ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2012 - Fórum téma

február 3

" . " elhelyezése változóban

menyus · 2012. Feb. 3. (P), 15.27
Üdv!

Kezdő vagyok php szerkesztésben,a segítségeteket szeretném kérni.
A problémám az lenne,hogy adott egy változó mondjuk

$valtozo;
 
néven.
Ez a változó álltgalában egy 5 számjegyű számot kap értékül.
Azt szeretném megoldani,hogy amikor kiíratom,akkor ne egybe írja ki (Pl így:12345), hanem úgy,hogy az első 3 karakter után tegyen egy pontot. (PL.: 123.45).
Remélem viszonylag érthető,a pocsék megfogalmazás ellenére is.:)
 

PHP & Javascript

Nermendis · 2012. Feb. 3. (P), 03.01
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Üzeneteket jelenítek meg a weboldalamon. Az üzeneteket adatbázisban tárolom. Az üzeneteket egy x-el lehet bezárni, ami javascript segítségével eltünteti az üzenetet.
Na már most. Az adatbázisban van egy active mező ami arra szolgál, hogyha az értéke nulla akkor az üzenetet nem listázza ki az oldal.
Van egy php függvényem ami megváltoztatná az üzenethez tartozó mező értékét nullára, ha bezárjuk az x-el az üzenetet.

Ehhez kérném a segítségeteket. Hogyan tudnám megvalósítani, hogy az x-re kattintva eltűnik az üzenet majd az adatbázisban is megváltoztatom az értéket?

Üdv,
Bence
 

február 2

Beléptetőrendszer - SESSION vagy MySQL?

anevtelen · 2012. Feb. 2. (Cs), 17.10
Sziasztok!

Van egy régebbi jól működő loginrendszerem,amit az utóbbi időben nekiálltam fejlesztgetni a még készülő honlapomra,mert biztonsági szempontból nem éppen a legjobb. Már elég sokat olvastam a témában és ez alapján tudom,hogy a munkamenetek nem kevés veszélyt hordoznak magukban és emiatt felvetődött bennem az ötlet ha veszélyes a SESSION,akkor miért nem használok MySQL-t helyette.
Ezt úgy képzelem el,hogy a MySQL-ben lenne egy tábla,amiben letárolnám a felhasználó IP-jét,az adott felhasználó azonosítóját,a belépés idejét és az utolsó aktivítás idejét.(természetesen mindezt titkosítva)
Azért IP alapján azonosítanék,mert az akármilyen dinamikus csak nem változik meg ennyi idő alatt,vagy ha mégis,akkor meg egyszerűen csak újra belép a felhasználó.
Összességében amikor belép a felhasználó ez így mind eltárolódik az adatbázisban,aztán mikor kilép törlöm az adott rekordot. Ha meg véletlenül olyanra vetemedne,hogy csak bezárja a böngészőt és nem lép ki,azt azzal oldanám meg,hogy Cron Jobs-al bizonyos időnként lefuttatnék egy PHP-t és ellenőrizném,hogy ha pl. fél órája nem csinált semmit akkor törlöm az adott sort a táblából.

Ez eddig rendben is van,de gyanús,hogy hiába kerestem nem találtam ilyen vagy ehhez hasonló megoldásokról semmit, ebből viszont akaratlanul is arra következtetek,hogy van valamilyen biztonsági vagy egyéb problémája, ami miatt nem érdemes használni. Vagy ez hülyeség? Ti mit mondtok?
 

Programozási nyelv!

Pallosi Péter · 2012. Feb. 2. (Cs), 17.05
hellóztok!
Iskolában volt most infórmatika óránk,és nekem jutott az a feladat,hogy le írjam hogy hogyan készülnek a programozási nyelvek.
Valaki esetleg tudna linket vagy valamit ide írni,hogy hogyan lehet programozási nyelvet készíteni("Mi szükséges hozzá,stb.stb....")
 

Time(); függvény

Freddy88 · 2012. Feb. 2. (Cs), 16.23
Sziasztok!

Van egy egysezrű(?) problémám. Hogyan lehet elérni hogy a jelenlegi időből pl: 15:22:59, kivonni egy percet, hogy 15:21:59-et kapjak?
 

MySQL update checkboxal

Individual · 2012. Feb. 2. (Cs), 14.14
Üdvözlet!

A probléma a következő. Checkbox által szeretnék mysql update-et csinálni, de valamit nem veszek észre. Ennek az lenne a lényege, ha nincs bepipálva semmi, akkor mindent állítson át 0-ra ahol 1 van.

$checkit = $_POST['checkbox'];
//itt sima empty van
	if (empty($checkit)) {
		$query = "UPDATE termekek SET kiemelt_termek='0' WHERE kiemelt_termek='1'";
		
	}
 

február 1

Felülről le csúszó carousel

perec12 · 2012. Feb. 1. (Sze), 14.17
http://www.fashiolista.com/
Ezen az oldalon van egy "slider" ami nagyon megtetszett! Az a neve, hogy carousel de google-ben nem találtam semmi ilyesmit.Mind olyan volt ami jobbról balra és balról jobbra csúszik, nem pedig fel és le.Hogy tudnék ilyet készíteni? vagy legalább valami pontos nevet adjatok amint el tudok indulni. :)
 

Apache Ant + QUnit

Karvaly84 · 2012. Feb. 1. (Sze), 13.18
Helló guruk!

