ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2010 - Fórum téma

november 18

setTimeout() - clearTimeot() / A setTimeout-hoz tartozó azonosító létezik-e?

haho · 2010. Nov. 18. (Cs), 10.39
Hello!
Egy képgalériát csináltam, amelyben megoldottam, hogy a képek 5mp-enként váltsák egymást.
A setTimeout így van beállítva tehát:

ID=setTimeout("slideShowNow();",5000);
Megakartam oldani, hogy a clearTimeout() csak akkor menjen végbe, ha a setTimeout()-hoz tartozó azonosító (ID) létezik. Ezt feltételként úgy adtam meg, hogy:

if(ID!="") {
clearTimeout(ID);
}
A törlés rendesen működött is MIELŐTT feltételhez kötöttem. De azóta nem működik! Tehát amikor biztosan tudom, hogy az ID-nek van valamilyen értéke akkor sem hajtódik végre a törlés. Ellenőrzés képpen megadtam, hogy ha az ID=="" akkor is hajtódjon végre a törlés, de akkor sem működött. Csak kizárólag akkor hajtódik végre a clearTimeout ha nem teszem feltételbe.

Mi ennek az oka? Köszönöm...
 

november 18

Megbízási szerződés minta, behajtás.

EdgarPE · 2010. Nov. 17. (Sze), 22.56
Nem tudtok egy letölthető, jól összerakott megbízási szerződés mintát. Webfejlesztéshez természetesen.

És ha már itt tartunk, nem tudjátok véletlenül, hogy a behajtócégek milyen feltételekkel vesznek át egy ilyen projektet behajtásra? Gondolom van néhány sarkalatos pont aminek benne kell lenni a szerződésben. Egyáltalán foglalkoznak ilyen speciális tartozásokkal kisebb összegek esetén is?
 

Facebook app - iframe autologin

kahor · 2010. Nov. 17. (Sze), 17.03
Sziasztok!

Egy külső applikációt, iframeben fejlesztek a facebook-on. Az app-hoz az "új" graph api-t használom, és a legfőbb problémám az, hogy minden egyes oldal betöltésnél be akar jelentkeztetni. Hogy lehet azt megoldani, hogy amikor egy felhasználó meglátogatja az app-om, én már akkor bejelentkeztessem, hogy elérjem az adatait?

<?php
require 'src/facebook.php';

$facebook = new Facebook(array(
  'appId'  => 'xxxxxxxxxxx',
  'secret' => 'xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx',
  'cookie' => true,
));

$extended_permissions = array(
  'publish_stream',
  'create_event',
  'sms',
  'offline_access',
  'rsvp_event',
  // data permissons
  'user_about_me', 'friends_about_me',
  'user_activities', 'friends_activities',
  'user_birthday', 'friends_birthday',
  'user_events', 'friends_events',
  'user_groups', 'friends_groups',
  'user_likes', 'friends_likes',
  'user_status', 'friends_status',
  'email'
);
$session = $facebook->getSession();

if ($session) {
    $params = array('access_token' => $session['access_token']);
    try {
        $uid = $facebook->getUser();
        $me  = $facebook->api('/me', $params);
    } catch (FacebookApiException $e) {
        error_log($e);
    }
}
if (!empty($me)){
   echo "<p>Bejelentkezve</p>";
}else{
   echo"<p>Nem bejelentkezve</p>";
}



echo "<p>Ez is egy oldal</p>";
?>


Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.:
KahoR
 

Egymásmellé rendezés float nélkül

KreeZonas · 2010. Nov. 17. (Sze), 10.46
Sziasztok! Egy olyan egyszerű dolgot szeretnék kivitelezni, hogy két div-et egymás mellé tegyek. A bal oldali fix szélességű, a jobb oldali viszont kitölti a rendelkezésére álló teret. Alapesetben a megoldás a float volna, viszont... A float-al az a baj, hogy a div-ek egymáson lesznek, bár a tartalmuk szépen a helyére kerül. Ez nekem speciel átlátszó háttér miatt nem lehet megoldás. A position állításával már javítható ez a probléma, viszont a 100% szélességet megnöveli az eltolás mértékével.

