ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

április 29

Rövidebb webcímek beállítása

Pal_ur · 2004. Ápr. 29. (Cs), 18.08
Szervusztok,

még PostNuke-os állapotban elhangzott (leíratott) egy ígéret arra, hogy lesz egy rövid összefogaló arról, hogyan lehet a teljesen eszetlen url-eket a (mostanihoz hasonló) értelmes URL-ekre cserélni.

Kéredezem, hogy van-e valakinek erre tippje, rövid leírása, URL-re stb-je???

Köszi,

P.
 

április 28

Hogy kezdjem?

Anonymous · 2004. Ápr. 28. (Sze), 13.43
Üdv mindenkinek!

Az lenne a hirtelen kérdésem minden kedves PHP-vel foglalkozó felé, hogy a könyvvásárláson kívül van-e más lehetőség megtanulni a nyelvet? Pl:Valami jól használható Angol vagy magyar nyelvű tutorial-ról tud-e valaki?

Köszönettel:

OldDeath
 

április 27

Faxolni szeretnék

ukmukfuk · 2004. Ápr. 27. (K), 21.34
Tudna nekem valaki ajánlani egy faxolo progit, ami adsl-en keresztül küld faxot. Előny a magyar nyelv és az egyszerű kezelhetőség.
Előre is köszi
 

kezdő PHP és mySQL

Original · 2004. Ápr. 27. (K), 13.48
Szevasztok

Már egy ideje honlapszerkesztgetek, de eddig csak HTML-el dolgoztam. Kicsit szeretném turbózni az oldalakat, pl Vendégkönyv, szavazás, chat, fórum, satöbbi, amikhez kellenePHP meg minden!
A PHP ről nem sokat udok, tudom, hogy ezzel lehet dinamikus weblapot csinálni meg minden.
Szerkesztőnek Dreamweaver használok.
Arról lenne szó, hogy tudna-e nekem segíteni hogy hjogy tudok én könnyen és egyszerűen ilyen oldalakat csinálni, és miel, hogyan.
Sajnos otthon nincs Netem, és tudom hogy a PHP megjelenítéshez szerver kel...
Meg abban is kéne segíteni, hogy mi is tulajdonképpen a MySQL, meg olvastam valami Appache-ról, de nem tudom mik ezek pontosan.
Tudok e úgy PHP csinálni és futtatni, ha nincs Net kapcsolatom?

ebben szertenrém a sítséget kérni, itt vagy a legjobb e-mailen

köszi!
 

április 26

Egroupware magyar felület nem megy

Anonymous · 2004. Ápr. 26. (H), 13.26
Sziasztok

Feltelepítettem a legújabb egroupware-t és amikor átállítottam magyar nyelvűre a következő hibát írta ki:
Warning: htmlentities(): charset `iso-8859-2' not supported, assuming iso-8859-1 in /var/www/htdocs/egroupware/preferences/preferences.php on line 126

Van valami tippetek?
Az apache-ban, php-ban ,mysql-ben vagy miben keressem a hibát?

Apache 1.3.29
php 4.3.6
mysql 4.0.18
(woody)

előre is köszi
 

április 25

Drupal install Win 2000-re

AT · 2004. Ápr. 25. (V), 14.53
Na... "harcolok" a Drupallal. :)

Linux alatt megy az istall, a windows viszont megfogott.

Ahol elakadtam: új (első!) felhasználó regisztrálása, amely tulajdonképpen az adminisztrátor lenne.

Megadja a jelszót de nem enged belépni.
(Hibaüzenet ugyan van a fejrészben: "warning: mail(): "sendmail_from" not set in php.ini or custom "From:" header missing in c:\www\30-drupal\modules\user."
Linux alatt automatikusan beléptet, mint adminisztrátor, a Win viszont nem enged be...

Vajon milyen setup lehet még szükséges?
(Ronggyá olvastam már a: http://drupal.org/book/view/264 címet, a megoldásra még nem jöttem rá.)
Van valami tipp?
Kösz'.
 

