ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2004 - Fórum téma

december 16

XHTML vs. HTML

Cadeyrn · 2004. Dec. 16. (Cs), 13.47
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki egy rendes leírást, hogy mik változtak meg az XHTMLben a HTML 4.01-hez képest. Szeretnék átállni, de ne tudom, pontosan mik a különbségek.

Előre is köszönöm,
Cadeyrn
 

HTTP szerver által küldött kép protokoll formátuma

Popinjay · 2004. Dec. 16. (Cs), 01.11
Sziasztok!
Segítséget kérnék abban, hogy írtam egy alkalmazás részeként olyan programot(spéci szerver), mely lekezeli a HTTP kéréseket oly formában, ahogy az nekem kell, és visszaküldi amit akarok.
Egyet nem tudok megoldani, a kép kérésre a megfelelő pl.JPG,BMP,..visszaküldését,vagyis erre a korrekt választ:

GET /libr/picture/xxx.JPG HTTP/1.1
Accept *.*
Referer http://server
Accept/Langu........
....................

Aki tud segítsen, milyen formátumban, körítéssel, fejléccel, stb kell visszaküldeni a képet.Próbálkozásaim esetén a cliensen a kép mindíg üres kerettel jelenik meg.
A probléma szerver oldali.A kliens kérésére
ÉN összeállítom a választ egy programommal, ami tartalmazza természetesen azt a fejlécet, ami a MIME tipust is leírja. Elküldöm,visszaküldöm a GET kérésre a fejlécet(mikor, kitől, MIME tipus,stb..) a kliensnek:

HTTP/1.1 200 OK
Server: XXXXServer
Date: Sun, 07 Nov 2004 22:54:25 GMT
Connection: close
Content-type: image/jpeg
Content-Length: 60000
Accept-Ranges: bytes
name="/libr/picture/xxx.JPG"
binárisan a JPG file

utána a mondjuk JPG file-t binárisan. És a kliens(Explorer) oldalon nem értelmeződik, kép nem jelenik meg. Ennek a precíz protokolljára lennék kíváncsi,például mit kell a fejléc és a binárisan küldött kép közé tenni(lf,return???????stb) és a végén lezárni valamivel??????VAgy a képet kell máshogy, speciálisan küldeni???
A kliens más esetben megérti elküldött fejléceimet,HTML lapjaimat, csak a kép nem megy vissza.

Köszi
 

december 15

CSS - több stíluslap közti váltás

Anonymous · 2004. Dec. 15. (Sze), 17.09
Sziasztok!

Nemsok helyen láttam még, de nagyon jó ötletnek tartom, hogy a html-oldal változtatása nélkül több stíluslapot is hozzá lehet kapcsolni, és a felhasználó választhat köztük... (lásd pl: http://www.csszengarden.com)
Az a problémám ezzel kapcsolatban, hogy nem tudom: kell-e hozzá valami javascript, vagy más, hogy váltani lehessen köztük... Hogyan lehet kilinkelni a lapra a különböző CSS-fájlokat?

Köszi mindenkinek előre:

DeeAsh
 

ma van-e?

Cadeyrn · 2004. Dec. 15. (Sze), 16.27
Üdv!

Akadt egy érdekes problémám, miszerint egy fórumomon ( http://www.hangszercenter.hu/z.ph?l=hu&m=forum ) úgy van megoldva, hogy friss-e a legutolsó hozzászólás (értsd: volt-e ma új), hogy a bejegyzett Unix-időt leosztja 84600-al, veszi az egészrészét, ezt megteszi az éppen aktuális idővel, a kettőt összeveti és voi la.
Node az éjfél környéki bejegyzéseknél szokott probléma lenni, ugyanis az éjfél után pár perccel bejegyzett dolgok nem látszódnak mainak pár óra múlva.
Bevallom őszintén, fogalmam sincs, mi baja, de itt a kód, hátha valaki tud segíteni.

[code]
<?php
echo "<div align=\"center\"><h1>".forum."</h1><br>
<h3><a href=\"z.php?l=$lang&amp;m=forum&amp;f=uj_tema\">".uj_tema."</a></h3><br><br></div>";
echo "<div align=\"center\"><div class=\"forum\">
<div class=\"forum0head\"><strong>".maicucc."</strong></div>
<div class=\"forum1\"><strong>".temanev."</strong></div>
<div class=\"forum2\"><strong>".hozzaszolasok."</strong></div>
<div class=\"forum3\"><strong>".temaindito."</strong></div>
<div class=\"forum4\"><strong>".temadatum."</strong></div>
</div><div class=\"forumdiv\"></div>";
$lis = mysql_query ("SELECT * FROM forum_lista ORDER BY ID desc",$kapcsolat);
$lis_s = mysql_num_rows ($lis);
for($i=0;$i<$lis_s;$i++)
{
$sor = mysql_fetch_row ($lis);
$kulcs = $sor[1];
$tabla = "forum-$kulcs";
$tema = mysql_query ("SELECT * FROM `$tabla` ORDER BY ID desc",$kapcsolat);
$hozzaszolasok = mysql_num_rows ($tema);
echo "<div class=\"forum\">\n";
echo "<a class=\"forumlink\" href=\"z.php?l=$lang&amp;m=forum&amp;f=tema&amp;id=$kulcs\">\n";
$ido = time ();
$ma = (int)(($ido) / 86400);
$lista2 = mysql_query ("SELECT * FROM `$tabla` ORDER BY ID desc",$kapcsolat);
$szam = mysql_num_rows ($lista2);
$valami = mysql_fetch_row ($lista2);
$dat2 = date("Y. m. d. H:i", $valami[2]);
$bejegynap = (int) ($valami[2] / 86400);
if ($bejegynap == $ma )
{
echo "<span class=\"forum0\">!</span>\n";

