ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2013 - Fórum téma

január 29

Select kiválasztásának hatására mysql lekérdezés

gcsomesz · 2013. Jan. 29. (K), 13.49
Sziasztok
Nem értek a javascript-hez és az Ajax-hoz,de meg kéne valamit oldanom.
Van egy táblám.

id - nev - tipus

1 nev1 tipus1
2 nev2 tipus1
3 nev3 tipus5
4 nev4 tipus2
5 nev5 tipus1

Azt szeretném megoldani oldal újratöltése nélkül, hogy egy selectben szerepelnek a tipusok (tipus1, tipus2, tipus3 stb...) és amikor kiválasztom a pl a tipus1-et, akkor a hozzá tartozó neveket jelenítse meg egy másik selectben.

Hogyan tudnám ezt megoldani. Természetesen php oldal és mysql adatbázis.
Nagyon köszönöm! Órák óta szenvedek de semmi eredmény...:/
 

Weboldal terhelhetősége

Radon · 2013. Jan. 29. (K), 11.17
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy ha van egy alap 5000ft-os webtárhely csomagom, azon 1 weboldalam, az mennyi látogatónál akad ki?
Szóval csúcsidőben mennyi felhasználót bír ki, ha egyidőben használják az oldalt?
(A weboldal programkódjától függetlenül).
És 1 komplett szerver, mondjuk a legolcsóbb?
Köszi
 

január 28

Photoshop ingyen?

Meredith · 2013. Jan. 28. (H), 19.32
Üdvözletem!

A minap találtam ezt az Adobe weboldalán:
CS2 Downloads

Egyik "problémám", hogy hihetetlen, hogy ilyen drága programokat csak úgy ingyen adnak, még ha régiek is... Azért elég profi program a PS CS2 még ma is, szerintem.

A másik, hogy ha én ezt letöltöm, felteszem, akkor legálisan végezhetek vele grafikai munkákat, amelyeket akár értékesíthetek is?

Ez a "túl szép, hogy igaz legyen" kategória, azért kérdezem :)
 

Paranoia - avagy honnan szerzi a google az információkat?

eddig bírtam szó nélkül · 2013. Jan. 28. (H), 01.35
Érdekes dolgot vettem észre mostanában, persze lehet, hogy csak paranoia: youtube-ra elég sokan töltenek fel teljes filmeket, érdekes, nehezen hozzáférhető számok klipjeit stb.
Feltűnt, hogy ha ezek közül megnézek valamit, általában egy-két napon belül eltűnik és a helyén csak annyi marad, hogy jogvédett tartalom, ezért blokkolták/törölték.
OK, ellenőrzik az épp megnézett filmet valami automatizmus segítségével (bár hogy egy videóban hogyan lehet automatikusan licencet keresni... na mindegy...), hogy nem védett/törvénysértő-e a tartalom? De... ezek többsége hónapok, sokszor évek óta ott van, némelyiknek többszázezres nézettsége van, heti négy-öt kommenttel.
Tehát épp elég idejük lett volna már korábban is felfedezni, hogy esetleg jogvédett anyag. És itt beindult a fantáziám: lehet, hogy van valami a gépemen, amiről nem tudok?
(Chrome-ot épp a google-lel szembeni bizalmatlanságom miatt nem használok)
Lehet, hogy csak ennyire peches vagyok, hogy mindig akkor találok rá az ilyenekre, amikor épp a youtube/google társulata is észreveszi?
(a kedvenceim közt szerepelt kb. 150-200 klipp, ezek kb. háromnegyede pár hét alatt vált elérhetetlenné - csupa 70-es évekbeli felvétel, különböző tagok által feltöltve)

A legfrisseb: A hét mesterlövész. Több, mint három hónapja volt fenn. Tegnap belenéztem, pár perce, mikor pár perccel ezelőtt meg akartam nézni, már elérhetetlen volt.
Nem törölték, csak "blokkolták" (ugyan nem tudom, ez mit jelent, miért nem törölték, ha már... de mindegy)
Szóval picit gyanús, hogy esetleg a firefoxom valamelyik pluginje disznólkodik...
Esetleg hallottatok hasonló gyanúról másoktól?
(már az sem tetszik, hogy állandóan nyitva van pár kapcsolatom a google felé, de ez más téma)
 

január 27

Frissítésnél post újraküldés elleni védelem?

Radon · 2013. Jan. 27. (V), 16.03
Az lenne a problémám, ha a weboldalamon elküldök 1 kérdőívet, és frissítek, pl f5öt nyomok, akkor újraküldi az adatokat, és pl 1 fórumhozzászólásnál megduplázódik a kommentem. Eddig úgy védtem ki, hogy megnéztem, a nevem mellett van-e ugyan ilyen post, és ha igen, akkor nem írja sqlbe, de ez nem jó, mert előfordulhat hogy 1 hét múlva ugyan azt akarom írni.
Valami olyan kellene, ami a facebookon van, hogy f5re fel sem jön az ablak, hogy újraküldje-e az adatokat.
A weboldalam nem igényel frissítést, csak védeni akarom, hogy egy felhasználó véletlen f5öt nyomna, vagy frissíti az oldalt.
 

