ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 6, 2004 - Fórum téma

Szkript hívás fejléccel

Agi · 2004. Dec. 6. (H), 23.21
Meg tudja valaki mondani nekem, mit jelent pontosan a szkript hívás fejléccel. Egy mikrofizetéses rendszert kellene beillesztenem egy weboldalra, de még soha nem csináltam ilyet.
A szkripteket értem, de az autentikációhoz tartozó fejlécet valahogy nem tudom összehozni.
A következő sort írták: A szkripteket az alábbi fejlécekkel kellene hívni:

GET http://....
HTTP/1.0
Host: ...
Accept: text/html
Authorization: Basic ...
/Az authentikációs kód előállítása:
base64_encode("XXXX:yyy")

Utána néztem, nagyjából tudom mit jelentenek ezek a fejlécek, csak éppen azt nem találtam meg, hogyan kell ezeket beilleszteni a weblapra. Próbáltam a phps header()-t, de valahogy nem jött be. Tudna valaki tanácsot adni ebben?
 

Nem mukodik az asszociativ tomb ugy ahogy kellene

Anonymous · 2004. Dec. 6. (H), 21.12
Tok erdekes dolog fogadott ma.
Nem mukodik asszociativ tombnel a => valo ertekadas csak a sima = jellel.
Egyszeruen hihetetlen.
 

flash blokk létrehozás + dátum és névnap

keri · 2004. Dec. 6. (H), 17.31
Sziasztok!

Hogy tudok egy flasht egy blokkban rendesen megjeleníteni?
+ olyan dátum és névnap cucc kéne mint a php-nuke oldalán is van.
sehogy sem tudom megcsinálni. Esetleg tud valaki segíteni?
Előre is köszi!

Keri
 

Segítség!

Anonymous · 2004. Dec. 6. (H), 17.17
Köszi a naptár tippet.
Az adatbázisos szerintem jobb megolgás, csak azt nem tudom, hogy az aktuális napot hogyan jelenítem meg belőle. Mint írtam elég kezdő vagyok. Csatlakoztam az adatbázishoz és lekértem egy selectel az összes sort. De hogyan tudom csak a mostani napra vonatkozót lekérni.
Ez egy kicsit bonyi nekem.

+ olyan névnap+időre gondoltam ami pl a php-nuke oldalán található!

Valaki légyszíí segítsen...addig is bújom a manuálokat!

Köszike!
 

Flash blokk létrehozás+ névnap

Anonymous · 2004. Dec. 6. (H), 11.59
Sziasztok!

Az a problémám, hogy egy kemény hibaüzenettel díjjjjjjaazzzza a drupal, ha egy flasht próbálok egy blokkba létrehozni. Nyílván valami kódhiba,...esetleg van valakinek egy jó ötlete a megvalósításhoz? Illetve itt kérdezném meg, hogy hol tudok olyan php-t csinálni ami kiírja az aktuális dátumot és névnapot? Le lehet szedni valahonnan?
Javában van ilyenem, de erre is hibával reagál. Egyszerűen kíírja a teljes kódot. Szóval mély zavar az agyban...kissé kezdő volnék.

Előre is köszi!
 

Beléptetés ellenőrző kóddal

Anonymous · 2004. Dec. 6. (H), 00.58
Sziasztok.
CMS rendszer beléptető funkciójához készülök kiegészítő biztonsági opcióként ellenőrző kód kérést írni. A cél az illegális belépés megnehezítése robotot, vagy más módszert használó rosszarcúak ellen. A működés lényege, hogy minden oldal generálásakor leteszek sessionban egy random számot, amit elküldök a böngészőnek is. Az visszaküldött formnak az előző oldal ellenőrző kódját kell tartalmaznia, hogy érvényes legyen a belépési kérés.
Hasonlóra gondolok, mint pl. a php-nuke rendszerben van - ott egy böngészőben megjelenő kép tartalmaz egy számot, amit be kell írni a belépő űrlapon. Én azt találtam ki, hogy egy rutin szövegessé alakítja a random számot:
345 == háromszáznegyvenöt
Szövegesen írom ki és számjegyekkel kell visszaküldeni az űrlapban. Erre csaktán nem képes egy robot...
Előnye: 1. hordozható a kód, olyan helyen is működik, ahol nincs PHP GD könyvtár. 2. "korlátozott képességű-barát" megoldás, azaz pl. vakok felolvasó böngije is tudja kezelni (ez az új trendi, hogy erre is illik figyelni)
Hátránya: a nyelvi változatokhoz külön szöveges átalakítás kell.
(Ez mellett vannak más biztonsági opciók is pl. figyelem a referer-t.)

Kérdés: Vannak-e tapasztalatok hasonló bizonsági megoldásokról, mik a lehetséges buktatók, további szempontok, előnyök-hátrányok?

Üdv: Thom