ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 16, 2004 - Fórum téma

Elflejtett jelszó rendszer létrehozása

Anonymous · 2004. Dec. 16. (Cs), 15.14
Udv Mindenkinek,

olyan kerdesem lenne, milyen modon induljak el egy olyan jelszoemlekezteto rendszer feljeszteseben, amit PHP-vel kellene megoldanom?

Sajnos a HotScripts.com-on és a Google-ban kapott tutorialok eleg gyengek...

vmi jo otlet kellene!

1. Hogyan taroljam el
2. Hogyan tudom visszafejteni
3. Kelloen biztonsagos legyen (jo ez nem konkret, de fontos lehet)

Udv
Sanyi
xo3_delphi##kukac##freemail.hu
 

XHTML vs. HTML

Cadeyrn · 2004. Dec. 16. (Cs), 13.47
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki egy rendes leírást, hogy mik változtak meg az XHTMLben a HTML 4.01-hez képest. Szeretnék átállni, de ne tudom, pontosan mik a különbségek.

Előre is köszönöm,
Cadeyrn
 

HTTP szerver által küldött kép protokoll formátuma

Popinjay · 2004. Dec. 16. (Cs), 01.11
Sziasztok!
Segítséget kérnék abban, hogy írtam egy alkalmazás részeként olyan programot(spéci szerver), mely lekezeli a HTTP kéréseket oly formában, ahogy az nekem kell, és visszaküldi amit akarok.
Egyet nem tudok megoldani, a kép kérésre a megfelelő pl.JPG,BMP,..visszaküldését,vagyis erre a korrekt választ:

GET /libr/picture/xxx.JPG HTTP/1.1
Accept *.*
Referer http://server
Accept/Langu........
....................

Aki tud segítsen, milyen formátumban, körítéssel, fejléccel, stb kell visszaküldeni a képet.Próbálkozásaim esetén a cliensen a kép mindíg üres kerettel jelenik meg.
A probléma szerver oldali.A kliens kérésére
ÉN összeállítom a választ egy programommal, ami tartalmazza természetesen azt a fejlécet, ami a MIME tipust is leírja. Elküldöm,visszaküldöm a GET kérésre a fejlécet(mikor, kitől, MIME tipus,stb..) a kliensnek:

HTTP/1.1 200 OK
Server: XXXXServer
Date: Sun, 07 Nov 2004 22:54:25 GMT
Connection: close
Content-type: image/jpeg
Content-Length: 60000
Accept-Ranges: bytes
name="/libr/picture/xxx.JPG"
binárisan a JPG file

utána a mondjuk JPG file-t binárisan. És a kliens(Explorer) oldalon nem értelmeződik, kép nem jelenik meg. Ennek a precíz protokolljára lennék kíváncsi,például mit kell a fejléc és a binárisan küldött kép közé tenni(lf,return???????stb) és a végén lezárni valamivel??????VAgy a képet kell máshogy, speciálisan küldeni???
A kliens más esetben megérti elküldött fejléceimet,HTML lapjaimat, csak a kép nem megy vissza.

Köszi