ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

június 3

Drupál a fw.hu-n

Anonymous · 2004. Jún. 3. (Cs), 16.29
Frankón felment a drupal. Megörültem a magyarításnak is. Köszönet a készítőnek. localegettext.module, locale.module, i18n.module telepítve a leírásoknak megfelelően, aktiválva. Import/export menű meg is jelent, ahogy az Goba cikkében olvasható. Letöltöttem a http://cvs.drupal.org/viewcvs/contributions/translations/po/hu/ címről Drupal-hu-all-mo.zip anyagot. Kicsomagoltam és az administer / localization / import/export menüpontjánál az Import to language: hungarian választottam ki. Tallózás után a _general.mo -t kiválasztva majd Import .MO kattintva a következő hibaüzenetet kapom:
warning: fopen(): open_basedir restriction in effect. File(/var/tmp/phpqNKkpS) is not within the allowed path(s): (.) in /disk/raid/g/y/gyorinaplo/drupal/modules/localegettext.module on line 179.
A mai napom ezzel ment el, de nem találok rá sehol megoldást. A hiba nálam vagy a fw.hu -ra nem lehet ezt így feltolni?
A segítséget előre is köszönöm és bocs, ha egy kicsit hosszú voltam! :-(

Gábor
 

Cookie-k (nem)működése

Anonymous · 2004. Jún. 3. (Cs), 14.13
Egy tökéletesen (cookie-kal) működő portált szeretnék elérni úgy, hogy egy másik domainről egy frame rendszerrel átirányítom, de a cookie-k nem működnek:

1. http://valami.hu/konyvtar
pl: ... setcookie("lang",$newlang,time()+31536000); ...
- tökéletesen működik !!

2. A http://masikdomain.hu/atiranyit könyvtár tartalma egy frame rendszer:

- index.htm:
<frameset rows="0,*">
<frame name="top" src="empty.html" scrolling="no" noresize target="content">
<frame name="content" src="redirect.php" scrolling="no" noresize target="content">
</frameset>

- redirect.php
<?php
header ("Location: http://valami.hu/konyvtar"); exit;
?>

Miért van ez és hogy oldhatom meg?
 

június 1

Űrlap+Küldés+fogadás

Anonymous · 2004. Jún. 1. (K), 17.20
Hali!
Olyan kérdésem lenne, h miként lehet azt megoldani h egy html űrlapot a saját 42 szövegmezejével el tudja küldeni online-ból a felhasználó az e-mailomra és itt pedig egy előre elkészített sablonba helyezze.

Van már rá Java Scriptem,de az az Outlook-ot használja.

Ha valaki tud segíten az írjon ide v. a mailomra

Nagyon köszi!
Gyuri
deakgyuri##kukac##freemail.hu
 

május 30

PHP kereső egy Html oldalban

kobak · 2004. Május. 30. (V), 12.12
Sziasztok!

Szeretnék egy kb 50-100 htm fileból álló oldalra egy php-s keresőt rátenni.
Segítenétek ebben hogy hogy kezdjem el és hogy hogy csináljam meg?

Előre is köszi
kobak
 

május 28

illeszkedes????

Anonymous · 2004. Május. 28. (P), 13.50
hi!
az lenne a kerdes, hogy hogyan tudom az "azon" mezo lekerdezeset helyessen megirni, ugy hogy az "azon" mezo szovegeben szereplo ":" -ok szamat adja vissza.
pl.: azon=>'23:23:1111111:22:01223:3333:'

hatr lehet lama de nem talaltam semmi illeszto fv.
elore is koszi
 

MySQL+PHP dátumbevitel, hogyan?

Marsy · 2004. Május. 28. (P), 08.12
Sziasztok!

Kezdő vagyok. Készítettem egy html oldalt ahol van egy beviteli mező, dátum beírás céljára. Az sql táblában a
"datum_beir date", típusú. A beviteli mezőbe beírt dátum pl. 2004-05-28 az sgl táblában nem jelenik meg, hanem helyette a következőt látom 0000-00-00. Ha a táblába kézzel beírom a dátumot akkor az jól jelenik meg, lekérdezésnél is hozza a dátumot. Mit rontok el, mi a hiba oka azon kívül, hogy kezdő vagyok? A segítségeteket kérem.

Üdv.,

Marsy
 

május 27

Drupal konfiguráció, külső kiterjesztések

kuller · 2004. Május. 27. (Cs), 12.25
Most próbálkozom Drupal konfigurálással. A munka során felmerülő sok kérdést, észrevételt szeretném megosztani a nagyérdeművel, hogy ne fussunk bele többen is ugyanabba a problémába..
 

május 25

FTP - javascript probléma

Muscle · 2004. Május. 25. (K), 14.06
Hali!

A problémám a következő: regisztráltam egy ingyenes tárhelyet (freeweb.hu) és a feltöltött htm fájlokba beírt javascriptek sehogysem akarnak normálisan működni. Nem én írtam a scripteket. Szóval a helyzet az, hogy ha a böngészőkkel (többel is próbáltam) megnyitom a fájlt a winyómon, akkor minden rendben van, működik a script, ami tulajdonképpem egy egyszerű pop-up képnézegető lenne, mely a képre méretezi automaitice az ablakot. Viszont, ha ugyanezt a fájlt a tárhelyemre feltöltöm és onnan nyitom meg a böngészőmmel akkor nem működik, pontosabban nem látja a scriptet és minden ami a scriptes body után van azt kiírja a képernyőre, értelemszerűen a body tag utáni writeln és close parancsokat is szövegesen kiírja. Más javascripteket is próbáltam, s mindnél volt vmi gond. Félig találtam megoldást, ha a body tagot és a hozzá tartozó részeket kitöröltem és a default képméretet a képre igazítottam, akkor kiírta ugyan IE-ben, hogy vmi hiba van a lapon, de ennek ellenére meg tudta jeleníteni a képeket, viszont csak egy neki megadott méretben tudja ezt. Azt szeretném elérni, hogy minden képre méretezze rá az ablakot. A scriptet ideírom, ha akarja vki!Előre is THX!
 

május 24

fájl feltöltés

Metatron · 2004. Május. 24. (H), 21.52
Sziasztok

Eddig nemnagyon foglalkoztam weboldalszerkesztéssel, de most belevágtam. És szeretnék file feltöltést varázsolni az oldalamra. Ehhez szeretnék egy pici segítséget kérni. Lehetőleg magyar nyelven, mert angolul nemnagyon tudok. :(
 

Adodb - update query generator

c · 2004. Május. 24. (H), 16.14
Van az adodb-ben egy nagyon hasznos feature: meglévő táblához tud update kérést generálni [GetUpdateSQL()].

Az update esetén van 1 kis problémám: ha egy mezőt üres értékre akarok módosítani, akkor ezt a részt egyszerűen nem veszi figyelembe, és meghagyja a korábbi értéket.

Én csinálom rosszul, vagy ez tényleg "ilyen"? A GetUpdateSQL-ben megadott $record minden mezője létezik, csak 1 helyen üres az érték.