ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 17, 2006 - Fórum téma

2 css doboz egymás mellett float-al

lamase · 2006. Feb. 17. (P), 08.27
Egymás mellé raktam két dobozt css-el, float-al. egyik float left, másik right. A két doboz különböző háttérszínű. Ezt a két táblázatot beraktam egy akkora dobozba mint a kettő összesen, hogy ne csusszanak szét. A problémám, hogy ha az 1-es dobozba írok, akkor az ugye lefele nyúlik de a másik meg marad, emiatt a jobb oldaliban (2.) látszik a háttérszíne. Hogy lehetne ezt megoldani?

köszönöm
 

XHTML, CSS, DIV kérdéscsokor

Anonymous · 2006. Feb. 17. (P), 00.28
Csak mostanában kezdtem el CSS-t tanulgatni, és mint az ilyenkor lenni szokott, nem megy minden elsőre... Kis segítséget jöttem. Az alábbi kóddal összesen 4 problémám van, amit mindeddig nem sikerült megoldanom. Elnézést teljes forrás miatt, de úgy gondoltam muszáj bemásolnom az egészet, hogy tiszta legyen a kép.
1.: IE alatt miért nincs az egész, keretestől, mindenestől középen? A miértnél egy fokkal fontosabb kérdés, hogy hogyan lehetne ezt megoldani? FF szépen középre igazítja.
2.: Ha jól megnézed a középső szöveg széleit, a két oldalsó kis doboz aljáig 3 pixellel beljebb van a szöveg, mint onnantól lefelé. Mitől van ez, és mi a megoldás erre? IE alatt nézd ezt is, mert FF-ben nincs ilyen gond. Ha a forrásból kiveszem valamelyik dobozt, ez a jelenség megszűnik (az adott oldalon), de akár hogy bűvészkedtem a CSS-el, nem jöttem rá a hibára...
3.: Alul-középen vannak azok a számok (egy galéria lapozója eredetileg). Miért folyik ki az azt körülvelő DIV keretből? Ez IE és FF alatt is így jelenik meg. Erre mi lenne a megoldás?
4.: A 3. pontban lévő számokat hogyan lehetne az azt körülvelő DIV közepére igazítani?
Összevágtam egy képet, ahol úgy és oda van vágva minden, ahol és ahogy lenniük kellene.
Bármilyen segítségnek nagyon örülnék...