ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

(számomra) Cifra MySQL lekérdezés PHP-ben

Beren · 2004. Ápr. 1. (Cs), 19.28
Üdv mindenkinek!

Az egyszerűség kedvéért egy analógia: képzeljünk el egy Excel táblázatot, mondjuk 5 oszloppal és 5 sorral. Kapcsoljuk be ebben a táblázatban az AutoSzűrő funkciót minden oszlopra. Ilyenkor az AutoSzűrőben megjelenik az adott oszlop összes értéke (ha valamelyikből több van, az csak egyszer). Ha kiválasztok egy értéket egy oszlop szűrőjében, akkor a többi oszlop szűrőjében már csak azok az adatok jelennek meg, amelyek a már beállított szűrővel összhangban vannak.

Na ezt kellene nekem, aki csak tojás vagyok, megoldani egy MySQL adatbázisból PHP alapon. Odáig eljutottam, hogy minden adat megvan egy tömbben, de nem tudom, hogyan kellene szűrni a tömb értékeit a tömbben magában lévő adat alapján. Valami tipp?

online felhasználók számlálása

lamer · 2004. Ápr. 1. (Cs), 08.38
Segitseget keresek.

Szeretnem a bejelentkezett online felhasznalokat szamontartani PHP-ban...
Ha tud valaki erre megoldast kerem segitsen...

Lamer
 

március 31

Adatküldés PHP-ből wordbe

Anonymous · 2004. Már. 31. (Sze), 13.14
Szeretnék egy weboldalról adatokat feltölteni php-vel egy adott word template felhasználásával egy word dokumentumba. Lehetséges ez?
 

március 31

php_session

lacas · 2004. Már. 30. (K), 22.56
Arra lennék kiváncsi mért van az, hogy nálam a session változóknak csak a nevét menti a gépem az értékét nem. Mit kell beállítani, hogy működjön rendesen.
előre is közs
 

március 28

Session_register()

Anonymous · 2004. Már. 28. (V), 16.47
Miért nem találja egy frame-be töltött php oldal a frameet tatalmazó oldalt meghívó oldal által bejegyzett( session_register("valtozo") )
változót?
remélem érthető a kérdés :)
 

Fórum hiba

Anonymous · 2004. Már. 28. (V), 15.28
Egyáltalán nem mükszik. Parse error a 14 sorban ahol megadom a a scriptnek azt az utasítást, hogy a txt-file ba irjon. De nem mükszik
és nemtom hogy miért.
ha valaki tud segítsen én elküldöm a forráskódot
 

március 27

lekérdezés több táblából behelyettesítéssel

Anonymous · 2004. Már. 27. (Szo), 06.42
Üdv:

Van néhány táblám (ID int; tulajdonságnév varchar(xx)) formában, és van egy főtábla, amiben az egyes tulajdonságok ID-i szerepelnek.

Kérdésem a következő:
meg lehet-e oldani, hogy egy lekérdezéssel a főtábla tulajdonságszámai helyére a melléktáblákból a tulajdonságnév adatai kerüljenek vagy ezt csak úgy lehet, hogy tömbökbe lekérdezgetem a tulajdonságokat és utána abból veszegetem elő?
(pl. van egy származás nevű melléktábla, ID: 1, tulajdonság: magyar ; ID: 2, tulajdonság: svéd
és azt szeretném, hogy a főtábla összes adatának

március 25

Nyomtatobarat valtozat a cikkekhez

lamma · 2004. Már. 25. (Cs), 11.37
Sziasztok!

Nagyon tetszik az uj design, de egyvalamit hianyolok: a cikkekhez jo lenne egy "nyomtatobarat valtozat" is. En pl. jobban szeretek papiron olvasni, igy az erdekes cikkeket inkabb kinyomtatom.

L.
 

március 24

mező létrehozása - kezdő vagyok

Anonymous · 2004. Már. 24. (Sze), 19.29
adatbázist és táblát tudok létrehozni phpMyAdmin-on kívül is , de mezőt nem . lehetséges ez phpMyAdminon nélkül is , ha igen , hogyan ? Írjátok le légyszi a kódot .
Előre is köszönöm !
 

Valaki tudja hogy kell URL és Dátummentes doksit nyomtatni???

Anonymous · 2004. Már. 24. (Sze), 13.59
Szevasztok!
Hogy lehetne böngészőből úgy nyomtatni valamit hogy a lap alján és tetején ne legyen ott a url és a dátum?

HELP ME!!!