ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2013 - Fórum téma

január 10

jelszó titkosítás

szobek · 2013. Jan. 10. (Cs), 11.36
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a weblapon amit csinálok, szeretném a jelszavakat kódolva tárolni. Viszont az md5() és sha1() eléggé elavult és simán visszafejthető.
Kitaláltam valamit és a véleményeteket kérném:
		
function pass_sajat($post_pass) {
			$mirol = array('A','B','C','D','E','F','G','H','I','J','K','L','M','N','O','P','Q','R','S','T','U','V','W','X','Y','Z','a','b','c','d','e','f','g','h','i','j','k','l','m','n','o','p','q','r','s','t','u','v','w','x','y','z','0','1','2','3','4','5','6','7','8','9');
			$mire = array('1','27','39','41','84','22','19','85','4','7','21','85','54','39','87','10','60','94','8','11','73','57','79','29','39','45','19','33','74','62','50','12','82','32','77','5','80','66','3','82','43','18','31','40','15','59','20','28','93','81','52','8','5','7','2','1','4','8','3','6','0','9');
			$pass_new = str_replace($mirol, $mire, $post_pass);
			return md5($pass_new);
		}
A postolt jelszót amit leellenőriztem, hogy csak angol ABC kis és nagybetűk illetve számok lehetnek, beküldöm ebbe a kódba és az így készült kódot tárolom és ellenőrzöm. Ennek van értelme vagy felesleges programlassítás?


A válaszotokat előre is köszönöm!

Norbi
 

Div frissítése

drext0r · 2013. Jan. 10. (Cs), 04.53
Van egy div-em és azt szeretném ha automatikusan az oldal teljes újratöltése nélkül frissülne szoval így működnie kéne a dolognak nem ?

 $.get("fr.php", function(data){
  $("#t").html(data);
  });
Mert így simán nem csinál semmit viszont ha belerakom egy függvénybe és onClick-el meghívom akkor már rögtön működik szal nemértem...
 

Rewriterule htaccess

zepic · 2013. Jan. 10. (Cs), 01.50
Sziasztok!

Van egy jól működő rewrite szabályom ezt kéne kibővíteni ami nem nagyon sikerült :)

Arról van szó hogy van egy portál közös motorral 3 site

oldal.hu/site1
oldal.hu/site2
oldal.hu/site3

A htaccesem most igy néz ki, mindhárom sitehoz tartozik egy rewriterule, lehet ezt is lehetne egyszerűbben:

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^(/site1/images|/site1/userfiles)(.*)$
RewriteRule ^site1(.*\.(htm|html|php|jpg|png|css|js|swf|gif|ico)).* /$1?siteid=site1&%{QUERY_STRING} [L]

tehát ha oldal.hu/site1/teszt/teszt.php irjuk be a böngészőbe valójában az oldal.hu/teszt/teszt.php nyilik megy siteid=site1 paraméterrel. Az images, userfiles könyvtárak pedig a kivételek.

Na most ezt kéne kibővíteni még egy szinttel, h mindegyik sitenak lehet még 2-3 aloldala, tehát:

oldal.hu/site1/alsite1/teszt/teszt.php esetén:

oldal.hu/teszt/teszt.php nyilik megy siteid=site1 alsiteid=alsite1 paraméterrel. A kivételek itt is uazok.
 

január 9

include-olt fájlban lévő képek megjelenítése

istvan13 · 2013. Jan. 9. (Sze), 19.22
Sziasztok!

Van egy index.php fájl, amelyben van egy include 'lista.php' rész. Mindkét fájl a gyökérkönyvtárban van.
A lista.php egy mysql-ből beolvasott, képekre mutató (http-vel kezdődő) hivatkozásokat tartalmaz. Amikor megnyitom az index.php-t és az ugye betölti a lista.php-t, akkor a képek nem jelennek meg, pedig a hivatkozások jók.
Ha behozom ugyanazt a képet tartalmazó oldalt, ahonnan be kellene töltenie magát a képet, akkor frissítés után már az én oldalamon is megjelenik a kép.

A kérdésem:
Hogyan tudom az include-olt lista.php fájl tartalmát "aktívvá" tenni, hogy betöltse a képeket arról a címről, amire hivatkozik?

