ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 10, 2012 - Fórum téma

Tiszta css-sel megoldható?

Pallosi Péter · 2012. Okt. 10. (Sze), 17.31
Sziasztok!
Ma böngésztem a Google-t és találtam egy beléptető felületet,el is kezdtem,de elakadtam!
A háttért megtaláltam egy nagyon jó minőségű képként!
Azt már be is tettem az oldal hátterének,elkezdtem az egyik divet a szürke hátteres'a nem lekerekített',de már ott elakadtam mivel a közepén van az a fénycsóva szerűség!
Ezt így,hogy tudom megoldani a formázással nincs baj,de ez a fényes dolog nem megy sima css-sel megoldható ez?
Itt a kép
 

LibreOffice calc - ismeri valaki?

eddig bírtam szó nélkül · 2012. Okt. 10. (Sze), 11.35
Úgy húsz éve, még Excel 2-ben v. 3-ban csináltam olyan táblázatot, amit úgy lehetett szerkeszteni, hogy csak az adatok számára kijelölt terület celláit lehetett szerkeszteni, ott is csak az adatokat, a formázást nem. Megfejelve mindezt azzal, hogy ez a kis táblázat bővíthető volt új sorokkal, ha szükség volt rá.
Makrózás nélkül meg lehet ezt csinálni LibreOffice-ban?

Mert ha protected-re állítom a sheet-et, akkor nem tudok új sorokat beszúrni a táblázatomba. Ha nem protected, akkor kicsit macerássá válik a bevitel.
(ha másképp nem megy, marad a fix méretű tábla, ami ha megtelt, nyitok újat, csak ez olyan ronda...)
Van erre valami megoldás? Sajnos már azt sem tudom, hogy a google-n mit is keressek... (tutorialokból már néztem egy párat, úgy fest, amit akarok, az már "advanced" kategória :-( )