december 14

december 14

text-transform

Török Gábor · 2004. Dec. 13. (H), 22.13
Kedves tanult barátim segítségét szeretném kérni. Adott az alábbi CSS kódszelet:

p:first-letter {
    text-transform: uppercase;
}
Valamint egy paragrafus:

<p>lorem ipsum.</p>
A kérdésem, hogy kell a paragrafus ölelte karaktercsoportnak megjelennie? IE/Opera/Gecko/Safari alatt megjelenik egyféleképpen, úgy ahogy azt én is vártam volna, de Konqueror alatt egész érdekes jelenség mutatkozik meg. Pedig az is KHTML, Safari viszont alatt jó.

A böngészőkben túlnyomó részt nagy L betűvel jelenik meg a mondat, míg Konqueror alatt ismétlődik a teljes szöveg, először csupa nagybetűvel, majd kisbetűkkel is a képernyőre kerül. Konqeuror vagy coder bug? Ha előbbi, akkor lesz egy firefoxos észrevételem is.

Élőben itt megtekinthető: http://slink.lxp.hu/first.html
 

UTF-8 komvertálása ISO 8859-2-be

fERI · 2004. Dec. 13. (H), 14.30
Sziasztok!

A következő lenne a problémám:
Van egy előre elkészített oldal, amin egy Office 2003 szövegszerkesztő
van elkészítve JavaScript, illetve DHTML segítségével. Az adott
oldalnak a feladata, hogy szerkesszen egy HTML kódot a felhasználó
részére. Az oldal a küdot feldolgozásra egy PHP-nak POST-olja, ami
UTF-8-ban kapja meg az anyagot. Nekem viszont ISO 8859-2 kódolásra
lenne szükségem, mert mindenem ebben van. Találtam függvényt, ami ISO
8859-1-be átkonvertálja az anyagot, de a hosszú ékezetes karakterekkel
problémáim vannak. Az állomnybaírása az az fwrite függvénnyel
dolgozik.

Van e valakinek ötlete arra, hogy egy magkapott (POST) anyagot hogy
lehet UTF-8-ből ISO 8859-2-be átkonvertálni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

Feri
 

december 12

Invalidsag,nade ennyire?

Hegi · 2004. Dec. 12. (V), 19.31
Megneztem axelero uj oldalat az Axer.hu-t,mer olvastam rola es kivancsisagomban beleneztem a forraskodba,hatha az index.hu-hoz hasonlo meglepetest talalok benne,de sajnos pont az ellenkezoje fogadott.A validator HTML 4.01 eseten 93 hibat dobott ki,ugyanis meg DOCTYPE deklaracio sem talalhato meg az oldalon.Nektek mi a velemenyetek errol hogy az Axelero(es ugyebar az Origo) oldalain ennyire nem veszik figyelembe a validsagot?
 

php+mysql+kepfeltoltes

Anonymous · 2004. Dec. 12. (V), 13.49
Sziasztok !

Szerentek kepet feltolteni php bol mysqlbe. ott csak a file nevet tarolni. Sajnos elakadtam. Megvan a formom, minden adatot be tudok vinni az adatbazisba, kiveltel a kepet. Hogyan toltodjon fel a kep ill. hogyan taroljam annak a nevet?

Elore is koszonom a segitsegeteket!

Tamas
 

MySql Segitseg Kerese

Anonymous · 2004. Dec. 12. (V), 01.54
Sziasztok !

Egy segitseget szeretnek kerni toletek. Van nekem egy adatbazisom, amiben szep adatmennyiseget tarolok. Szeretnek egy lekerdezest csinalni, ami az adott emberek nemzetisegerol szolna a kovetkezo szerint.
van mondjuk 3 ember az USA bol, 2 Angliabol, 12 olaszorszagbol. Ha siman megcsinalom a query-t meg a while-os kirajzoltatast, szepen kiirjak mind a 3+2+12 orszagot egyesevel. en azt szeretnem elerni, hogy irja ki hogy USA (3), Anglia (2) ill olaszorszag(12)

nagyon regota szenvedek ezzel, de nem jutottam semmire.

Varom a valaszotokat

elore is koszonom, sziasztok
Tamas