április 24

Nem megy

Anonymous · 2004. Ápr. 24. (Szo), 18.10
Lenne egy nagy gondom:
Csináltam egy egyszerű kis szkriptet:
<?php
print "valami";
?>

Elmentettem az Apache dokumentumkönyvtárába(htdocs), de mikor betöltöm, egy pillanatra felvillan a "fájl letöltése" ablak majd eltűnik és ezekután nem történik semmi.

Lécci segítsetek, még elég kezdő vagyok!
 

április 21

break :)

fchris82 · 2004. Ápr. 21. (Sze), 12.57
Sziasztok!

Volt egy fájl, ami egy változó alapján eldöntötte, hogy mit is fog csinálni. A változónak nagyon sok értéke lehetett a fájl több mint 1000 soros lett :-/ Ezt megelégelve a következőre módosítottam a dolgokat:
...
case 'vmi' : include('vmi.php'); break;
...

Ezzel most meg az a gond, hogy igen gyakran használtam a break utasítást, és az most átkerült a vmi.php-ba :| Csakhogy így meg nem tudja a szerencsétlen, hogy mire vonatkozik a break!
Hogy tudnám megoldani, hogy bármikor a beszúrt fájl végére, vagy a "fő" fájl switch utasítás végére tudjak ugrani (goto szerű utasítás nélkül)?
 

április 20

Fájlból olvasás, majd darabolás, és kiiratás

Bitman · 2004. Ápr. 20. (K), 16.06
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem/kérésem:
Szükségem lenne egy php szkriptre, nem tudom, hogy ismertek-e hasonlót, amit át lehetne alakítani, vagy újat kéne írni... Kezdő vagyok php terén, ezért ne várjátok el, hogy meg tudom csinálni a számotokra egyszerű dolgokat is.
Na szóval a szkript feladata: van egy fájl, amit be kéne olvasni, (fopen() függvény), majd a fájlban lévő választó karaktereknél (jelen esetben ÷ bár akármire cserélhető) szét kéne boncolni, majd minden egyes darab elé, és után be kéne illeszteni egy szöveget (most egy sql kérést), amiben lenne egy kis kritérium: egy értéknek minden fájl-darab után nőnie kéne eggyel, ugyanis egy viccnek a címe, amit én így képzeltem el: 1. vicc, 2. vicc...

Szóval itt egy példa:

A beolvasandó fájl tartalma:
÷
1. vicc első sora<br>
1. vicc 2. sora....
÷
2. vicc tartalma, és így tovább

A php szkripttel ezt szeretném kiiratni:

INSERT INTO nuke_jokes VALUES( 'NULL', 'Bitman', 'ieao##kukac##freemail.hu', now(), '1. vicc, '24', 'itt lenne az első vicc szövege, tehát az első szöveg a két ÷ elválasztó karakter között', '0', '0', '0', '0');

és így tovább, tehát a 1. vicc, 2. vicc.... mindig eggyel nő, a többi adat változatlan, kivéve persze a vicc szövegét, amit a fájlt szétdarabolva nyerünk ki...

Na nem tudom, hogy mennyire voltam érthető, mindenesetre előre is megköszönök mindenféle segítséget, mert az oldalam tartalmát így nagyon gyorsan tudnám növelni, és télleg nem csak egyszeri használatra kéne ez a szkript, tehát télleg nagy örömöt szereztek az elkészítésével/tanácsaitokkal...

Ja és higyjétek el, hogy próbálkoztam már, de nem nagyon jött össze a dolog már a beolvasásnál sem, mert a resource id #2-es hibát kaptam
 

PostNuke-ról Drupalra

AT · 2004. Ápr. 20. (K), 13.21
Van valami egyszerű megoldás arra, hogyan emelhető át a PostNuke-s mySQL adatbázis a Drupalba?

Ha kérhetem, akkor egy picit szájbarágósan az eljárást.
Kösz'