ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

június 10

Fatal error: Call to undefined function: imagepsloadfont()

Anonymous · 2004. Jún. 10. (Cs), 16.12
Találkozott már valaki ezzel a hibával win32-es környezetben?

Fatal error: Call to undefined function: imagepsloadfont() in C:\Inetpub\wwwroot\coedu\util.php4 on line 121
 

gyorslink

zsepi · 2004. Jún. 10. (Cs), 03.23
ha forumtemat gyorslinkelek (a jobbolali menubol), akkor az url mezoben forumok/temak/xxxx szerepel, de a link url-je a forumok-hoz hozzatesz meg egy ok-ot (azaz forumokok/temak/xxxx), ami bosszanto (a problemat ezekkel a temakkal fedeztem fel: http://weblabor.hu/forumok/temak/2328 es http://weblabor.hu/forumok/temak/2330 )
 

június 9

Small Screen Rendering

Kérésre törölve 4. · 2004. Jún. 9. (Sze), 18.13
Sziasztok!

Egy aprobb eszrevetelem lenne az oldal dizajnlanak kialakitasaval kapcsolatban, mely small screen rendering hasznalata eseten szembetuno.

Eloszoris szeretnem leszogezni, hogy azzal teljesen egyetertek, hogy 4-es bongeszokre fejleszteni manapsag nem szokas, nem erdemes. A felteteles kommentes modszer, ahogy az IE-specifikus CSS fixeket betoltitek, teljesen rendben van, en is eloszeretettel hasznalom, annak ellenere, hogy az IE4 nem tamogatja, mondvan, hogy az a CSS-t sem fogja annyira tamogatni, hogy legyen mit javitani, masreszt mert nullahoz tart az elterjedtsege. De vannak modern eszkozok, melyeket tovabbra is ezzel szallitanak, es igy a kovetkezo problemaval szembesultem:

A szabvanyos CSS-etekben (site.css) a kovetkezok talalhatok:
#twocols {
  margin-right: 183px;
}
#pagecontent {
  padding: 5px 188px 0px 15px;
}


Ezt feluldefinialja IE>=5 esetere a kovetkezo kod:
#twocols {
margin-right: 0px;
}
#pagecontent {
padding-right: 6px;
}


IE 4 eseteben azonban marad a szabvanyos CSS fajl. "Tuningolt" IE 4 talalhato a Windows for Pocket PC 2003 operacios rendszerben (regebbiben talan meg regebbi, gondolom a kis merete miatt). Ez alatt legtobbszor - nem meglepo modon - egy PDA dolgozik, atlag 240px szeles kepernyovel, melybol majdnem 200 pixelt elrabol a jobboldali margo, olvashatatlanna teve igy az oldalt. Lehetne egyreszt azt mondani, hogy a small screen rendering technologia nem eleg kiforrott meg, masreszt pedig azt, hogy hogy nem keszultetek fel kismeretu kepernyokre.

Tehat ezuton szeretnem kerni a segitsegeteket, hatha tudtok valamely mas, alternativ bongeszorol, ami talan olvashatobban jeleniti meg az oldalatokat, vagy hogy megtennetek-e annyit, hogy egy keveset valtoztattok az IE-specifikus CSS-t betolto kodon, hogy 4-es IE is megertse. Nyilvan ez is valamilyen szinten elerhetosegi kerdes.

Valami hasonlot javaslok, mint talan legegyszerubb megoldast, a template-etekbe:
[code]
// nem tudom milyen template rendszert hasznaltok ugyhogy .. pszeudokod :)

CSS clear problema

zsepi · 2004. Jún. 9. (Sze), 15.49
ha van egy ilyen html lap, hogy
<div id="menu1"></div>
<div id="menu2"></div>
<div id="lenyeg">
  <div class="hozzaszolas"> <!-- sok hozzaszolas persze -->
    <div class="tema">valami</div>
    <div class="info">szerzo, idopont, ikon, stb</div>
    <div class="szoveg">blabla</div>
  </div>
</div>

a menuk baloldalt vannak:
#menu1,#menu2 {width:200px;float:left}
#menu2{clear:left} /* hogy egymas alatt legyenek */
#lenyeg {margin-left: 210px}

s a hozzaszolasnak igy kellene kineznie:
.hozzaszolas .tema{clear:right}
.hozzaszolas .info{float:right;width:100px}
.hozzaszolas .szoveg{margin-right:105px}


