ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2010 - Fórum téma

november 27

PHP véletlenszerű generálás külső fájl behívásával

morocztamas · 2010. Nov. 27. (Szo), 14.18
Tiszteletem!

Egy kódot szeretnék összerakni, de nem működik.

htaccess gyökérkönyvtár átirányítás

vtsoftware · 2010. Nov. 27. (Szo), 00.20
Üdv mindenkinek.

Adott egy weboldal, amiben a képeket, linkeket a következő formában adtam meg.
A stílusfájlra mindenütt - akárhány almappáról legyen szó - így hivatkozok: <LINK rel="StyleSheet" href="/style/">
(Ebben a style könyvtárban htaccessel állítottam a "kiindulási fájlt".)
Így ha pl. a www....hu/weblap könyvtárból akarok a stílusfájlra hivatkozni akkor is ugyan így adom meg, nem ../-el.

Most viszont a weboldalnak indítani szándékozok egy aldomaint, ami egy új mappa.
Itt nem működhet ez a megoldás, mivel akkor nem a főkönyvtárban keresi a hivatkozott fájlt, hanem az aldomain könyvtárában.

Htaccess-el gondoltam megoldani a problémát.
De nem tudom hogy is lehetne.
Próbáltam így:
RewriteRule ^(.*) http://www.domain...hu/$1
(csak kísérleteztem)
De próbáltam így is, bár ez egy kicsit esélytelen és h_lyeség mivel minden új könyvtárat fel kéne vinnem:
RewriteRule ^(style)(.*) http://www.domain...hu/style/$1

A lényeg annyi, hogy egy könyvtárral lejjebbi fájlokra kéne irányítanom a kérést valahogy.

Ha valaki tudna megolást, annak nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm
 

november 26

JS_PHP

aeternum · 2010. Nov. 26. (P), 16.02
Sziasztok!
:)

Megint és még mindig ugyanaz a problémám, mint egy fél éve volt.

november 25

href submit és hozzá alert

hpatrick · 2010. Nov. 25. (Cs), 10.14
Sziasztok! Egész nap ezzel szenvedek, mert sajnos JS-ből nem vagyok profi. Szóval van egy form-om amiből a submit-ot linkel szeretném megoldani. Na most ezt meg is oldottam, viszont így az alert nem működik. Gondoltam össze hegesztem a 2 javascriptet, de sajna nem jött össze.
Vagyis az alábbi módszerrel elindul a művelet, az alert is felugrik, de miután rákattintok az alert kisablakon, hogy "OK", utána lefut a form :(

Előre is köszönöm a válaszokat!

<script>
function check_form_add(){
var list_warning = "";
if(document.form1.name.value == ""){
list_warning += "Írd be a neved!\n";
}

if(list_warning == ""){
return true;
} else{
alert(list_warning);
return false;
}
}
</script>

<script type="text/javascript">
function submitform()
{
document.forms["form1"].submit(check_form_add());
}
</script>

<form action="add_new_link.php" method="post" name="form1" id="form1" onSubmit="return(check_form_add());">

<textarea name="name" id="name"></textarea>

<select name="id_folder" id="id_folder">
<option value="select_folder">Válassz kategóriát!</option>
<option value="1">1...</option>
</select>

<a href="javascript: submitform()">Beküld</a>

</form>
 

HTML Select option kiírása JavaScripttel

elektromania92 · 2010. Nov. 25. (Cs), 09.45
Jó napot kívánok.
A suliban weboldalt kell készítenünk, aminek többek között űrlap elemeket és Javascriptet is kell tartalmaznia.
Azt gondoltam ki, hogy a születési dátumot legördülő menükkel lehetne megadni, aminek a tartalmát javascript írná ki.

Az, hogy oldható meg, hogy kiírja azt, hogy <option></option> ?
A < még kitudja írni, de ha már van mellette szöveg, akkor azt már nem.
 

november 25

Sortable list

mahoo · 2010. Nov. 24. (Sze), 23.26
Keresek olyan kész js kódot, mely egy kétszintű listát tud drag&droppal rendezni. A rendezési szabály:

- 1. szint: kérdések
- 2. szint: válaszok
- Kérdés mozgatása esetén a válaszokkal együtt mozog, és ha kérdést mozgatunk akkor azt nem lehet egy másik kérdésbe beleteni.
- Választ bármely kérdésbe áthelyezhetünk, de kérdésen kívül nem lehet.
- Max 2 szint lehet.

