ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

május 24

infomásolás

desmond · 2004. Május. 24. (H), 15.56
Hi!

Szeretném megtudni valakitől, hogy létezik-e olyan progi, amely egy html kimenetről beletud írni egy adatbázisba?
 

Drupal telepítési probláma

zvaranka · 2004. Május. 24. (H), 12.22
Nagyon megtetszett a PHP konferencián a Drupal rendszerről hallottak. Mivel a munkahelyemen webmester vagyok, ezért gndoltam, hogy jó lenne a mostani weboldalainkat Drupal-ra váltani.

Egy tesztelésre alkalmas alap Drupált installáltam (windows xp, Appserv 2.30, php 4.3.6, mysql 4.0.16) a leírás alapján. Minden rendben ment, sikeresen elkészült az adminisztrátor felhasználó. Beállítottam a webhely alapadatait és sikeresen be is engedett. Azonban azz Administer oldalon az adminisztrátor Annonymus-ként jelenik meg így nem tudom tesztelni a tartalom feltöltési procedúrákat. Sőt, kiloggolni sem tudok. Nincs Logout link. Ha bezárom a böngészőt és újra megnyitom a localhost/drupal/index.php -t akkor a kezdőoldal jön be, baloldalon menüvel és egy általános teendő leírással. Nincs login űrlap. Tudtok valamit tanácsolni? Odahaza Uhu Linux-ra is installáltam, ott minden rendben volt!

Üdvözlettel

Varanka Zoltán (zvaranka##kukac##freemail.hu)
 

május 21

blogmark és rss problémák, opera bugok

kmm · 2004. Május. 21. (P), 20.22
Hozzászólás
2004. május 21. (péntek) 11:54 · kmm
erdekes
en mar ma hajnalban elkuldtem ezt a linket, ezekszerint azt nem kaptatok meg??
pedig volt halozati forgalom is ://

--
üdv: kmm...
válasz
Hozzászólás
2004. május 21. (péntek) 12:34 · Boogie
Re: erdekes
Nem kaptuk meg. :( Akkor kapjuk meg, ha bejön egy szép Weblabor oldal, amire ki van írva, hogy köszönjük. Milyen verziójú Operát használsz? Nálam és Gobánál is ment a 7.50-essel.

-boogie-
válasz
Hozzászólás
2004. május 21. (péntek) 14:55 · kmm
hmm
7.50 linux 2.4.22 (slackware 9.1 ) kde 3.14
most elkuldom ezt az oldalt, probakepp....
semmilyen oldal nem jott be :///
~alap beallitasok...
ha kell hozza vmi specko azt mondjatok, mert nemtom...
js jobbklikk tiltva van
mar beallitottam hogy "reuse windows" mert anelkul meg a js prompt sem jon be
hmm ://

mas eszrevetel, ha tobb tabbab nezem a blogmarkokat, beiras utan nem oda dob vissza ahova beirtam, es az altalam meirt hozzaszolas uj hozzaszolas lesz :) ez a hireknel/cikkeknel is igy van

jah meg1, az RSS kiterjedhetne a blogmarkok/hirek/cikkek/szavazasok hozzaszolasaira is

bocs h ezeket is ide irtam!!!

utolso +1: megnezte a vak munkatarsam az oldalt, es azt mondja nehezen kezelheto, a menuben az imgknek lehetne pl title tagjuk meg nemtom mit mondott meg...

--
üdv: kmm...
válasz
Hozzászólás
2004. május 21. (péntek) 14:58 · Goba
Nekem meg Opera 7.50-ben
Alapbeállításokkal. És úgy tűnik Andrásnak is, azt mondja... Ha valami popup blokker elkapja az ablakot, akkor az lehet gond.
válasz
Hozzászólás
2004. május 21. (péntek) 15:01 · kmm
igaz!
valoszinu az a baj!!!
block unwanted pop-ups-ra vagyok allitva...
megnezem

elozo hozzaszolasomhoz meg irtam meg parat :D
jo ez a szerkesztes

--
üdv: kmm...
válasz
Hozzászólás
2004. május 21. (péntek) 15:04 · kmm
igen ez volt a hiba!
Ezt irjatok pls ki a blogmarktos oldalra, ha nem nagy keres, mert nekem eszembe sem jutott ...

május 18

mysql_query sintax error

Anonymous · 2004. Május. 18. (K), 19.31
Amator szinten barkacsolok a mysql-ben php ala. Nem volt addig baj amig egyszeru Select-eket adtam meg a mysql_query-nek. De most szukseg lenne osszetettebb select-re es nem tudom hogy kell helyesen megadni, pl. egy ilyet:

$eredmeny=mysql_query("SELECT oszlop1, oszlop2 FROM adatbazis1 WHERE adat='$adat' INTERSECT SELECT oszlop1, MAX(datum) FROM adatbazis2 GROUP BY oszlop1", $kapcsolat );

A ket darab select miatt sintax error-al megall, kerdes, hogy ez hogy valosithato meg helyesen?

Tamas
 

Szabványok+CMS

MaDog · 2004. Május. 18. (K), 10.04
Szerintetek egy CMS-sel miként lehet támogatni a szabványokat? Miket kell tudnia hozzá? Mikor lehet elmondani egy CMS-ről, hogy támogatja a szabványokat?

Pls Help!
 

május 17

Ékezetes betűk az URL-ben

Anonymous · 2004. Május. 17. (H), 10.08
Sziasztok!

A legutóbbi Apache+PHP frissítés óta kiakadnak azok a php scriptjeim, amelyek az URL-ben paraméterezve ékezetes betűket kapnak.
Eddig működtek, akár használtam enkódolást, akár nem.

Légyszi segítsetek, hogy hol kellene keresgélnem, mit kell átállítani, hogy ez menjen?

A konfig: Red Hat Linux / Apache 1.3.29 / PHP 4.3.6

Köszi!
 

május 14

Görgetősáv nélkül

Anonymous · 2004. Május. 14. (P), 15.32
Hello!

Van egy css-el létrehozott keretem és elszeretném tüntetni a görgetősávot, tehát hogy magát a felületet lehessen csak gögetni. Szerintetek ezt hogy lehet megoldani?

Előre is kössz!

Márk
 

Postnuke "Régi hírek"

Anonymous · 2004. Május. 14. (P), 08.57
Üdv,

történelmileg úgy alakult, hogy PostNuke maradt a rendszer alapja... Tudja valaki, hogyan lehet elérni, hogy egy hír a "Régi hírek" blokkban jelenjen meg?

Köszi,

Pál_úr
 

május 13

PHP-ből önálló szoftvert ?

Anonymous · 2004. Május. 13. (Cs), 12.25
Egy már meglévő PHP,MySQL alkalmazást szeretnék mobilizálhatóvá tenni, de úgy hogy egy kezdő felhasználó is gond nélkül telepíthesse és offline használhassa a saját gépén (a PHP forráskód ha lehet titkos legyen). Tulajdonképpen egy önálló szoftvert szeretnék készíteni belőle. Amennyiben létezik ilyen megoldás kérlek segítsetek megtalálnom.
 

XHTML 1.0 S / 1.1: mi lett a target-tel?

szucsati · 2004. Május. 13. (Cs), 01.22
Megdöbbenve tapasztaltam, hogy az XHTML 1.1 Strict és az XHTML 1.1 szabványok tiltják az <a> elemben a target beállítást. Mégis, mi van helyette? Nem találtam semmit. Pedig ez kell! Főleg a _blank.