Teljesen kezdő szinten!
Hello emberek!Azért hoztam ezt a témát létre hogy itt kérdezhessek az oksoktól mert eddig a net túl oldalán ültem csak!Most szeretném megtanulni a "sötét" oldal rejtelmeit!Teljesen süttő agyú vagyok még ehhez tehát szívesen várom hogy: mondjuk egy win xp-re mit kell felrakni?honnan?hogyan?mit olvassak,nézzek meg ehhez és egyéb ilyen dolgokat!Tehát bombázzatok!Jah és az Xp csak egy felvetés amúgy ti hogy kezdtétek ezt az egész PHP dolgot?!
■
Re:Teljesen kezdo szinten!
//Hegi
Köszi szépen!Elmondanád ne
Na szal....
//Hegi
Fejlesztői környezet
Először érdemes létrehoznod a gépeden egy olyan környezetet, mint amilyen majd az "internet" lesz. Ezt hívják - most webdeveloper szemszögből - fejlesztői környezetnek.
A leendő honlapod tartalmát egy webszerver fogja kiszolgálni, erre pl. az Apache kiváló.
Ahhoz, hogy általad PHP-ban írt programokat tudj futtatni, kell a PHP interpreter is.
Ha szeretnél majd komolyabb dolgokat is alkotni, esetleg nem árthat egy olyan tartalomtároló rendszer sem, mint egy adatbázis, erre legtöbbször a MySQL megfelel.
Itt, a Weblaboron részletesen leírják ezek telepítését:
Apache és PHP telepítése
MySQL 4 és 4.1 telepítése
Ha ezzel megvagy, készen állsz a világmegváltásra. :)
Érdemes elolvasni a PHP kézikönyvét, mely elérhető a http://hu.php.net/manual/hu/ címen (többé-kevésbé magyarul). Ebből megismerheted a nyelv elemeit, "nyelvtanát", használatának kisebb-nagyobb fortélyait. Szerintem ebből már el lehet indulni, de ha mégsem sikerülne, tényleg érdemes beszerezned egy PHP-val foglalkozó könyvet, mely az alapoktól végigvezet. Ha erre esetleg nincs pénzed, az interneten számtalan tutorialt találhatsz, ezeknél egy dolgot érdemes figyelni: ha a tutorialban $_POST, $_GET, $_REQUEST, vagy hasonló nevű változókat látsz, akkor nagy baj nem lehet, ha nem, akkor érdemes megnézni, hogy hányas PHP verzióra írták a programot, illetve a register_globals PHP beállítás OFF-on van-e a példák szerint (ha ezt említik; ha nem, akkor próbálj meg PHP 4.1-nél későbbi változatra írt példákat keresni). Ez azért fontos, mert ezeknek az úgynevezett globális változóknak a kezelése az idők folyamán változott, s most már "normálisan" a PHP-t register_globals = Off beállítással futtatják, ami annyit tesz, hogy a scriptednek átadott változók (például amelyeket űrlapból kapsz) nem definiálódnak automatikusan saját nevükkel, hanem az átadás metódusától függően tömbökben (pl. $_GET[], $_POST[], stb...) jelennek meg.
E bejegyzésben találhattál pár ismeretlen kifejezést, próbáld meg kisilabizálni őket a kézikönyv alapján - ez is egy jó gyakorlás lesz, ismerkedés a manual használatával.
Azonnal azért ne várj komplex programokat. Kezdőként kelleni fog pár nap, mire hozzászoksz a nyelvhez, s utána is még hosszú-hosszú hónapok kellenek ahhoz, hogy megismerd a fortélyokat.
Azután is érdemes majd követni a világ eseményeit, erre (is) egyébként kiváló a Weblabor.
Xampp
Üdv!
Re: Miért nem Xampp?
Egyrészt ha valaki a "hagyományos" módon hozza létre a fejlesztőkörnyezetet, akkor legalább valami halvány elképzelése lesz arról, mi is történik, mi miért van.
Másrészt a különálló elemek működésére, egymásra hatására a fejlesztők tulajdonképp garanciát vállalnak (apache szerveren a PHP5.x és a MySQL 4.x így meg így fog működni), míg egy ilyen mindentbele dolognál mégha frissítik is, az vagy úgy fog működni, vagy nem (messze kevesebb tesztelés van).
Harmadrészt személyes rossz tapasztalataim is voltak: kíváncsiságból feltettem én is bő három éve egy hasonló rendszert, de a meglévő PHP 4.1, MySQL 3.22 mellé. Na most nemrégiben igyekeztem rendet tenni a gépemen uralkodó kuplerájban :), és persze ráakadtam pár dologra, aminek az említett egybecucc eltávolításakor el kellett volna tűnnie. A registry bejegyzésektől kezdve állományokon át volt minden izgalmas dolog, úgyhogy neki is álltam visszafejteni a szálakat. Hiba volt.
Először csak az volt a válasz, hogy a PHP a session állományokat nem tudja írni, mert nem léteznek. Aztán már be se fordította a scripteket...
Röviden: most veszek DVD írót, hogy archiváljam a cuccaim, mert szeretnék egy formattálást. ^^
Még valami a fejlesztőkörnyezethez: PHP Designer 2005. Delphiben írt, gyors PHP editor, már most igen gazdag "feature list"-tel.
Dualon
Najo,ez flame volt,bocsi!!!!:)
//Hegi
Dede! :)
Xampp
//Hegi
Miért nem xampp
Üdv!
PHP Expert Editor?
Miért, az milyen? :)
zend rulz
Ha szószerint kell érteni: láttár már zend editort?
Maat
Zend editor
Kösz!
Monti: Na hali, a register_gl