Előre is köszi a segítséget.
 

SSH2 Csatlakozás PHP-val biztonságosan

bonbence · 2013. Jan. 9. (Sze), 18.39
Sziasztok!

SSh2re szeretnék phpval biztonságosan csatlakozni mutatom is lentebb mire gondoltam.

Eddig így csatiztam:
$connect=ssh2_connect("ip",22);
ssh2_auth_password($connect,"username","password");

Ugye itt nincs titkosítva se a user se a pass szóval akinek már a php vagy csak egy kis rés van és megvan az már turkálhat.Valami hasonlót szeretnék:

$user="md5kód";
$pass="md5kór";
$connect=ssh2_connect("ip",22);
ssh2_auth_password($connect,md5($user),md5($pass) );

De ez az md5 szerű nem működik talán az ssh nem tudja visszakódolni az md5őt?
Kérlek segítsetek.
Köszönőm
 

Agyhullám php-mysql

GreenEar · 2013. Jan. 9. (Sze), 11.23
Sziasztok!

Nemrég kezdtem el phpt-és mysql dolgokat tanulni, a könyv ami a kezembe akadt az az agyhullám php-mysql. Egész jól haladok a tanulásban, viszont az egyik leckénél elakadtam, nem tudok tovább menni. Ebben kérném a segítségeteket kérni!

A gond: képfeltöltő űrlap készítés. A tanulási módszerem, hogy letöltöm a weblapjukról a kész kód csomagot, azután lépésről lépésre módosítom amit a könyv ír, amikor kész van akkor megpróbálom egyedül is megcsinálni. Ennél a leckénél elakadtam.
a kód itt található:
http://www.headfirstlabs.com/books/hfphp/
a letölthető leckéknél a hatodik mappa.
Letöltöttem, a kapcsolódási adatokat a mysql-hez beírtam, mást nem láttam át hogy mit kellene módosítanom. Valószínű ezért van az hogy amikor képet szeretnék feltölteni akkor kiírja hogy mik lehetnek a kép adatai ( jpeg stb,) továbbá hogy nem lehet nagyobb mint 32 Kb-t de a kép megfelel ezeknek a kritériumoknak. A folyamatot átlátom, az űrlap feltölti a kép nevét a mysql-be, magát a képet pedig az ideiglenes mappába, majd átmozgató paranccsal átrakja a php a képet egy olyan mappába amit a mysql elér és kirakja a megadott oldalra. Próbáltam körbejárni a témát a neten, de az ő oldalukon csak nem találtam megoldást erre a könyvből pedig nem jöttem rá mi a gubanc. Megpróbáltam a könyv alapján a nulláról felépíteni a dolgot, sikerült is eljutnom odáig hogy a kép nevét feltölti mysql-be, de magát a képet nem találom az ideiglenes mappában, valószínű nincs is benne, mert nem tudja átmozgatni, nem rakja ki vissza az oldalra. Csak a nevét tárolja. Ha pedig megadom neki hogy feltöltésnél kérje a kép típusát és méretét is, akkor utána már a neve sem kerül be mysql-be, csak hibaüzenetet ír ki. Gondoltam arra hogy az ideiglenes mappával van valami gubanc, de ezt sajnos nem látom át. Ha valaki tudna egy kis fényt gyújtani a sötétségben légyszi írjon, megtanulni szeretném, így ha elbambáztam valamit nyugodtan csesszetek le, a negatív kritika építőleg hat.

január 8

Hiba üzenet

drext0r · 2013. Jan. 8. (K), 16.38
Uncaught ReferenceError: torol is not defined

Állandoan ezt a hibaüzenetet kapom és nemtudom, hogy mit kéne már csinálnom.

Php-val generálok több ilyen linket is : <a href="#" onClick="torol('.$tomb['id'].');">Törlés </a>

Majd ennek a scriptnek elkéne végezni a feladatot de állandóan csak a fenti hibaüzenetet kapom...

