ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2004 - Fórum téma

december 21

Teljesen kezdő szinten!

Anonymous · 2004. Dec. 21. (K), 14.14
Hello emberek!Azért hoztam ezt a témát létre hogy itt kérdezhessek az oksoktól mert eddig a net túl oldalán ültem csak!Most szeretném megtanulni a "sötét" oldal rejtelmeit!Teljesen süttő agyú vagyok még ehhez tehát szívesen várom hogy: mondjuk egy win xp-re mit kell felrakni?honnan?hogyan?mit olvassak,nézzek meg ehhez és egyéb ilyen dolgokat!Tehát bombázzatok!Jah és az Xp csak egy felvetés amúgy ti hogy kezdtétek ezt az egész PHP dolgot?!
 

december 20

LOGIN+PW - ADD USER for ADMIN

Anonymous · 2004. Dec. 19. (V), 23.16
hi!kaphatnék egy olyan forráskódot!
hogy van a lap http://lap.hu/vip.php
ott lenne egy login belépő ami mindig ugyan arra a helyre megy pl. viplogin.php
user + password kell! azt hogy "mindig ugyanoda megy" azt ugy értem hogy az admin/vip.php ból hozzálehessen adni USER+PASSWORDot! minden user+password egy helyre mutasson!
a viplogin.php ha beírják akkor írjon ki valami szöveget ( majd én átírom)
és csak ugy lehessen belépni ha van user+pass szóval hivatkozzon a vip.phpra és ha nem látja,hogy valaki beirt volna logint meg passot irja ki a hibaüzenetet - remélem értitek -
valamint az admin/vip.php is legyen ellátva egy belépőrendszerrel amihez csak password kelljen! admin/vipadmin.php hoz menjen ha helyes a pass ha nem akkor írjon ki valamit amit majd átírok és ezt se lehessen ugy megjelniteni ha beirom hogy http://lap.hu/admin/vipadmin.php
- remélem értitek
- szép kis regény
- remélem egy kedves ember megírja és ad egy forráskódot!
- nagyon fontos lenne! nem sűrgös csak fontos
előre is thx
 

RSS készítése és frissítése

Cadeyrn · 2004. Dec. 19. (V), 18.19
Üdv Mindenkinek!

Teljesen kezdő vagyok RSSben, tehát ha hülyeségeket kérdezek, légyszives ne haragudjatok.

A probléma lényege, hogy nem értem teljesen, milyen rendszerességgel frissülnek az xml-ek az rss-hez. Úgy értem, hogy korlátozott-e a fent levő hírek száma, van-e bevett szokás, meddig visszamenőleg érdemes fenthagyni valamit, stb.

Várom a válaszokat,
Cadeyrn
 

Blogmark RSS-ben

Jano · 2004. Dec. 19. (V), 15.19
Beallitottam Thunderbird ala RSS fiokot es persze Weblabor RSS-et is felvettem.

Nekem kicsit lasabb netem van igy azt az opciot valasztottam, hogy a Feed szoveget mutassa, ne az oldalt ha van ilyen mert az egybol megjelenik mig az oldalnak be kell toltodnie. Viszont a kezeles nem egyseges mert pl Blogmarkoknal csak a szoveg jelenik meg.

Sajnos igy pont szerencsetlen a dolog.

1. Lehetne a tobbi tartalomnal is 1-2 soros szoveg a Feed-ben egy tovabb linkel? Igy az alapjan el tudom donetni erdekel-e, vagy mar lattam, stb

2. Blogmarkoknal a Blogmark linkje, vagy ha szamolni akarjatok akkor egy atiranyitasos link szerepeljen.

Koszi!

Egyebkent koveto, meg RSS, nagyon el vagyunk kenyeztetve :)
 

Nem tudom felrakni a fórumomba a emotikonokat

gxadmin · 2004. Dec. 19. (V), 12.52
Segítsetek hogyan exportálni phpbb-s fórumba emotikonokat?
 

december 18

News - Minden Extrával

Anonymous · 2004. Dec. 18. (Szo), 18.07
Hi!
Én egy pont ugyan ilyet szeretnék:
http://www.playware.hu/index.php?page=cikk&id=447
Szóval az a lényeg,hogy adminba beírnám,hogy Negatívum: (pl. szar) és akkor az jelenne meg!
Egy komplet forráskódot kérek ha lehetséges
bevezető szöveggel ami a főoldalon van és ha tovább gombot nyomunk akkor bejön a hozzászólás,negatívum,pozitivum,infó stb :)
előre is kösz!
 

december 17

SAP + online bolt

Anonymous · 2004. Dec. 17. (P), 20.19
Sziasztok!

Indítanék egy online boltot. A rendeléseket feladók egy része SAP-t használ a gazdasági folyamatai során. Jó volna a boltban leadott rendeléseket összekapcsolni a megrendelő SAP rendszerével.

Egyelőre csak gondolkodom a dolgon, szeretném tudni, hogy más valaki az itteni közösségből csinált-e már ilyet, illetve szerintetek mennyibe kerülhet a kialakítása.

P
 

Thunderbirdben szemét szűrése

Jano · 2004. Dec. 17. (P), 11.13
Thunderbird nagyon okosan szuri a levelszemetet. Mostmar tanult annyit, hogy elmerem rejteni a szemetnek itelt dolgokat az alap bejovo uzenetek kozul. (Nezet: Nem szemet.)

A problema az, hogy oldalt a konyvtar strukturaban az uj uzenet szamlalo termeszetesen a szemetkent jelolt uzeneteket is szamolja. Igy olvasatlan uzenetet jelez.

Probaltam szurokkel atrakni masik mappaba a szemetkent megjelolt leveleket, de a szuresi feltetetelek kozott nem talaltam ilyet.

Kerdes, hogy hogy tudnek egy ilyen szurot megis beallitani? Vagy ki hogy kezeli a szemetkent jelolt dolait?
 

strip_tags függvény

Cadeyrn · 2004. Dec. 17. (P), 11.02
Üdv!

Elakadtam: nem jöttem rá, hogyan kell a strip_tags függvénynek felsorolni a kivételeket. A dokumentációban is csak egy tagot sorol fel, nekem pedig egy fórum scripthez kellene <b></b><i></i><u></u> és <br> tag...
Valaki tud segíteni?
 

december 16

Elflejtett jelszó rendszer létrehozása

Anonymous · 2004. Dec. 16. (Cs), 15.14
Udv Mindenkinek,

olyan kerdesem lenne, milyen modon induljak el egy olyan jelszoemlekezteto rendszer feljeszteseben, amit PHP-vel kellene megoldanom?

Sajnos a HotScripts.com-on és a Google-ban kapott tutorialok eleg gyengek...

vmi jo otlet kellene!

1. Hogyan taroljam el
2. Hogyan tudom visszafejteni
3. Kelloen biztonsagos legyen (jo ez nem konkret, de fontos lehet)

Udv
Sanyi
xo3_delphi##kukac##freemail.hu