ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 17, 2010 - Fórum téma

Megbízási szerződés minta, behajtás.

EdgarPE · 2010. Nov. 17. (Sze), 22.56
Nem tudtok egy letölthető, jól összerakott megbízási szerződés mintát. Webfejlesztéshez természetesen.

És ha már itt tartunk, nem tudjátok véletlenül, hogy a behajtócégek milyen feltételekkel vesznek át egy ilyen projektet behajtásra? Gondolom van néhány sarkalatos pont aminek benne kell lenni a szerződésben. Egyáltalán foglalkoznak ilyen speciális tartozásokkal kisebb összegek esetén is?
 

Facebook app - iframe autologin

kahor · 2010. Nov. 17. (Sze), 17.03
Sziasztok!

Egy külső applikációt, iframeben fejlesztek a facebook-on. Az app-hoz az "új" graph api-t használom, és a legfőbb problémám az, hogy minden egyes oldal betöltésnél be akar jelentkeztetni. Hogy lehet azt megoldani, hogy amikor egy felhasználó meglátogatja az app-om, én már akkor bejelentkeztessem, hogy elérjem az adatait?

<?php
require 'src/facebook.php';

$facebook = new Facebook(array(
  'appId'  => 'xxxxxxxxxxx',
  'secret' => 'xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx',
  'cookie' => true,
));

$extended_permissions = array(
  'publish_stream',
  'create_event',
  'sms',
  'offline_access',
  'rsvp_event',
  // data permissons
  'user_about_me', 'friends_about_me',
  'user_activities', 'friends_activities',
  'user_birthday', 'friends_birthday',
  'user_events', 'friends_events',
  'user_groups', 'friends_groups',
  'user_likes', 'friends_likes',
  'user_status', 'friends_status',
  'email'
);
$session = $facebook->getSession();

if ($session) {
    $params = array('access_token' => $session['access_token']);
    try {
        $uid = $facebook->getUser();
        $me  = $facebook->api('/me', $params);
    } catch (FacebookApiException $e) {
        error_log($e);
    }
}
if (!empty($me)){
   echo "<p>Bejelentkezve</p>";
}else{
   echo"<p>Nem bejelentkezve</p>";
}



echo "<p>Ez is egy oldal</p>";
?>


Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.:
KahoR
 

Egymásmellé rendezés float nélkül

KreeZonas · 2010. Nov. 17. (Sze), 10.46
Sziasztok! Egy olyan egyszerű dolgot szeretnék kivitelezni, hogy két div-et egymás mellé tegyek. A bal oldali fix szélességű, a jobb oldali viszont kitölti a rendelkezésére álló teret. Alapesetben a megoldás a float volna, viszont... A float-al az a baj, hogy a div-ek egymáson lesznek, bár a tartalmuk szépen a helyére kerül. Ez nekem speciel átlátszó háttér miatt nem lehet megoldás. A position állításával már javítható ez a probléma, viszont a 100% szélességet megnöveli az eltolás mértékével.

Tudna valaki segíteni ebben? Nagyon hálás lennék érte, mert úgy tűnik kifog rajtam.... Előre is köszönöm!
 

eBook olvasók

festo · 2010. Nov. 17. (Sze), 00.55
Volt egy blogbejegyzés itt a weblaboron, ami a könyvek jelenét és jövőjét tárgyalta...
És ha már így a témához kapcsolódik, akkor megkérdezném, hogy kinek milyen tapasztalata van e-book olvasó téren.
Gondolkodtam egy ilyen eszköz beszerzésén, mert egyetemi tanulmányaim alatt töménytelen jegyzet, dia, kerül hozzám elektronikusan, amit persze számon is kérnek, és sokkal kellemesebb lenne papír alapokon olvasni, de azért mindez kinyomtatni nem kis összeg. És akkor még nem ejtettünk szót egy csomó szakmai, neten elérhető pdf ről, amit gép előtt ülve olvasni elég megterhelő a szememnek...
Viszont egy ebook olvasó a kettő közötti átmenet lenne, szerintem.
Találtam egy-két eszközt az ebay-en elég kellemes áron, mondjuk főként használtan, mert nekem nem kell az, hogy wifi meg 3G legyen benne, nekem csak mezei olvasásra kellene.
Viszont felmerült bennem az a kérdés, hogy ezek a nagyszerű amerikai(kínai) kütyük hogy kezelik szerény kis országunk betűkészletét?
Ha beszerzek egy ilyen eszközt akkor azzal el tudok olvasni minden pdf-et?