ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2004 - Fórum téma

június 25

XHTML értetlenkedés

aries · 2004. Jún. 25. (P), 10.10
Sziasztok! A http://www.mindworks.hu oldal bétáját csinálom, az oldalt bizonyos okok miatt elérhetővé kellett tenni, voltaképp félig-meddig működik, 2 észrevétel:

- nem működnek Mozilla alatt a flash alkalmazások
- a fejlécbe betesz egy 8-10 pixelnyi sort a Mozilla, ha XHTML DOCTYPE-ot kap (egyébként nem, valszeg az IE azért sem problémázik, mert mindent HTML-nek kezel le).

Mi lehet a hiba oka?
 

június 24

xhtml beágyzott (nested) list kiváltása és más apróságok

korbendallas · 2004. Jún. 24. (Cs), 19.32
Sziasztok,
1) xhtml validatorral lecsekkoltam egy általam kreált lapot kiváncsiságból és azt találtam, hogy a ul->li->ul->li típusú beágyazott listák a html4.01 óta _deprecated_ státuszban vannak
xhtml validator csekk
Mi a túróval lehetne ezt kiváltani?
Egy csomó css/html guru oldalon ezekkel trükköznek, pl egymásba ágyazott menük... nem igazán értem, hogy lesz ebből szabályos html4.01
2) szintén a validator hibalistájából találtam ki, hogy a table->form->tr->blabla sorrend sem jó, hanem a form->table->tr->blabla az igazi, ez pl hol van leírva? mert én nem találtam erről semmi érdemlegeset...
Előre is kösz:
KorbenDallas
 

június 23

project manager

sasfiok · 2004. Jún. 23. (Sze), 21.10
Nem tudtok egy olyan elérhető scriptet, amivel egy csoportos project kezelést lehetne megcsinálni, a Mantishoz hasonlót. Csak annyi kéne, hogy megadok egy munkát, amelyik programozónak van a projekthez joga, az megnézi, ír hozzá egy árat, hogy mennyiért vállalja, határidőt, mennyi idő kell hozzá, én kiosztom, hogy ki csinálja, a munka értéke összegződik, és ha eléri mondjuk a 10.000 Ft-ot, akkor fizetek.

Ha valaki már látott ilyet, vagy sec-perc alatt tud ilyet írni, az szóljon, mert munka is volna, egy portál fejlesztéshez keresek hozzáértő nem kezdő php-seket, akiknek olyan módon tudnék munkát adni, hogy "megnézzük mit kell, és megmondod mennyi".

Üdv sasfiok
 

Munkamenet kezelés

Anonymous · 2004. Jún. 23. (Sze), 16.30
A PHPs session kezelésről tudtok valamilyen jó doksit?
 

PHP4 es PHP5 egyutt egy Apache alatt

Anonymous · 2004. Jún. 23. (Sze), 15.07
Sziasztok!

Szeretnem a szerveremen ugy beallitani az Apache-ot, hogy a PHP4 es a PHP5 is menjen rajta egyszerre, azaz az xyz.hu alatt PHP4, az abc.hu alatt pedig PHP5 fusson, ugy, hogy egyik se CGI verzio legyen.

Jani
 

jelszo megjegyzesenek letiltasa bongeszokban

Anonymous · 2004. Jún. 23. (Sze), 14.25
Sziasztok!

Tudja valaki, hogyan lehetne letilteni IE6ban es a Mozillakban, hogy ne jegyezze meg a felhasznalo nevet es jelszavat?

Jani
 

Fájlméret, fájltípus ellenőrzés Javascripttel

Anonymous · 2004. Jún. 23. (Sze), 09.00
Szeretném megkérdezni, hogy Javascript-tel lehet-e olyan kódot írni, hogy a fájlfeltöltés elküldése előtt ellenőrizze a fájl méretét és típusát. Egyelőre a feldolgozó php-be írtam be az ellenőrzést, de ilyenkor hiba esetén is meg kell várni, amíg feltöltődik a fájl egy ideiglenes helyre.

Másik kérdésem,hogyan lehet a fájlfeltöltés ideje alatt, mondjuk kiíratni egy alert ablakba, hogy a feltöltés folyamatban.

Köszi
Ági
 

június 22

apatche_mod_php.uhu

Anonymous · 2004. Jún. 22. (K), 18.39
Hi all!
Nagy gonddal küzködök már 3 napja:
az isennek se akarja lefordítani a php kódokat az apache webszerverem.
felraktam a php-t és az apache_mod_php modult is,
be is konfogoltam, de úgy látszik nem jól. Már megjelenik a html fájl, de nem adja ki a php kód kimenetét és mikor megnéztem a böngészőbe a forrást, ott volt érintetlenül a kód. mit csináljak, már mindent kipróbáltam ami eszembe jutott, a mime.conf-ba v mibe is beállítottam hogy ismerje fel a .php kiterjesztést, de nem sikerült megoldani. Please Help Me! UHU 1.1 Office-om van. Jah Rastafari
 

UpDownload jogosultságok

paal · 2004. Jún. 22. (K), 16.16
Hali!

Felraktam az UpDownload modult ami működik is rendesen.
Hogy tudok olyan csoport jogosultságot megadni, hogy adott csoport csak az adott mappát tudja látni? U.ez kellene egyénire is de az előző ismeretében ez már nem lenne gond.

A jogosultság adminisztrálása oldalon a kis felugró helpben a következők szerepelnek:

[Komponens] [séma]
[UpDownload::] [::]
[UpDownload::Add] [::]
[UpDownload::Category] [Category name::Category ID]
[UpDownload::Item] [File name:Category name:File ID]

Látom, hogy (elvileg) lehet ilyeneket beállítani de hasonlót még sosem csináltam és nem jövök ré a megfelelő szintaktikára...

Kösz minden segítséget!

Üdv, Pali
 

június 19

Session file hossza

Thom · 2004. Jún. 19. (Szo), 18.41
Kérdés lenne, van-e tapasztalati érték egy session fájl maximálisan kezelhető fájlméretére?
Én egyszer teszteltem cookie fájlt, ~2,5kByte-t tudott max. kezelni Win98 rendszeren.
Mihez: egy szájton web-áruház készül. Minden boltnak saját bejelentkező processze van és önálló kosarakat használunk. A tag adatokat és a kosarak tartalmát is sessionokban tároljuk. Egyszerre fog a kliens több boltban is vásárolni így lehetséges, hogy egyes esetekben szokatlan hosszúra nőhet a session adatsor.
Köszi.

Thom
[ThomasWebMűhely] [ThomasPortál]