De ha egy DIV-be akarom ezt a fájlt betenni, azt, hogyan tudnám?

Nagyon megköszönném a segítséget! Légyszi ne írjátok, hogy bízzak meg valaki aki megcsinálja meg ne kezdjek olyanhoz, amihez nem értek.

Nem én választottam, sajnos.

Minden segítséget nagyon köszönök!
 

Mysql adatbázis optimalizálás

killroy · 2008. Okt. 7. (K), 09.24
Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy milyen kifejezésekre keressek rá ha olyan odalakat szeretnék találni ahol leírják hogy egy régi nem éppen megfelelő adatbázist tele adatokkal, hogyan tudom átkonvertálni egy sokkal előnyösebb formára. Szeretnék táblákat összevonni, csökkenteni a táblák számát, megváltoztatni az oszlopok adattípusait stb.

A probléma az hogy van egy adatbázisom, tele adatokkal amit még nagyon régen csináltam és ma már máshogy csinálnám, de a meglévő adatok nem veszhetnek el, szóval ezeket szeretném már átvinni az átalakított táblákba.

A tippeket előre is köszönöm.
 

Google büntetésről visszacsatolást honnan szerezhetek?

killroy · 2008. Okt. 7. (K), 09.19
Sziasztok!

Van Google analytics és webmaster tools accountom. A kérdésem az lenne, hogy valahol megtudom nézni, hogy a Google korrektnek tartja-e a kereső optimalizációs módszereimet, illetve hogy kaptam e valamiféle büntetést ami miatt visszacsúszik a weboldalam a találati listában.

A válaszokat előre is köszönöm.