ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2010 - Fórum téma

november 4

Napszakköszöntő

EzoCity Team · 2010. Nov. 4. (Cs), 16.14
Helló!

Szeretném a segítségeteket,kérni. A napszakköszöntőt szerettem volna használni g-portálos oldalomon. Minden úgy illesztettem be ahogy kell,működött is de csak éjfélig,vagyis másnaptól már nem ment!

Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni,hogy mi lehet a hiba?

Bővebb információ e-mailben: ezocity##kukac##gmail.com

Köszönöm előre is!
 

november 3

kepek megjelenitese php ba

lacaaa · 2010. Nov. 2. (K), 22.17
Sziasztok lenne egy olyan kerdesem hogy egy php oldalon megszeretnek jeleniteni kepeket de ugy hogy egyszerre csak 10 kep jelenjen meg es ha a felhasznalo rakattint a tovabb gombra akkor jelenjen meg a kovetkezo 10 kep es igy tovabb.A kepeket adatbazsiba tarolom .
valakinek van e otlete hogyan lehetne ezt megvalositani?

elore is koszi a valaszokat
udv lacaaa
 

november 2

File upload valódi file nélkül

ripetti · 2010. Nov. 1. (H), 23.04
Sziasztok,

Van egy nagyon bonyolult framework, ami egy adott ponton egy feltöltött képfile-t vár (<input type="file">)
Nos, most bele kell erőltetni ebbe a rendszerbe, hogy a user kliens oldalon tudja a majdan feltöltendő képfile-t editálni. Erre írtam egy jó kis flash alkalmazást. Na most az a kérdés, hogy hogyan lehetne a felhasználó által editált képet feltölteni olymódon, hogy az eredeti <input type="file"> mezőt lehessen használni, hogy server oldalon már ne látszódjon semmi abból, hogy kliensen volt editálás a képen (és ne kelljen a frameworköt bütykölni)
Mivel a flash nem írhat a kliens gép filerendszerébe, valami olyan megoldás kellene, hogy a mikor előállt a kép a flash alkalmazásban (egy változóban), azt valahogy beleirányítani a html form file mezőjébe. Vagy a requestbe, vagy nem tudom.

Kösz.
 

Ajax megoldások

Tanul0 · 2010. Nov. 1. (H), 15.10
Üdvözletem!

Elkezdtem ajax-al foglalkozni, és az lenne a kérdésem, hogy ki milyen megoldásokat használ. Nagyon sok oldalon látom, hogy domain.hu/ajax/ajaxmuvelet viszont ha megpróbálom közvetlenül megnyitni, akkor átirányít, vagy hiba üzenetet dob. Én jelenleg a jquery ajax szolgáltatásait használom. Abból is a load() függvényt használom leggyakrabban pl egy naptárhoz, hogy oldalújratöltés nélkül tudjanak lapozgatni benne. Milyen eljárást ajánlanátok arra, hogy a domain.hu/ajax/calendar-t ne tudják közvetlenül elérni, csak is kizárólag a jquery?

Minden ötletet szivesen várok! Üdv!
 

mysql php hiba

drext0r · 2010. Nov. 1. (H), 15.09
Csinálni szeretnék egy regisztrációt a regisztrácó része jól működik be is rakja mysql-be a reggelésnél megadott adatokat viszont azt hogy azokkal az adatokkal be is tudjak jeletnkezni az már nem megy és nemtudom mi lehet a probléma...

itt a bejelentkezés php kódja:

<?php

$kapcsolat = mysql_connect("host", "username", "passowrd");
mysql_select_db('anev');

$username = $_POST["username"];
$password = $_POST["password"];
if ($password == mysql_fetch_array(mysql_query(SELECT * FROM fodor WHERE username = $username))[password]) {
print "Sikeres bejelentkezés";
}
else {
print "Sikertelen bejelentkezés";
}
mysql_close($kapcsolat);

?>
<meta charset="utf-8">
 

Extjs roweditor fileupload

crowley · 2010. Nov. 1. (H), 14.43
Sziasztok,

Extjs 3.0 roweditor pluginnal próbálta már valaki a fileupload tipusú mezőt.
Nekem sehogy sem jön össze. Elpostolja a fileuploadnál a kiválasztott file nevét, de a fájlt magát nem.

Előre is kösz a segítséget,
c