Sok hasonlót találtam már, de ilyet még nem. Ha valaki találkozott már ilyennel, linkelje be legyen szíves. Köszi.
 

Link oldalon belül iframe-re is

kovacsaaron · 2010. Nov. 24. (Sze), 11.46
Üdv!

Van index.php-m amire egy olyan linket szeretnék elhelyezni ami a galeria.php-re mutat, de azt szeretném hogy ezen az oldalon belül a "gbody" elnevezésű iframe-be a 20101026.php-t nyissa meg.
Ezt hogy tudom megoldani? Tudtok adni egy forrást hozzá?
 

november 23

Tárhely rendelkezésre állásának tesztelése

Kérésre törölve 18. · 2010. Nov. 23. (K), 21.26
Sziasztok!

Van egy tárhely, amellyel sok gond volt az utóbbi időben. Áttértem egy fizetősre, de az lassabb volt. Jah, igen, ez amolyan félig fizetős, de ez most nem lényeg.

Azt szeretném, ha mielőtt beindítanám rajta az oldalamat, pár hétig tesztelném a rendelkezésre állást.

Azt csináltam, hogy adtam egy 5 perces cron.job-ot, ami lefuttatta a tárhelyen lévő CMS frissítését, abban a reményben, hogy amikor kimarad az 5 perc, vagy csúszik, akkor látszani fog, hogy éppen akkor nem volt elérhető megint a tárhely.

Aztán két nap után elemeztem a listát és volt olyan (ezen meglepődtem), hogy pár mp-cel korábban futott, 95%-ban pontosan, és volt pár mp-es késés is, illetve 1 kimaradás, tehát 10 perc lett belőle.

Nem akarom hosszabban, ha nem világos akkor később bővebben: ez nem tűnik jó megoldásnak, mert ha nem érhető el a tárhely, attól még a cron nem fog hibát jelezni a cms hibanaplójában, mivel akkor egyszerűen nem lesz bejegyzés. Végignézni több száz, sőt pár hét után több ezer bejegyzést... hogy hol van luk.

Ha exportálom a naplót és kiszedegetem belőle a cron futásokat, akkor ott időbélyegzők vannak, a szemnek kényelmesebb az óra:perc megjelenítés, persze konvertálhatnám... és csinálhatnék egy függvényt ami kiemeli a lukakat, késéseket.

Szóval olyan valami kellene, ami nem terheli a szervert, nem tűnik fel, de ránézésre azonnal, pl. grafikon formájában mutatja, ha kimaradás volt.

Javaslat?
 

Dinamikus szélességű táblázat fix oszlopokkal...

vikos · 2010. Nov. 23. (K), 19.53
Sziasztok

Beleütköztem egy problémába. A készülő oldalunk változtatható szélességű (flexi, stech).

A probléma a táblázatokkal van. Az utolsó oszlopba kerültek az adott sorra vonatkozó funkció gombok (egy halom link) így ennek az oszlopnak mindig látszania kell.

Azt szeretném megcsinálni, hogy ahogy növeljük az ablak szélességén úgy jelenjenek meg oszlopok, de nem a jobb szélén hanem egyel beljebb.
És mikor csökkentjük az ablak szélességét akkor csússzanak be az oszlopok a jobb szélső (funkció gombok) alá. mindezt úgy hogy ha már nincs több extra oszlop akkor arányosan növekedjenek az oszlopok szélességei.

Remélem sikerült érhetően leírni a problémát.

A válaszokat és megoldásokat előre is köszönöm!
 

Adatbázis tervezés

reagenross · 2010. Nov. 23. (K), 11.51
Sziasztok,

tudnátok ajánlani egy olyan adatbázis-tervezésről szóló könyvet, amely a kezdetektől magyarázza el a dolgokat?