Tudna valaki segíteni ebben? Nagyon hálás lennék érte, mert úgy tűnik kifog rajtam.... Előre is köszönöm!
 

eBook olvasók

festo · 2010. Nov. 17. (Sze), 00.55
Volt egy blogbejegyzés itt a weblaboron, ami a könyvek jelenét és jövőjét tárgyalta...
És ha már így a témához kapcsolódik, akkor megkérdezném, hogy kinek milyen tapasztalata van e-book olvasó téren.
Gondolkodtam egy ilyen eszköz beszerzésén, mert egyetemi tanulmányaim alatt töménytelen jegyzet, dia, kerül hozzám elektronikusan, amit persze számon is kérnek, és sokkal kellemesebb lenne papír alapokon olvasni, de azért mindez kinyomtatni nem kis összeg. És akkor még nem ejtettünk szót egy csomó szakmai, neten elérhető pdf ről, amit gép előtt ülve olvasni elég megterhelő a szememnek...
Viszont egy ebook olvasó a kettő közötti átmenet lenne, szerintem.
Találtam egy-két eszközt az ebay-en elég kellemes áron, mondjuk főként használtan, mert nekem nem kell az, hogy wifi meg 3G legyen benne, nekem csak mezei olvasásra kellene.
Viszont felmerült bennem az a kérdés, hogy ezek a nagyszerű amerikai(kínai) kütyük hogy kezelik szerény kis országunk betűkészletét?
Ha beszerzek egy ilyen eszközt akkor azzal el tudok olvasni minden pdf-et?
 

november 17

Weboldal Kritika - egy webáruházról

deltafly · 2010. Nov. 16. (K), 23.40
Üdv mindenkinek!

Több weboldalkritika témájú bejegyzést láttam, és elég jól összeszedett tanácsokat is olvastam melléjük. Remélem én is kapok pár jó tippet... :)

A Kazánwebshop.hu -ról szeretnék kritikát kapni.
Elsősorban az oldal átláthatóságával kapcsolatban vagyok kissé bizonytalan. Én persze átlátom, de nem vagyok biztos benne, hogy az is aki először jár az oldalon. Mivel ez fontos szempont az adott témában ezért örülnék, ha megosztanátok velem az észrevételeiteket. Természetesen más jellegű kritikát szívesen fogadok.
Előre is köszönöm!
 

Domain kizárása keresőkből, crowler "hazaküldése"

Max Logan · 2010. Nov. 16. (K), 08.33
Alap szituáció: adott egy domain, melyet érdemben WEB-es publikálásra már nem szeretnék használni, de még egy meghatározott ideig e-mail forward üzemel a domain-en.

A régi honlapok törölve, index.php-ből 404-es fejléc kiküldve, robots.txt-ben mindenki kiltva.

Annak ellenére, hogy a vázolt megoldás már lassan egy éve üzemel, a keresők még mindig bőszen indexelik az oldalt, a Google-ben pedig domain-re keresve még mindig ott van a találat.

Lehet ezen felül jelezni a keresőknek, hogy hiába is próbálkoznak, itt már nem lesz semmilyen tartalom és "menjenek haza"?

Lehetne még 410-es header-t haszálni, de mi van, ha nem érti a bot?
 

november 15

Div-es elrendezés táblázat helyett

morocztamas · 2010. Nov. 15. (H), 20.59
Olvastam egy cikket (Oszd fel az oldalad logikus div-ekre című rész) arról, hogy a táblázat már elavult elrendezési forma a honlapoknál és div-vel készítsük az ilyeneket. Ez eddig rendben, mert ugyebár már úgyis szerettem volna áttérni rá. Mai nap neki esek... és ez lett belőle: http://realgameguides.com/?l=hu& ahol minden szét van csúszva. Nem tudom mi lehet a gond, ha valaki tud, az kérem segítsen. A forrást megtudjátok nézni, azért nem írtam be, mert bárhoil lehet benne a hiba.

Még egy kis apróság. Hogy vannak ezek a mainnav, subnav, contain, footer, header azonosítók jelentősége?

Üdv: Tamás
 

november 14

Technikai könyvet keresek emailezéssel kapcsolatban

blacksonic · 2010. Nov. 14. (V), 14.10
sziasztok

diplomamunkámhoz keresek irodalomnak olyan könyveket amik emailezéssel kapcsolatban érintik SMTP, POP, IMAP stb területeket

Programming Internet Mail
Programmer’s Guide to Internet Mail: SMTP, POP, IMAP, and LDAP
Essential Email Standards: RFCs and Protocols Made Practical

ezt a 3 könyvet találtam, de túl dárgák, és letöltésre sem volt egyik sem elérhető
ha valaki tud a témával kapcsolatban könyvet nagyon megköszönném!
 

november 13

PGRFileManager

Meli · 2010. Nov. 13. (Szo), 12.50
Sziasztok ez egy remek CMS amit gallériának szeretnék használni, de eredetileg bármilyen filet kezel.

Szeretném ha valaki segítene tisztázni a licenszét, mert én nemértek a licenszekhez.

Szóval az lenne a kérdésem mit engednek meg, mennyire lehet átszerkeszteni, stb..

valaki legyen szíves nézze meg nekem : Hivatalos Wboldal