Szeretném azt megoldani valahogy, hogy a "test" könyvtárt, amiben a teszt fájlok vannak, leképezni pl. egy "build/test" mappába Ant Build Tool-t használva, minden egyes teszt fájlhoz külön html lappal amiben az adott fájl teszt esetei vannak csak.

Mindezt úgy szeretném kivitelezni, hogy csak a "test" könyvtárban lévő fájlokat kelljen létrehoznom, és az Ant le generálja hozzájuk a html fájlokat a "build/test" könyvtárba, ugyan abban a struktúrába ahogy a "test" könyvtárban vannak a fájlok.

Esetleg tud valaki használható Ant Task plugin-ról vagy valami megoldásról?
 

Jquery onComplete függvény paraméterrel (egyből lefut)

Reactor · 2012. Feb. 1. (Sze), 13.14
Üdvözletem!
Tegnap egy problémába ütköztem, amikor Jquery animate() függvényének onComplete paraméterének akartam adni egy függvényt, aminek paraméterként át akartam adni az idxA animáció megkezdéskori értékét.

A jelenség az, hogy az animáció megkezdésekor lefut, nem pedig a befejezésekor.
function displayTiles(){
    var rid = Math.floor(Math.random()*(tileDirs.length));
    var tdiv = null;
    var tch = null;
    
    $('img.tilech').css('opacity', 0);
    for(idxA = 1; idxA <=6; idxA++){
    tdiv =$('div#tdiv'+idxA);
    tch = tdiv.children('img.tilech');
    tch.attr("src","images/tiles/"+tileDirs[rid]+'/tile'+idxA+'.png');
    tch.animate({'opacity' : '1'}, Math.floor(Math.random()*1000)+250, (function(tn){
        tdiv.css('background-image', 'url(images/tiles/'+tileDirs[rid]+'/tile'+tn+'.png)');
        $('img.tilech').css('opacity', 0); // OK
    })(idxA));
    }
}
A konkrét project itt elérhető

Keveset dolgoztam JavaScriptben, gondolom nagy baki lehet. :>
A segítséget előre is köszönöm.
 

január 31

Megbízható magyar tárhely

mahoo · 2012. Jan. 31. (K), 20.13
Sajnos a hasonló témájú topic zárva van, ezért indítottam egy újat, remélem nem gond...

Bár végigolvasva azt, nem is találtam benne igazán hasznos információkat az adott kérdésben.

Számomra a megbízható tárhely semmi extrát nem jelent.
Legyen az 'uptime' a lehető legmagasabb, gyors elérésű legyen az oldal, ne legyen sávszélesség korlátozás, és ha problémám van akkor, ne kelljen 1-2 napnál többet várni, hogy a problémámra/kérdésemre választ kapjak a szolgáltatótól. Vagy ezzel sokat kér az ember? Nem tudom, nem vagyok jártas a témában, ezért is fordulok hozzátok.
Ezeken kívül mi az amit még érdemes figyelembe venni?

Egyébként úgy vagyok vele, hogy a szolgáltatók weboldalának megjelenését, szövegezését is valószínűleg egy marketinges kolléga tervezi, ezért jobban érdekelne a Ti személyes tapasztalatotok/véleményetek. Ha meg kellene nevezni 3 szolgáltatót akkor, kik lennének azok? Az ár nem (feltétlenül) meghatározó.


Ami egyébként nekem most még fontos lenne (de ezt most vehetjük speciális igénynek, mert ha jól tudom ez nem általános), a korlátlan számú aldomain létrehozás. Ezeken nagyon egyszerű, 4-5 oldalból álló microsite-ok lennének.
Ha jól tudom, az aldomain létrehozást, nem lehet php-vel automatizálni, azaz hogy php kód meghívásával létrejöjjön egy új aldomain. Ha nekem ez fontos lenne, akkor mit ajánlanátok, virtuál szervert? Ebben az esetben van olyan szolgáltató, aki előre beüzemelt virtuál szervert is ad, vagy ennek telepítése minden esetben a megrendelő feladata. Ezt azért kérdem, mert az ilyen irányú tudásom jelenleg közelít a nullához :(.

Jó lenne, ha érkezne 1-2 Top3-as szolgáltatói lista, szerintem sokaknak adhat támpontot a keresgélésben. Köszönöm!



FIGYELEM kedves tárhely szolgáltatók! Csak az esetben szóljatok hozzá a témához, ha aktív tagjai vagytok a Weblabor közösségének. A friss regisztrációkkal történő (bújtatott) reklámot folytató felhasználók hozzászólásait töröljük, a belépési lehetőséget felfüggesztjük.