ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 21, 2012 - Fórum téma

Jelenlegi helyzet :)

Pallosi Péter · 2012. Okt. 21. (V), 14.53
Utolsó bejegyzésem óta rettentően sok dolog történt velem.
Csatlakoztam egy párhelyre nyári gyakorlatom is már most megvan,sőt még fizetést is fogok kapni igaz nem sokat,de legalább kapok valamennyit amiből a kollégiumomat és kajámat tudod rendezni :)és még talán marad is!
Elkezdtem a szakirányomat.
Programtervező informatikus BSc hallgató (B szakirány - szoftverfejlesztő informatikus, 2012)
Óra rendem nagyon jó :)
Hétfőn csak 10órára kell be menjek!
Igaz Valószínűségszámítás és statisztika
gyakorlat ez nem valami jó! :S
Ez 11:30ig tart
Utána Osztott rendszerek specifikációja és implementációja
gyakorlat ez nagyon érdekes :)
Erről szól az óra:
Osztott programok specifikációja Folyamat, absztrakt program, pártatlan ütemezés,
összefésüléses szemantika.
PVM Invariáns, biztonságossági és haladási tulajdonságok.
Elérhető állapotok.
Levezetési szabályok: biztonságossági és haladási tulajdonságokra vonatkozó tételek,
variánsfüggvény alkalmazása.
Asszociatív művelet eredményének kiszámítása,
maximumkeresés Programkonstrukciók, lokalitás tétel, interferencia.
Aszinkron és szinkron
kommunikáció, üzenettovábbítás, csatornaváltozók, adatcsatorna tétele, elágazás és
multiplexer.
Igazából eléggé komoly matematika tudást igényel a dolog,de nagyon hasznos :)
Utána két lyukas óra amit általában könyvtárban töltök,családdal beszélek általában ilyenkor!
Utána kettő Eseményvezérelt alkalmazások fejlesztése ez is roppant érdekes itt általában c++ használunk grafikus felületeket hozunk létre linuxon szoktuk iknább használni a QT könyvtárral!
És még kettő Modellek és algoritmusok itt egy halom függvényt kell megtanulni amit igazából nem értek hogy ez nekem minek lesz hasznos,de majd kiderül.

Python fájlfeltöltés

DarkRaptor · 2012. Okt. 21. (V), 09.50
Sziasztok!

Most kezdtem bele a pythonba és már bele is ütköztem egy problémába, amin már hetek óta nem tudok továbblépni, a guglit is végigkattintgattam már. A jelenség az, hogy ha feltöltök egy fájlt, legyen az kép, vagy csak sima fájl, akkor a feltöltés után csak a puffer tartalma megy át, ergo a 120 kbyte-os képet 12 kbyte-al tölti föl, de ez a 12 kbyte változó, hol több, hol kevesebb.