Kloxo beállítások

drext0r · 2013. Jan. 27. (V), 13.26
Nemtudom, hogy jó helyre irtam e a problémámat de segítség kéne sűrgősen.

Van egy vps-em és azon kloxo van de egyálltalán nem értek ehhez kéne egy kis segítség.
Először is léterhoztam egy ftp felhasználót de valamiért nem tudok csatlakozni total commanderrel...

A másik, hogy nemtudok domain hozzáadni meg egyáltalán azt se tusom hogy hogy kell összekötni a vps-en a domaint meg ahol vettem a domain meg, hogy hogyműködnek a névszerverek meg ilyesmik...

Ha van egy jó leírás azis jó csak segítség kéne.
 

Felhasználó azonosítási dilemma

inf · 2013. Jan. 27. (V), 00.36
Szép napot!

Van egy oldal, amire IT terén nem valami képzett felhasználók látogatnának. Szeretnék egy tagoknak szóló részt kialakítani rajta úgy, hogy a lehető legkevesebb erőfeszítésbe kerüljön belépni a tagoknak szóló részbe, ahol tájékoztató jellegű információk lennének elérhetőek, szóval semmi olyan, ami különleges védelemre szorul.

Azt szeretném, hogy amikor egy nem tag, hanem valami egyéb felhasználó nézi az oldalt, akkor semmi extra információ ne jelenjen meg arról, hogy van egy tagoknak szóló oldal is. Először subdomain-re gondoltam, de azt elvetettem, mert azt szeretném, ha egy REST service-t használna mindkét jogosultsági kör. Most arra gondoltam, hogy a szokásos felhasználói név és jelszó páros helyett permanent cookie-val menne alapból a bejelentkezés a linkeket, amik ezeket a cookie-kat beállítják pedig email-ben küldené ki az ügyvezető a tagoknak. Mi a véleményetek erről?

Ja és a dilemma, hogy egy ilyen cookie nem lenne jó, ha x napnál tovább működne, mert akkor brute force-al könnyebben lopható lenne az identitás, ezért cserélni kell a cookie-kat, és a linkek is érvényüket vesztenék ugyanilyen okból. Annyira jelen esetben nem számít a biztonság, de érdekelne, hogy szerintetek hogyan lehetne ezt a cookie cserét minél fájdalommentesebben megoldani?

A dilemma másik része, hogy a felhasználói név / jelszó páros az, amivel az ember először megismerkedik, ha netes szolgáltatást használ, szóval lehet, hogy mégiscsak jobb lenne úgy megoldani.
 

január 26

PHP Function kérdés

tiszarobi · 2013. Jan. 26. (Szo), 15.43
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem van nekem egy formom amiben árat kéne számolnom és ezt function-al akarom de csak akkor számolná ki ha rá nyomok a submit-ra ami félig müködik félig nem mivel egyszerre több mindent kell kiszámolnia és valamiért egyessével számolja ki az árakat vagy 2x-3x kell rákatintanom a submit gombra, hogy minden ki legyen számolva.
Az lenne a kérdésem hogy hogy lehetne megoldani hogy egyszerre számolja ki az egészet?
Segítségeteket előre is köszi!
 

január 25

Google Chrome Frame mennyire felhasználóbarát?

gabesz666 · 2013. Jan. 25. (P), 14.53
Sziasztok!

Egy fejlesztés alatt álló saját siteom elég erősen támaszkodik a modern böngészők által kínált lehetőségekre, viszont szeretném, ha az oldal felhasználói ugyanolyan élményben részesüljenek, ha kevésbé modern böngészővel érkeznek az oldalra (IE 8, 7, 6). Legegyszerűbb megoldásnak a Google által kínált Google Chrome Frame-et találtam. Gyakorlatilag egyetlen hátrányát látom egyelőre a dolognak: a usernek le kell töltenie ezt az explorer plugin fájlt és feltelepíteni. Mivel nem biztos, hogy jól gondolom, hogy ez nem egy nagyon megerőltető folyamat, ezért titeket kérdezlek: vajon elriasztja-e a usereimet ez a megoldás? Persze nyilván lesz egy bizonyos százalék, aki azonnal elfog lépni az oldalról, de kérdés, hogy mennyire nagy ez a százalék. (Természetesen szeretném, ha minél több user használná az oldalt, efféle kellemetlenségek nélkül, de minél előbb kéne produkálnom egy indítható site-ot. A későbbiekben, amint beindul a oldal megpróbálom Chrome Frame nélkülire átalakítani, ha a statisztika alapján túl sokan hagyják ott az oldalt emiatt)
 

Kideríthető melyik fájl include -ja az adott fájl?

randomly · 2013. Jan. 25. (P), 11.44
Helló!

Szóval van egy fájl amit include -ok. És kíváncsi lennék rá hova is include -m. Tehát ha valahonnan meghívóm akkor szeretném tudni honnan történt.

Lehetséges ez?
.php kiterjesztésű tehát futtatni tudok benne, de nem jövök rá mi az függvény ami nekem ezt elárulná.

Köszönöm előre is.