JS:
<script type="text/javascript">
$(document).ready(function () {

function torol(link) {

 $.get("kepkezeles.php?deleteID=" + link,function(data,status){
    if(status == "succes")
	{
	alert('A képet sikeresen töröltük !');
	}
	
  });
  
  }



});
</script>
 

jQuery drag & drop + clone

KapulaGábor · 2013. Jan. 8. (K), 14.44
Olyan oldalt készítek, ahol különböző méretű DIV-eket lehet a képernyőn tologatni - egérrel húzogatni és variálni, cserélgetni az elhelyezkedésüket. Ez lenne a drag&drop + clone.

Amit eddig összehoztam működik és egész jó. Hozzáteszem, nem vagyok programozó, nem értem a javascript utasításokat, funkciókat, satöbbi - én csak a HTML-t és a CSS-t vágom. Úgy valósítottam meg az aktuális állapotot, hogy olvastam a jQuery specifikációt és tanulmányoztam a hivatalos demók forráskódját - ezekből kombináltam ki, hogy merre van az előre. De elakadtam, mert most már úgyhiszem, kombinálni kellene az utasításokat.

Amit nem sikerült magvalósítanom s amihez segítséget szeretnék kérni a következő:
- amikor egy dragged elemet újra mozgatni kezdünk, akkor is jelenjen meg a droppable container hover állapota
- kellene egy törlés gomb arra az esetre, hogy ha egy dragged elemet szeretnék eltávolítani
- amikor egy kiválasztott elemet drag&drop beejtünk, az 1px elmozdulással kerül a containerbe - ez nem kellene, zavaró, mert utána minden elemet egyesével a helyére kell igazgatni
- a beejtett elemek egymás alá kerülnek, akár a képernyőből is kifutva. Ehelyett jó lenne az, ha oda kerülnének, ahol elengedjük őket
- szeretném, ha a dragged elemek nem csak a container-hez tapadnának, hanem egymáshoz is

A doctype HTML5, forráskódja így néz ki:
[colorer=html]
<div class="col-1"> <!-- ezek a draggable elemek -->
<div class="mozgat f-szurke f75x30"><p>F 75x30</p></div>
<div class="mozgat f-szurke f75x45"><p>F 75x45</p></div>
</div>

<p class="clr">&nbsp;</p>

Commit utólagos módosítása?

T.G · 2013. Jan. 8. (K), 09.26
Sziasztok, a Git-ben megoldható az, hogy utólag rendezgessem a commit-jaimat?

Most nem arra gondolok, hogy az utolsó commit-omhoz rendelek hozzá újabb módosításokat (amend commit), hanem több, régebbi commit-ot utólag úgy összevonni/átnevezni, hogy a későbbiek ne változzanak?

(a cél az lenne, hogy mielőtt beteszem a közösbe, azelőtt kicsit rendet raknék magamnál)
 

január 7

DBDesigner 4

kea · 2013. Jan. 7. (H), 16.14
Van-e tudomásotok arról, hogy klasszikus darabjegyzéket hogyan lehet tervezni a DBDesigner 4-gyel (ha lehet egyáltalán), kérdezném áldott, békés, boldog új esztendőt kívánva kérdezem.

Ami valahogy így nézne ki (MySQL):

CREATE TABLE `RESZEGYSEG` (
  `ReszegysegID` bigint(8) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `Megnevezes` varchar(64) DEFAULT NULL,
  PRIMARY KEY (`ReszegysegID`)
) ENGINE=InnoDB;

CREATE TABLE `DARABJEGYZEK` (
  `TartalmazoID` bigint(8) unsigned NOT NULL,
  `TartalmazottID` bigint(8) unsigned NOT NULL,
  `Mennyi` int(11) DEFAULT NULL,
  PRIMARY KEY (`TartalmazoID`,`TartalmazottID`),
  KEY `DARABJEGYZEK_ibfk_2` (`TartalmazottID`),
  CONSTRAINT `DARABJEGYZEK_ibfk_2` FOREIGN KEY (`TartalmazottID`)
                        REFERENCES `RESZEGYSEG` (`ReszegysegID`),
  CONSTRAINT `DARABJEGYZEK_ibfk_1` FOREIGN KEY (`TartalmazoID`)
                         REFERENCES `RESZEGYSEG` (`ReszegysegID`)
) ENGINE=InnoDB;


Vizuálisan két darab 1:N (opci) tyúkláb a két tábla között.

Köszönettel:
KEA.