1.6-os mozillaval s 0.8-as firefox-szal az elso hozzaszolas infodoboza a menu2 tetejehez igazodik (s nem a menu1 tetejehez, mint ahogy szeretnem). nem tudom, hogy ez most bug vagy sem (a specifikaciobol nekem ugy tunik, hogy a float-nak azzal kellene egy magassagba tennie, ahol az adott oldali utolso clear volt - javitsatok ki, ha tevedek), de erdekelne, hogy ez a problema athidalhato-e anelkul, hogy meg egy div tag-et (ami a menu1 es menu2 tag-eket foglalna magaba, s azt igazitanam balra) beszurjak a html forrasba (ami megoldja a problemat)

elore is koszi
 

EXIF

kbazsi · 2004. Jún. 9. (Sze), 13.15
Ha meg tudna valaki mondani hol kapok magyarul EXIF leirast jo volna, es az is erdekelne hol kapok java olvaso/iro rutinokat.
 

method=post history.go(-1) ie

Anonymous · 2004. Jún. 9. (Sze), 12.00
hi !
ha egy form adatait post tipuskent adom at akkor amikor history.go(-1) utasitast kiadom akkor ker egy refresht ez history.go(0) megvan de a confirm doboz retry gombjara meg igy is ra kell klikkelni. tud valaki valami megoldast erre plz. fontos lenne!
csokolade
zsomi
 

június 8

Mysql táblák automatikus frissítése

Mr. Kovex · 2004. Jún. 8. (K), 15.13
Sziasztok!

Ötleteket szeretnék kérni arra, hogyan oldható meg az, hogy naponta egyszer az internetszolgáltatómnál automatikusan frissüljön egy adatbázisom.

A forrás az én gépemen van, amelyen windows, apache, mysql fut. Az intraneten feladatütemezővel és a mysql-lel meg tudtam oldani az automatikus adatbázisfrissítést, ami azt jelenti, hogy naponta egyszer egy txt fájlból legenerálódnak a sql táblák. A phpmyadmin-nal 3 lépésben ezt ki is tudom exportálni a külső szerverre, de szeretném ezt teljesen automatizálni. Amint látjátok a belső frissítéshez nem kellett programot írni.

Örülnék néhány ötletnek.

üdv: frankie
 

hasznos Firefox kiterjesztések

Anonymous · 2004. Jún. 8. (K), 00.14
Sziasztok!

A Firefox bongeszohoz rengeteg kiterjesztes letezik, de gondolom a tobbseg (engem is beleertve) csak a WebDeveloper-t ismeri. Aki esetleg hasznalna mas kiterjeszteseket is, amik hasznosnak bizonyultak, az irjon mar roluk egy kis ismertetot: mire valo, miert szereti, stb.

Jabba
 

június 7

XHTML valid web tracker

jabba · 2004. Jún. 7. (H), 08.55
Sziasztok!

Most egy olyan problemaval kerultem szembe, hogy XHTML 1.0 oldalba szeretnek beilleszteni egy web tracker-t, de nem talalok olyat, amelyiknek a kodja megfelelne ennek a szabvanynak. Eddig az extremetracking.com -ot hasznaltam, de ennek nagyon csunya a forrasa. Ha valakinek van valami otlete, azt szivesen vennem. Vegso esetben atirom, de ehhez nem sok kedvem van...
 

PHP űrlap probléma

Anonymous · 2004. Jún. 7. (H), 07.58
Üdv mindenkinek

kezdő PHP-s vagyok, ezért kérném a segítségeteket.
Lévén, hogy még nem tudok PHP-t programozni, kerestem és találtam a köv. scriptet, mely kiválóan működik, csupán egy hiányossága van: amikor megérkezik a megadott címre az űrlap, a From(Feladó) helyén csak egy nagy semmi van. Nos, meg lehet-e oldani azt, hogy az űrlap 'name' szövegmező sorába írt nevet jelenítse meg a levelezőprogram. A script végtelenül egyszerű, ime:

<?

$To = "kirby1##kukac##axelero.hu";

$From = "Akarki";

$Date = date("d/m/Y");

if (!$Subject) {
$Subject = "Árajánlat kérés";
}

$Body = "On $Date, an enquirey was made at the Your Website \n".
"The following information was submitted:\n\n";

foreach ( $HTTP_POST_VARS as $key => $value ) {
if ($key=="Submit") continue;
$Body .= "$key: $value\n";
}

if (mail($To,$Subject,$Body,"From: $name <$email>")) {
header("location: http://www.hitmetal.hu/thanx.html");
} else {
echo("Could not process your order.<br>".
"Please try again later<br>".
"We are sorry for any inconvenience");
exit();
}
?>

Szóval próbálkoztam már a $From = "$name"; sorral is, lehet, hogz naív vagyok, de így sem működött. Sőt, most a jelenlegi állapotában sem küldi el az 'Akarki' feladót.
Nagyon megköszönném, ha valaki segítene.

Norbert