ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

április 19

Fájlfetöltés extrák

Pal_ur · 2004. Ápr. 19. (H), 16.20
Üdv,

El lehet-e érni a $_FILES tömb elemit a feltöltés közben egy másik HTML-oldalból, mondjuk pl. a $_FILES[valami][tmp_name]-t?

Köszi,
 

április 18

MySQL Password megváltoztatása

Csanyi Pal · 2004. Ápr. 18. (V), 21.59
Létrehoztam egy MySQL adatbázist, s megadtam a használati jogokat hozzá magamnak- root -ként. De nem határoztam meg jelszót az adatbázishoz. Utólag akarom ezt megtenni, a set password paranccsal. Csak az a baj, hogy nem tudom a szintaktikáját.

Van egy angol nyelvű MySQL kézikönyv, de az elég szűkszavú. 8-(
Dr. Siki Zoltán: Adatbáziskezelés és szervezés című html doksija is megvan, de abban sincs meg a set password parancs leírása.
Van-e részletesebb - magyar nyelvű MySQL leírás valahol?
 

április 17

több karakteres kiegészítés, pl 0007

hblx · 2004. Ápr. 17. (Szo), 10.03
Sziasztok!

Egyszerű képgalériához szükségem lenne, a 4 digit számsorok előállítására. Pl. 0001, 0002, 0003... (ismerős? dscn001.jpg)
Már találtam hasonló megoldást, de elég nyakatekert:

$num=1;

$digit=substr($num +10000,1);

echo $digit;

kiírja, hogy 0001.

Nincs erre valami spec PHP megfejtés?
 

április 16

Miért nem jelenik meg a mező tartalma?

lenko · 2004. Ápr. 16. (P), 10.10
A segítséget előre is köszönöm!
A forrás.

<?php

$felhasznalo="root@localhost";
$jelszo="istvanistvan";
$adatbazis="pelda";
$kapcsolat=mysql_connect("localhost",$felhasznalo,$jelszo)or die("nem oké");
if (!$kapcsolat)die("Nem lehet kapcsolódni a MySQL kiszolgálóhoz!");
{print "sikerült kapcsolódni";}
mysql_select_db($adatbazis, $kapcsolat )or die (" de nem oké");
$s="select * from tartomanyok";

$sel = mysql_query($s,$kapcsolat);
$sorok_szama=mysql_num_rows($sel);
print "Sorok száma $sorok_szama<br>\n";
while( $aRow = mysql_fetch_array( $sel ) )
{
$aFName = $aRow["nem"];
$aPos = $aRow["tartomany"];
print("$aFName, $aPos

AvantGo

poke · 2004. Ápr. 16. (P), 00.10
Kérdésem az, hogy van-e valami kezdete a palmokon, és a nagy kijelézős telefonokon való html kijelzés méretre szabásának, hogy kedvünket leljük a böngészésben, mint olyanban a mobilitás lehetőségeit kihasználva. Személy szerint a drupal emilyen támogatására gondolok, mivel a kedves weblaborfejlesztők is ezt használják, s gondolom jobban bele vannak merülva a témába.
 

április 15

sortörés ?

Anonymous · 2004. Ápr. 15. (Cs), 17.56
Helósztok !

Egy szövegdobozban beviszek egy szöveget sortörésekkel ( enterekkel ) , mysql adatbázisba mentem , itt még megvannak a sortörések , de amikor megjelenítem phpban az egész egy összefüggő szöveg , tehát eltűnnek a sortörések .
Hogy lehetne megoldani hogy amikor megnyomom az entert autómatikusan beszúrjon valamit ( /n , vagy <br> ) , hogy amikor php-ban megjelenítem az adatbázisból lekért szöveget , ugyanúgy ott legyenek a sortörések , mint amikor azt az űrlapn keresztül bevittem .
 

Csúnya webcímek szépítése mod_rewrite használatával

balatonl · 2004. Ápr. 15. (Cs), 03.08
Sziasztok!

Jelenleg dolgozom egy adatbázis hátterű oldalon, és mint az ilyenkor lenni szokott, baromi hosszú URL-ek jönnek létre, pl:

http://localhost/index2.php?option=articles&id=15

Ezt szeretném leegyszerűsíteni a következő formára:

http://localhost/articles/15

Számos helyen olvastam erről, meg is próbáltam csinálni a .htaccess fájl segítségével:

Options ExecCGI FollowSymLinks Includes MultiViews
RewriteEngine On
RewriteRule ^/articles/([0-9]+)$ /index2.php?option=articles&id=$1

Azonban kapok egy 404-es üzenetet, miszerint az oldal nem található. Az Apache error.log ezt mondja:

[Thu Apr 15 02:40:59 2004] [error] [client 127.0.0.1] File does not exist: d:/web/csillagaszattortenet.csillagaszat.hu/articles/15

(Ez a d:/web/csillagaszattortenet.csillagaszat.hu most a webrootom.)

Tehát valami oknál fogva nem hajtja végre a RewriteRule szabályt. Van valakinek ötlete, mit szúrtam el? Esetleg az Apache confignál kéne valamit jobban megnéznem?

Az érdekes egyébként, hogy ha a .htaccess fájlban elhelyezek egy

ErrorDocument 404 /error404.php

sort, az működik (tehát 404-es hiba esetén egy saját oldal tartalmát írja ki). Úgy tűnik tehát, a configolással nincs gond. Bár Apache terén még van mit fejlődnöm, így aztán ez sincs kizárva.

A javaslatokat, segítséget előre is köszi!

Laci
 

április 14

problémák a \ jellel

Anonymous · 2004. Ápr. 14. (Sze), 18.22
Helósztok !

Az lenne a problémám , hogy egy űrlapban egy hidden mezővel szeretnék elküldeni egy infót . vágólapozom a kódot :

<input type="hidden" name="modositando" value="szoveg='ssdfsdf'">

A form actionben megnevezett oldal megkapja $modositando-ként , és ha kinyomtaom egy print függvénnyel , sajnos az alábbit kapom : szoveg=\'ssdfsdf\' . Ott vannak a perjelek , így viszont már nem jó a mysql-nek . A cél az lenne , hogy tűnjenek el a perjelek , így a már mysql-nek is érthető lenne . szoveg='ssdfsdf'

Várom válaszotokat ! Kösz !
 

április 13

egy egyszerű form-os kérdés

ukmukfuk · 2004. Ápr. 13. (K), 17.07
Tudna nekem valaki segíteni?
Azt szeretném megcsinálni, hogy egy form-ot nem gombbal akarom elküldeni, hanem egy képre kattintva.
Hogy kell ilyet csinálni?
 

valami nem ok a rendszerrel

Anonymous · 2004. Ápr. 13. (K), 07.45
nekem itt mar egy napja 3 uj hozzaszolas a 17 bol
hiaba kattintottam mar mindenre, nem frissul be...